zahrádkářství

Ilustrační fotografie

Po nižší úrodě vzrostly ceny jablek téměř o pětinu

Domov

Ceny jablek na pultech českých obchodů v listopadu dosáhly téměř 31 korun za kilogram a meziročně se zvýšily o 17 procent z loňských 26 korun. Vyplývá to z dat ČSÚ. Podle ovocnářů se v růstu cen odrazila letošní mírně podprůměrná úroda jablek v Evropě. Loni byly ceny velmi nízké, a to kvůli tehdejší velké nadúrodě. "Současné ceny tak odpovídají úrovni z let s průměrnou sklizní," řekl dnes ČTK předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Jablka jsou ovocem s nejvyšší spotřebou v ČR.

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně

Babiš chce schválit zahrádkářský zákon

Domov

Poslanecký návrh zahrádkářského zákona dostal dnes od kabinetu neutrální stanovisko, i když podle doporučení pro ministry měla vláda materiál odmítnout a označit za nadbytečný. Novináře o výsledku hlasování informoval tiskový odbor úřadu vlády. Zákon má za cíl především upravit postavení a veřejnou prospěšnost zahrádkářského hnutí v právním řádu. Předchozí pokusy z let 2009 a 2016 schválit zahrádkářský zákon neuspěly. Premiér Andrej Babiš (ANO) o víkendu uvedl, že udělá vše pro to, aby byl předpis v tomto volebním období schválen.

Jaro, ilustrační fotografie

Praktické rady: Seznam 10 věcí, které je potřeba udělat na zahrádce

Revue

Praha - Konečně je jaro na dosah, a tak je čas, vyrazit v montérkách na zahradu a pustit se do práce. Abyste na něco nezapomněli, připravili jsme pro vás spolu s odborníky seznam deseti věcí, které je nutné udělat na jaře na zahradě. Tak si je přečtěte, ať na něco nezapomenete.

Nádherné dýně

Domov

Víte, jak připravit zahradu na podzim? Máme pro vás návod

Praha - Na podzim nastává čas posledních sklizní a zahrada se pomalu chystá ke spánku. Sezóna zahradních prací však zdaleka u konce není. Na podzim je třeba připravit záhony i trávník, také většina rostlin by zimu bez vaší pomoci nepřežila. Mimo to je podzim ideálním obdobím pro přípravy, pokud se k založení zahrady teprve chystáte.

Jaro, ilustrační fotografie

Vítá nás jaro. Zahrádkáři jásají a připravují se na úklid po zimě

Počasí

Praha - Jaro je konečně tady, shodují se jak meteorologové, tak zahrádkáři. A teploty už do minusu nepůjdou, ve čtvrtek se dokonce můžeme těšit na příjemných dvacet stupňů celsia. Trička a kraťasy, rozkvetlé stromy a motorkáři na silnicích, první vlaštovky jara jsou tu. Velikonoce tak s sebou přinesly i nadílku teplého počasí.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy