Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko hodlá zvýšit produkci zbraní, uvedl Šojgu

Sergej Šojgu, ministra obrany RF
Sergej Šojgu, ministra obrany RF
Foto: mil.ru

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že země podnikla kroky ke zvýšení produkce zbraní. Armáda podle jeho tvrzení zasazuje Ukrajině těžké rány po celé frontě, přičemž právě dodávky techniky a materiálu jsou klíčem k úspěchu.

Šojgu podle Reuters na mítinku s vysokými armádními důstojníky prohlásil, že ruské jednotky nebojují pouze s Ukrajinci, ale také s "bezprecedentní pomocí ze Západu". Tvrdil přitom, že se daří zasahovat depa s uskladněnými zbraněmi ze Západu. Věrohodnost jeho tvrzení je však nejasná.

"Vedení země nám udělilo úkol zvýšit tempo a objem produkce v krátkém čase," prohlásil také ruský ministr obrany.

Šojgu k avizovanému zvýšení produkce zbraní dodal, že na jejich dodání ve správný čas závisí úspěch na bojišti. Armáda podle něj má dostatek munice pro pěchotu na zbytek roku, výrobce raket ale vyzval ke zdvojnásobení výroby.

Témata:  Sergej Šojgu Rusko Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 21:13

Trump nevylučuje, že Američané opustí jednání o míru na Ukrajině

Americký prezident Donald Trump bagatelizoval varování šéfa diplomacie Marca Rubia, který naznačil, že Washingtonu dochází trpělivost při jednáních o míru na Ukrajině. Trump nicméně zcela nevyloučil, že by Američané mohli mírové snahy v budoucnu ukončit, pokud nepřinesou kýžený výsledek. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy