V Moskvě se lidé nesouhlasící s ruskou agresí vůči Ukrajině sešli v parku Zarjaďje v centru města a ve vánici protestovali vsedě, uvedl zpravodaj agentury AFP. V okolí parku, který se nachází nedaleko Kremlu, policie rozestavila více než 30 dodávek, do kterých odváděla zadržené demonstranty. "Ne válce," křičela jistá žena, kterou členové bezpečnostních sil zadrželi. Stejný osud potkal přes sedmdesát dalších lidí.

Organizátoři protesty svolali prostřednictvím sociálních sítí od Vladivostoku na Dálném východě až po Petrohrad. V tomto městě na severozápadě země policie zadržela téměř 80 lidí. Akce byly namířené nejen proti válce na Ukrajině, ale i proti "kolapsu ruské ekonomiky", prezidentu Vladimiru Putinovi i proti věznění opozičního politika Alexeje Navalného. "Rusko si zaslouží mír, demokracii a prosperitu," uvedli pořadatelé.

Zadrženým hrozí v závislosti na vznesených obviněních pokuty, ale i dlouhé tresty odnětí svobody. V Rusku je zakázáno nazývat invazi na Ukrajinu válkou, podle oficiálních míst jde o "speciální vojenskou operaci". Pokračuje 38. dnem. Od 24. února, kdy ruská invaze na Ukrajinu začala, už bylo podle OVD-Info v Rusku při protiválečných protestech zadrženo přes 15.300 lidí.