Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská špionážní loď u pobřeží USA! Americká armáda je v pohotovosti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: U.S. NAVY

Velení amerického vojenského námořnictva upozornilo na nebezpečné manévry ruské špionážní lodě, která operuje v mezinárodních vodách nedaleko východního pobřeží Spojených států. Oznámila to dnes americká televize CNN. Loď Viktor Leonov podle americké armády ohrožuje námořní dopravu u břehů Floridy a Severní Karolíny.

Zdroj z americké pobřežní hlídky řekl CNN, že ruská loď v podmínkách špatné viditelnosti nezapíná poziční světla a nereaguje na žádosti okolních plavidel o upřesnění polohy.

Ohrožuje tak příbřežní navigaci a zvyšuje nebezpečí havárie. Americké námořnictvo vyslalo k ruské lodi křižník Mahan.

Špionážní loď Viktor Leonov se k americkému pobřeží přibližuje každoročně od roku 2015. Operuje také v Karibském moři u Kuby a souostroví Trinidad a Tobago, uvedla CNN.

Témata:  U.S. Navy USA špionáž Rusko

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy