Letadlo s Prigožinem havarovalo nedávno na cestě z Moskvy do Petrohradu za zatím nejasných okolností. Spekuluje se o možném sestřelení protiletadlovou raketou. Prigožin nedávno vedl neúspěšnou vzpouru, při které jeho žoldnéři směřovali k Moskvě. Putin jej tehdy označil za zrádce.

Vzpoura byla ukončena dohodou s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem, která umožnila Prigožinovi a jeho skupině odejít do exilu v Bělorusku bez trestu. Později byl ale Prigožin opět spatřen při setkáních v Moskvě a Petrohradu.

Navalnyj posměšně komentoval Prigožinovu naivitu, když důvěřoval Putinovým slovům, přičemž podle opozičníka nemá Putin žádnou čest. Navalnyj kritizoval i ty, kdo věří v dovednosti tajných služeb, protože podle něj "putinovi zabijáci" jsou schopni nejvýše sestřelit nebo odpálit civilní letadlo nad Ruskem, čímž by spáchali teroristický útok a zabili nevinného pilota a letušku.

Navalnyj upozornil na velký počet lidí v Rusku, kteří nosí nášivky s logem wagerovců, Prigožinovy soukromé žoldnéřské armády. Také zmínil, že média dříve chválila tuto skupinu a Prigožia a jeho zástupce dostávali vojenská vyznamenání jako hrdinové.

Podle Navalného prezidenti, jak ruský, tak běloruský, slíbili Prigožinovi a jeho lidem bezpečnostní záruky, avšak nakonec je zradili. Navalnyj naznačil, že v očích příznivců Prigožina je Putin závistivý a závidí popularitu ruských hrdinů u lidu i u armády, což by mohlo být důvodem pro to, že je chtěl zlikvidovat. Tímto způsobem se Prigožin a jeho zástupce stali mučedníky a legendami mezi ruskými občany.