reklama

Moderní technologie umožňují nechat se na cestách doslova vést. Pořídit si můžete samostatný přístroj GPS nebo se spolehnout na navigaci v mobilu. Nabídka trhu se poptávce velmi rychle přizpůsobila, a tak můžete tohoto pomocníka na cesty vybírat s přihlédnutím na různé parametry. K nejznámějším značkám patří TomTom, iGo, Garmin, Mio. Při výběru je třeba si uvědomit, co od autonavigace očekáváte a jak ji budete využívat.

Pokud se rozhodujete, zda si koupit GPS, nebo použít navigaci v telefonu, obě varianty mají výhody a nevýhody. Pro autonavigaci jasně hovoří funkčnost a komplexní řešení, které nijak nezasahuje do ostatních možností a nespotřebovává vám velké množství baterie na telefonu.

Autonavigaci si ale nelze vzít jen tak do kapsy na výlet nebo k orientaci v cizím městě, což umožňuje mobilní telefon, který můžete využít i v oblasti pěší turistiky a cykloturistiky.

Nejdůležitější funkcí zařízení je plánování nejvýhodnější trasy, ale za zmínku stojí i další funkce. Například hledání bodů zájmu, jako je nemocnice, čerpací stanice, restaurační zařízení atd. Pokud do navigace vložíte SIM kartu, bude moct komunikovat s GSM sítí a získávat data ze specializovaných serverů. Získáte tak podrobné informace o umístění policejních radarů, o počasí apod.

V posledních letech se s masivním rozšířením chytrých telefonů dostaly do popředí zájmu GPS, které fungují i bez připojení k internetu. Skvělým příkladem je veleúspěšný slovenský software Sygic, který se zařadil k nejvyužívanějším GPS na světě. Populární je také navigace Waze. S navigací v telefonu, kterou máte stále k dispozici, se jen tak neztratíte.

reklama