"V prezidentských volbách v Česku si musí voliči odpovědět především na otázku, zda jsou pro Babiše, nebo proti němu," uvedla Tagesschau. "Ideálnější finále pro svou volební kampaň si Andrej Babiš mohl sotva představit: Překvapivé osvobození v procesu kvůli Čapímu hnízdu, schůzka s francouzským prezidentem v Paříži a odstoupení kandidáta, který mohl těžit i na jeho úkor," poznamenala.

Tagesschau tak poukázala na Babišův soudní úspěch, jeho následné setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a nečekané odstoupení Josefa Středuly z volební kampaně.

Relace německým čtenářům vysvětlila, že někdejší český premiér, multimiliardář a zakladatel koncernu Agrofert je spolu s proevropskými Petrem Pavlem a Danuší Nerudovou jedním ze tří favoritů a že se předpokládá, že se také dostane do očekávaného druhého kola volby. "Pro většinu Čechů je to především hlasování pro populistu, nebo proti němu," uvedla Tagesschau. Babiš se podle ní opírá o stabilní 30procentní skupinu příznivců, především starších lidí z venkova a s nižším vzděláním. "Odpouštějí mu jako "úspěšnému podnikateli" a zastánci seniorů všechny skandály, i proces s obviněním z podvodů s dotacemi EU," uvedla Tagesschau.

Ta rovněž napsala, že Babiš se netají obdivem k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a ač podpořil Ukrajinu, tak nyní hovoří o tom, že je čas podpořit výrazněji české obyvatelstvo. "Zda to bude stačit na vítězství, je zcela otevřené," dodala.

Tagesschau také informovala o tom, že český prezident má převážně reprezentativní funkce, které ale Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus neustále rozšiřovali.