Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z mostu v Rusku se zřítil autobus. 19 mrtvých, řada zraněných

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při nehodě autobusu na ruském Dálném východě dnes ráno místního času zemřelo nejméně 19 lidí, včetně dvanáctileté dívky, informují ruská média. Podle nepotvrzených informací agentury Interfax je obětí 20. Dalších zhruba 20 cestujících utrpělo zranění, stav tří z nich je podle agentury TASS velmi vážný.

Nehoda se stala zhruba 6300 kilometrů východně od Moskvy. Autobus, v němž bylo 43 pasažérů a řidič, jel ze Sretensku do Čity, ale přibližně 60 kilometrů od Sretensku sjel z mostu a spadl na zamrzlou řeku Kuenga.

Zranění cestující byli přepraveni do okolních nemocnic, někteří vrtulníkem. Podle agentury TASS jsou tři lidé zraněni těžce a 18 středně těžce.

Число жертв ДТП с автобусом в Забайкалье увеличилось до 15 человек https://t.co/f2yncWaGtz

— Интерфакс (@interfax_news) December 1, 2019

Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že stav ruských silnic patří k nejhorším na světě. Loni na nich podle tohoto zdroje zemřelo 18.214 lidí. Příčinou bývá vedle špatného stavu silnic i technický stav vozidel či lidský faktor.

Příčina dnešní nehody autobusu není prozatím známá. Mluvčí dopravce agentuře TASS sdělil, že firma měla všechna povolení v pořádku, včetně technického osvědčení, a že řidič byl podle ní zkušený. Podle listu Kommersant autobusu před sjezdem ze silnici praskla přední pneumatika.

Témata:  nehody autobusů Rusko neštěstí

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.