Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel blogger a otec ruského internetu Anton Nosik

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Moskva - Ve věku 51 let zemřel v noci na dnešek ruský bloger a jeden z otců internetu v této zemi Anton Nosik.

Nosik v roce 1999 spustil jeden z vůbec prvních informačních webů Gazeta.ru. Nosik podle serveru BBC podlehl srdečnímu infarktu.

Nosika, který stál také u zrodu dalších hojně čtených webů Lenta.ru a Newsru.com, označil ekonomický list Vedomosti za jednoho z pionýrů ruského internetu.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv vyjádřil politování nad zrátou "opravdového profesionála". Významný opoziční představitel a bloger Alexej Navalnyj označil Nosika za svého učitele.

Témata:  internet Rusko úmrtí

Související

Aktuálně se děje

19. února 2026 8:27

Kritika překročila všechny meze. Vdova po Hezuckém se musela ozvat

Nikola Hezucká se stále vyrovnává s prosincovým úmrtím manžela, jehož si s celým Českem opět připomněla v minulém týdnu u příležitosti jeho nedožitých 56. narozenin. Vdova po známém moderátorovi rozhodně neočekávala, co se stane. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy