Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook pracuje na hlasové asistenční službě, chce konkurovat Siri

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Americký provozovatel internetové sociální sítě Facebook pracuje na vlastní hlasové asistenční službě, která by konkurovala podobným službám, jako jsou Alexa společnosti Amazon, Siri firmy Apple či Google Assistant. Informoval o tom dnes server televize CNBC s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Facebook podle zdrojů na tomto projektu pracuje od začátku loňského roku. Zatím není jasné, jaká je přesná představa firmy o způsobu využívání této asistenční služby. Mohla by fungovat například na jejích chytrých reproduktorech Portal, brýlích pro virtuální realitu Oculus či jiných budoucích projektech, píše CNBC.

Asistenční služba Facebooku bude podle serveru čelit ostré konkurenci. Firmy Amazon a Google již mají na trhu s chytrými reproduktory velký náskok. Ve Spojených státech činil v loňském roce podíl Googlu na tomto trhu 67 procent a podíl Amazonu 30 procent, plyne z údajů společnosti eMarketer.

Facebook je největší internetovou sociální sítí na světě. Denně ji využívá zhruba 1,5 miliardy lidí.

Témata:  Facebook internet sociální sítě

Související

Aktuálně se děje

5. prosince 2025 12:11

Smrt Ozzyho či Slováčkové zasáhla celý internetový národ, potvrzují statistiky

Čechy i v letošním roce na internetu zajímal svět celebrit, potvrzují data od společnosti Google. Celý internetový národ zasáhla úmrtí českých i světových osobností ze šoubyznysu. Hitem na sítích bylo i vystoupení Ewy Farne s jednou ze zahraničních zpěvaček. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy