Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turistka přežila několik dní na moři. Neuvěříte, jak se jí to povedlo

Mořské ryby, ilustrační fotografie
Mořské ryby, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Kushila Steinová (45) z Nového Zélandu se na malém člunku ocitla na otevřeném moři, severně od ostrova Kréta. Její „dobrodružství“ trvalo přes 37 hodin. Pobřežní stráž ji našla celých 101 kilometrů od ostrovní pevniny.

Novozélanďanka a její manžel cestovali na jachtě z jižního Turecka do Atén. V průběhu cesty se žena rozhodla, že si protáhne nohy a vyrazí na člunu k ostrovu Folegandros. Při cestě zpět ale ztratila jedno z vesel a vítr ji odvál na otevřené moře.

Záchranné operace se zúčastnilo šest plavidel, vrtulník a podvodní dron. Steinová se během svých útrap bála, že zemře, a proto na svůj člun napsala jméno své matky a její kontaktní údaje.

Turistka si na hlavu dala červenou tašku a odrážela slunce zrcátkem v naději, že na sebe upozorní. Podle svých slov měla v člunu „hrst sladkých bonbónů“, které mohla jíst, a když jí byla zima, zabalila se do plastových sáčků.

New Zealand Herald informoval o tom, že bezprostředně po své záchraně Kushila zavolala své matce, aby jí řekla, že jí „zbyl ještě jeden bonbón“.

Témata:  Nový Zéland moře cestování

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

23. května 2024 11:38

Kadyrov nabídl Putinovi vyslání dalších bojovníků na Ukrajinu

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v noci na čtvrtek uvedl, že se v Kremlu setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a nabídl mu vyslání dalších svých bojovníků na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy