Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov reagoval na zprávu britského bulvárního listu The Sun, kterou převzala i další média. Deník se odkazuje mimo jiné na slova ruského historika a politického analytika Valerije Solověje, jenž do loňského roku působil na moskevské diplomatické akademii MGIMO.

Ten dříve v tomto týdnu nadnesl, že Vladimir Putin by mohl mít Parkinsonovu nemoc a je pod tlakem rodiny a nepřiznané přítelkyně, aby kvůli zdravotnímu stavu odstoupil. "Jeho rodina má na něj velký vliv. Plánuje zveřejnit plány o předání (moci) v lednu," cituje The Sun Solověje.

List dále rozebírá symptomy onemocnění, které je podle některých pozorovatelů prý možné vysledovat i u vládce Kremlu. Zároveň v této souvislosti připomíná čtvrteční zprávu o návrhu ruského zákona, jenž by rozšířil imunitu ruského prezidenta také na delikty, jichž by se hlava státu případně dopustila i po skončení mandátu.

"Je to naprostý nesmysl. S prezidentem je všechno v pořádku. Jeho zdraví je vynikající," prohlásil dnes Peskov. Na dotaz, zda se šéf Kremlu chystá v blízké budoucnosti odstoupit, odpověděl, že nikoliv.