Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové zadrželi další tři podezřelé z podílu na teroru u Moskvy

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ABCNews

Rusko ve čtvrtek oznámilo, že FSB zadržela tři nové podezřelé v případě teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 140 mrtvých. Podezřelí byli zadrženi v Moskvě, Jekatěrinburgu a Omsku.

O zadržení osob informovala ruská státní agentura TASS. Podle FSB jde o lidi, kteří financovali nákup zbraní a auta pro pachatele útoku. Má jít o jednoho ruského občana a dva cizince původem ze střední Asie.

"Dva ze zadržených převedli peníze na nákup střelných zbraní a vozidel použitých při teroristickém útoku. Třetí se přímo podílel na verbování kompliců teroristického útoku a na financování jeho pachatelů," uvedla FSB v tiskové zprávě.

Dosud bylo v případu obviněno deset osob. Všichni obviněni jsou stíháni pro teroristický čin a na základě soudního rozhodnutí byli vzati do vazby.

Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál předminulý týden v pátek. Podle poslední aktualizované bilance ho nepřežilo 143 lidí. Další stovky osob utrpěly zranění. K odpovědnosti za čin se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Témata:  policie Rusko

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy