Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Legendární Nokia 3310 se vrací, zájem Čechů je veliký

Mobily, ilustrační fotografie
Mobily, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha - Nokia 3310 se vrací a o kdysi velmi populární přístroj je mezi Čechy nebývalý zájem. Tlačítkový aparát se poprvé objevil v roce 2000 a byl oblíbený pro svoji odolnost, jednoduchost a dlouhou výdrž baterie.

Současný model 3310 klasické tlačítkové konstrukce váží 80 g, má fotoaparát s rozlišením 2 Mpix a výdrž baterie v pohotovostním režimu až jeden měsíc. Disponuje konektivitou pouze v síti 2G. Pamět má 16 MB, je možné ji rozšířit díky slotu na microSD kartu až na 32 GB.

Srovnávač cen Heureka.cz registroval o znovuzrozený telefon zájem v momentě, kdy byla novinka představena na trhu, tedy koncem dubna. Poté se poptávka snížila.

"Návrat telefonu Nokia 3310 na trh vzbudil enormní zájem, jen za poslední týden si ho předobjednaly stovky zákazníků a zařadil se mezi tři nejvyhledávanější produkty na CZC.cz," uvedl marketingový ředitel e-shopu Michal Gabriel.

Také Mall.cz za minulý týden eviduje stovky předběžných objednávek přístroje. "Nejen nostalgické vzpomínky, ale i nízká cena, za kterou se tento telefon prodává, jsou pro zákazníky velice atraktivní. O model mají stejnou měrou zájem jak ženy, tak muži," uvedl mluvčí společnosti Jan Řezáč.

Datart velkou poptávku očekával. "Skutečný zájem však předčil všechna naše očekávání," řekla ČTK mluvčí firmy Iva Pavlousková.

Témata:  mobily ekonomika Nokia

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 11:11

Jiří Bartoška (†78): Měl to být jeho poslední film. Režisér už má jasno, co bude dál

Česko se již zítra rozloučí se zesnulým Jiřím Bartoškou, po kterém tu zůstává i jeden navždy nedokončený filmový projekt. Když poprvé porazil vážnou nemoc, vrátil se komedií Teorie tygra. V posledních letech se řešilo pokračování. Nyní je definitivně jasno, že nevznikne. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Jaká budoucnost nás čeká?

Může umělá inteligence ohrozit lidstvo? Vědec z MIT odpověděl na ožehavou otázku

Technologické firmy vyvíjející umělou inteligenci by měly přijmout stejný přístup k posuzování rizik, jaký před 80 lety uplatnili vědci před prvním testem atomové bomby. S tímto varováním přichází známý zastánce bezpečnosti AI Max Tegmark, který tvrdí, že bez důkladných výpočtů hrozí, že extrémně vyspělá umělá inteligence (tzv. Artificial Super Intelligence, ASI) se vymkne kontrole a ohrozí samotnou existenci lidstva.