reklama

"Ruská armáda neustále zaujímá výhodnější pozice a ve všech směrech rozšiřuje kontrolované území," řekl Šojgu podle prokremelské agentury TASS během hovoru s velením ozbrojených sil.

Podle ruského ministra obrany bylo hlavním letošním cílem armády potlačení ukrajinské protiofenzivy. Šojgu tvrdí, že se toho podařilo dosáhnout.

Rusové už v pondělí prohlásili, že mají zcela pod kontrolou město Marjinka v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Šojgu o tom na setkání informoval prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinská armáda ovšem toto tvrzení popřela s tím, že její příslušníci jsou nadále ve městě.

Ministr obrany podle TASS prohlásil, že po ovládnutí Marjinky budou Rusové účinněji chránit Doněck, který už od roku 2014 ovládají proruští separatisté, před ukrajinskou palbou. Putin měl odvětit, že ruští vojáci budou moci vytlačit ukrajinské nepřátele od Doněcka.

"Není správné hovořit o obsazení Marjinky. Naše síly jsou ve městě," reagoval na ruská tvrzení mluvčí ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Štupun. Podle jeho vyjádření se o město nadále bojuje.