reklama

Cvičení naplánovaného kromě jiných míst i do vod Kaspického a Černého moře se účastní vojáci ze Západního a Jižního vojenského okruhu, píše TASS.

Šojgu dodal, že jde také o přípravy cvičení Kavkaz 2020, které Moskva chystá v září a na které pozvala několik dalších postsovětských zemí.

Ukrajina chystá na září vojenské cvičení, na které chce pozvat i své partnery z NATO. Dnes to řekl ukrajinský ministr obrany Andrij Taran. Kyjev tak reaguje na plány Moskvy, které vojenské cvičení nazvané Kavkaz 2020 chce uspořádat v tu samou dobu. Podle Tarana se cvičení nazvané Spojené úsilí uskuteční na jihu Ukrajiny.

"Očekáváme také, že se do těchto cvičení mohou zapojit i zástupci zemí NATO," uvedl ministr.

Kyjev podle něho ukáže připravenost ukrajinské armády odpovědět na "jakékoliv snahy Ruské federace o vyostření situace nebo pokusy zahájit velké nepřátelské akce", uvedla agentura Reuters.

Šojgu podle agentury TASS už dříve oznámil, že na vojenské cvičení Kavkaz 2020 Moskva plánuje pozvat vojáky z šesti zemí.

Vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem jsou napjaté od roku 2014, kdy Rusko anektovalo ukrajinský Krym. Moskva také podporuje separatisty na východě Ukrajiny. Boje v této oblasti si za posledních šest let vyžádaly více než 13.000 lidských životů.