reklama

"Trend je povzbudivý, ale není čas na sebeuspokojení," prohlásil na informativní schůzce v Ženevě generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Poznamenal, že počet případů nákazy novým koronavirem ve zbytku světa je v porovnání s Čínou velmi nízký, ale dodal, že to tak nemusí zůstat.

Čína dnes ohlásila významný pokles počtu nakažených novým koronavirem; za poslední den se nakazilo jen 394 osob, což je nejméně od 23. ledna. Nemoci COVID-19 způsobené novým koronavirem za středu podlehlo dalších 114 lidí, celkový počet obětí v pevninské Číně tím vyšplhal na 2118.

V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond Princess, jež byla od začátku února v karanténě v přístavu Jokohama. Prvního mrtvého na svém území dnes podle agentury Jonhap zaznamenala Jižní Korea, kde v posledních dnech prudce přibývá nakažených. Ohniskem nákazy se stalo dvouapůlmilionové město Tegu, kde bylo potvrzeno 38 nakažených z celkového počtu 82 v celé zemi.

Podle Olivera Morgana, ředitele WHO pro krizové situace a posuzování rizik, počty nakažených v Jižní Koreji vypadají dost vysoké, ale jsou převážně spojené s existující epidemií a nesignalizují nějakou mimořádnou globální změnu.

reklama