Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinská armáda sestřelila ruský letoun Su-34

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

Ukrajinská armáda sestřelila další ruský letoun Su-34. Podle serveru Ukrajinska pravda o tom v úterý informoval velitel ukrajinských vzdušných sil Mykola Oleščuk.

Oleščuk na svém účtu na platformě Telegram napsal: "Mínus ještě jeden Su-34 na východě" Ukrajiny.

BBC připomněla, že se nejedná o první letadlo typu Su-34, o kterém ukrajinská armáda tvrdí, že se jí ho podařilo sestřelit.

Velení ukrajinských ozbrojených sil i 17. února oznámilo, že byla sestřelena dvě letadla Su-34. O několik dní později bylo hlášeno sestřelení dalšího stíhacího bombardéru.

Su-34 je ruský taktický bombardér s dvoumístnou posádkou, vyvinutý společností Sukhoi jako nástupce letounu Su-24. Tento stroj je určen pro útoky na pozemní cíle a je schopen nést širokou škálu munice, včetně různých typů pum, střel a raket.

Su-34 má schopnost provádět dlouhé operační lety a disponuje pokročilými systémy navigace, cílení a obrany. Byl navržen tak, aby byl schopen operovat za všech povětrnostních podmínek a v různých terénech. Je v aktivní službě v ruském letectvu od roku 2014.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina Ruská armáda

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy