Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Existuje první klinika pro lidi závislé na Facebooku

Facebook, sociální sítě
Facebook, sociální sítě
Foto: Pixmac

Alžír - Sociální síť Facebook je fenomén. Může se ovšem také stát internetovou drogou. A se závislostí, byť tou virtuální, je třeba bojovat. Proto se otevřela první klinika, která se zaměřuje přímo na závislost na Facebooku.

Unikátní klinika ovšem kupodivu nezačala fungovat v Evropě nebo v Americe, kde je přístup k internetu nejsnáz dostupný. Soukromé lékařské zařízení totiž začalo fungovat v severoafrickém Alžírsku.

Jedním z důvodů pro vznik specializované kliniky právě tam jsou obavy, že radikální islamisté zneužívají populární sociální síť k náboru labilních uživatelů, kterým radikálové vymývají mozky a verbují je pro svou "svatou" válku.

Ředitel nové kliniky vzkazuje, že hodlá zatočit se závislostí Alžířanů na "modré magii". V zemi Facebook používá podle odhadů 10 milionů lidí a další přibývají.

Tým vědce Raoufa Boqafy, který zařízení vede, ovšem nenabízí jen terapii pro uživatele sociálních sítí. Klinika totiž disponuje i léčebnými programy pro alkoholiky, silné kuřáky a narkomany, upozorňuje britský Daily Mail.

Témata:  Alžírsko Facebook PC

Související

Aktuálně se děje

16. května 2025 18:33

Rusko si může vybrat: Evropští vojáci na Dněpru, nebo u mezinárodně uznaných hranic

Už se stalo tradicí, že Kreml ujišťuje o svém zájmu o mír, načež svá slova vzápětí doprovodí dalšími útoky na civilní cíle či posilováním útočných kapacit. Ani tento týden nepřinesl výjimku. Zatímco Vladimir Putin veřejně prohlašoval, že je otevřen jednáním o míru, nad ukrajinskými městy zněly letecké poplachy a v ruském zázemí přibývalo jednotek, které se zjevně připravují na rozsáhlejší jarní nebo letní ofenzívu.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Jaká budoucnost nás čeká?

Může umělá inteligence ohrozit lidstvo? Vědec z MIT odpověděl na ožehavou otázku

Technologické firmy vyvíjející umělou inteligenci by měly přijmout stejný přístup k posuzování rizik, jaký před 80 lety uplatnili vědci před prvním testem atomové bomby. S tímto varováním přichází známý zastánce bezpečnosti AI Max Tegmark, který tvrdí, že bez důkladných výpočtů hrozí, že extrémně vyspělá umělá inteligence (tzv. Artificial Super Intelligence, ASI) se vymkne kontrole a ohrozí samotnou existenci lidstva.