Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Afghánistánu kvůli bojům vyhlásili zákaz nočního vycházení

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Afghánská vláda dnes vyhlásila zákaz nočního vycházení téměř v celé zemi, výjimku má jen Kábul a další dvě provincie. S odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra o tom informovala agentura AFP. Ta zároveň připomíná, že vláda čelí dva měsíce rozsáhlé ofenzivě hnutí Tálibán.

"Vyhlašujeme zákaz nočního vycházení ve 31 provinciích, abychom omezili násilí a pohyb Tálibánu," uvedlo ministerstvo vnitra v prohlášení. Zákaz se netýká Kábulu a provincií Pandžšír a Nangarhár na severovýchodě, respektive na východě země. Zákaz platí od 22:00 do 04:00 místního času (od 19:30 do 01:30 SELČ).

Tálibán ofenzivu zahájil na začátku května a soustřeďuje se v ní na afghánské bezpečnostní složky. Zahraniční jednotky z Afghánistánu postupně odcházejí, definitivně staženy by měly být do konce srpna.

Tálibán podle AFP ovládá značnou část venkovských oblastí. Afghánská armáda mu neklade velký odpor a má nyní kontrolu především nad provinčními středisky a hlavními silničními tahy.

Témata:  Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

27. prosince 2025 21:47

Vémola se dočkal překvapivého zastání. Jeho největší soupeř promluvil

Nedávné zadržení Karlose Vémoly a jeho následné vzetí do vazby otřáslo českou bojovou scénou a vyvolalo vlnu protichůdných emocí. Zatímco veřejnost o drogové kauze čtyřicetiletého zápasníka bouřlivě diskutuje, mnoho jeho kolegů z komunity MMA se za něj postavilo. Mezi těmi, kteří k situaci nezůstali lhostejní, je i jeho historicky největší sportovní rival Attila Végh.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy