Zahradnický robot plně zautomatizuje vaši zahrádku (1:26) | video: YouTube

Loading...

Přemýšlíte nad zahradničením a nemáte žádné zkušenosti? Nevadí! FarmBot se o všechno postará sám. Rostliny zasadí, pravidelně je zalévá a když narazí na plevel, odstraní ho. Vše je plně automatizováno. Jeho majitel pouze vybere plodiny a ve webové aplikaci určí, kam je má stroj zasadit.

Automaticky zvládne zasadit různé rostliny do předem definovaných míst v zemi, které se zvolí pomocí mobilní aplikace. Ta se automaticky přizpůsobí nárokům zeleniny na dostatečný životní prostor. Stroj má zabudovaný senzor vlhkosti, díky kterému zalévá přesně ohraničená místa jen v případě nutnosti.

FarmBot má také zabudovanou kameru, na které vidíte, jak vše roste, což je výhodou pro zahrádkáře, kteří stroj budou mít například na chatě. Pomocí aplikace také můžete odhánět dotěrné ptáky, pouze sklidit plody musíte dojít osobně.

Zakladatel projektu Rory Aronson údajně cílí především na zahrádkáře, kteří vždy toužili mít vlastní zahrádku, ale pak se o ni nedokázali dobře starat. Teď jim s pěstováním především zeleniny má pomoci právě FarmBot.

– Globe24.cz

reklama
100

Babišův střet zájmů má evropský dosah, kritizuje ministra německý…

Čtěte dále