Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové zadrželi další tři podezřelé z podílu na teroru u Moskvy

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ABCNews

Rusko ve čtvrtek oznámilo, že FSB zadržela tři nové podezřelé v případě teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 140 mrtvých. Podezřelí byli zadrženi v Moskvě, Jekatěrinburgu a Omsku.

O zadržení osob informovala ruská státní agentura TASS. Podle FSB jde o lidi, kteří financovali nákup zbraní a auta pro pachatele útoku. Má jít o jednoho ruského občana a dva cizince původem ze střední Asie.

"Dva ze zadržených převedli peníze na nákup střelných zbraní a vozidel použitých při teroristickém útoku. Třetí se přímo podílel na verbování kompliců teroristického útoku a na financování jeho pachatelů," uvedla FSB v tiskové zprávě.

Dosud bylo v případu obviněno deset osob. Všichni obviněni jsou stíháni pro teroristický čin a na základě soudního rozhodnutí byli vzati do vazby.

Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál předminulý týden v pátek. Podle poslední aktualizované bilance ho nepřežilo 143 lidí. Další stovky osob utrpěly zranění. K odpovědnosti za čin se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Témata:  policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.