Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo plánuje další opatření ve snaze zastavit šíření mutací

Horst Lorenz Seehofer, německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.
Horst Lorenz Seehofer, německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Německá vláda debatuje o omezení počtu příletů do země téměř na nulu s cílem zabránit šíření nakažlivějších mutací koronaviru. Deníku Bild to řekl německý ministr vnitra Horst Seehofer. Seehofer podle informací Bildu představil kancléřce Angele Merkelové plány, jak by se daly drasticky omezit cesty do Německa.

Mezi dalšími zvažovanými opatřeními je uzavření hranic vůči regionům, kde jsou zmutované kmeny koronaviru více rozšířené.

"Nebezpečí, které tyto mutace viru představují, vyžaduje, abychom zvážili i drastická opatření," řekl Seehofer Bildu. "Zahrnují přísnější hraniční kontroly, zejména na hranicích s vysoce rizikovými regiony, ale také omezení leteckého provozu do Německa téměř na nulu, jak to teď činí Izrael," prohlásil Seehofer.

Podle zdrojů agentury Reuters však Markelová zákonodárcům konzervativní unie CDU/CSU řekla, že nechce zákaz cestování. Během zimy by však podle ní pokud možno neměl existovat turistický ruch.

Bulvární list napsal, že Merkelová o víkendu Seehofera požádala o zvážení možností, jak snížit míru zavlékání nových variant viru do Německa.

V Německu se už objevily desítky případů nákazy prostřednictvím vysoce infekčních mutací koronaviru. Ta zatím nejrozšířenější byla v prosinci poprvé zachycena v Británii.

Témata:  Horst Seehofer Německo Angela Merkelová koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 16:49

Proč zemřel papež František? Plicní problémy podle lékařů příčinou smrti nejsou

Původní tvrzení, že papež František zemřel ve věku 88 let na obtíže spojené se zápalem plic, nemusí být pravdivé. Podle lékařů římské nemocnice Gemelli, kteří o něj v posledních týdnech pečovali, "odešel v pokoji" v důsledku problému "mozkové povahy". Nejpravděpodobnější příčinou smrti je podle serveru la Repubblica mozková příhoda – i když zatím není jasné, zda šlo o krvácení do mozku nebo jiný typ cévní příhody. Zdravotníci zatím nevidí přímou souvislost s dřívějšími vážnými potížemi s dýcháním, které ho přivedly do nemocnice už v únoru letošního roku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tělo papeže Františka bylo uloženo do rakve

Mimořádná zpráva

Vatikán zveřejnil detaily pohřbu papeže Františka

Vatikán dnes uvedl, že rakev s ostatky papeže Františka bude vystavena veřejnosti v bazilice sv. Petra ve středu ráno. Samotný pohřeb se pak uskuteční v sobotu v 10 hodin místního času. Podle nově zveřejněného prohlášení bude pohřební liturgii na náměstí svatého Petra vést kardinál Giovanni Battista Re, děkan Kolegia kardinálů. Po skončení obřadu bude rakev převezena do baziliky Santa Maria Maggiore, kde bude papež pohřben.