Píše o tom agentura Reuters. Merkelovou a jejího manžela Joachima Sauera přivítal v srdci vinařského kraje společně se svou manželkou Brigitte. Merkelové přišly vyjádřit přízeň stovky lidí, uvedla agentura AFP.

"Vítej v Beaune, milá Angelo. Francie Tě miluje," vzkázal Macron Merkelové na twitteru. Podle připojeného videa političku v Beaune přivítal rozradostněný dav příznivců. Podle Reuters se neočekává, že by Merkelová, která během svého působení v úřadu kancléřky zažila čtyři francouzské prezidenty, a Macron u příležitosti tohoto rozlučkového shledání učinili politická prohlášení.

Shromážděný dav lidí provolával ‚Bravo, Angelo!‘. Jeden z přítomných kancléřce v angličtině popřál, aby si po odchodu z funkce užívala volného času.

Merkelová, která po 16 letech odchází z politiky, by mohla Německo vést až do Vánoc. Volby v Německu se konaly 26. září a těsně v nich zvítězili sociální demokraté (SPD) s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila kancléřčina konzervativní unie CDU/CSU unie s 24,1 procenta hlasů. Analytici očekávají, že jednání o vzniku vlády ještě nějaký čas potrvají.