Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Reznikov promluvil o přípravách ukrajinské protiofenzivy

Oleksij Reznikov
Oleksij Reznikov
Foto: Twitter Oleksij Reznikov

Řadu týdnů už se mluví o jarní ukrajinské protiofenzivě. Podle ministra obrany Oleksije Reznikova jsou očekávání od ní přehnaná. Vyplývá to z jeho odpovědí během rozhovoru pro server RBK-Ukrajina.

Reznikov naznačil, že ukrajinské ozbrojené síly pracují při plánování ofenzivy i s momentem překvapení. "To je smyslem vojenské operace - nikdo by neměl vědět, že začala. Čím déle nepřítel neví, tím je pravděpodobnější, že bude úspěšná," poznamenal.

Podle ministra jsou očekávání od protiofenzivy přehnaná. "Dříve se ve vítězství nevěřilo. Všichni chtěli, aby Ukrajina přežila, aby byla zachována alespoň nějaká její část. A když ozbrojené síly dosáhly úspěchu, začali všichni věřit ve vítězství," nechal se slyšet. "Teď chtějí další vítězství. Je to normální, to jsou emoce," dodal.

Rusové se přinejmenším na některých místech na ukrajinský protiútok chystají. Britská rozvědka dnes na twitteru uvedla, že nově eviduje na satelitních snímcích bojové pozice z pytlů s pískem na střechách několika reaktorových budov Záporožské jaderné elektrárny.

Témata:  Oleksij Reznikov Armáda Ukrajina válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

13. června 2024 19:24

Lídři G7 se dohodli: Miliardy dolarů ruských zisků půjdou na Ukrajinu

Lídři G7, kteří se ve čtvrtek sešli v italském regionu Apulie, dosáhli dohody o půjčkách 50 miliard dolarů Ukrajině za použití zisků ze zmrazených ruských aktiv v EU a zemích G7, uvedla agentura Reuters. Hostem hlav států a vlád "sedmičky" je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy