Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook a Instagram nefungovaly. v Česku měly výpadek

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Uživatelé sociálních sítí Facebook a Instagram měli v posledních hodinách velké problémy. V Česku totiž došlo k výpadku obou služeb.

Výpadky začali lidé hlásit kolem 14:00 a počet hlášení strmě narůstal. Podle serveru DownDetector sociální sítě nefungovaly zhruba do 15:00, pak se začaly opět rozjíždět.

Není zřejmé, zda šlo o chybu společnosti Meta, která obě sociální sítě provozuje, výpadky ale dle serveru evidovali lidé i v zahraničí. Podobně však křivka hlášení stoupala i u jiných služeb, například u Microsoftu či T-Mobilu.

Provozovatel sociálních sítí se k problémům zatím nevyjádřil, podle všeho se ale zdá, že nyní už fungují normálně a počet hlášení uživatelů výrazně klesl.

Enormní výpadky byly naposledy zaznamenány v roce 2021, kdy na podzim nefungovaly nejen sociální sítě, ale i některé služby Googlu a další webové aplikace, jako Twitter či TikTok.

Uživatelé tehdy hlásily problémy s mailovými klienty nebo se službami Googlu, například chatovacími programy Google Hangouts/Chat Google, YouTube nebo s Gmailem.

Celosvětový výpadek Facebooku následně přetížil i část sítě operátora Vodafone a trvalo několik hodin, než se situaci podařilo stabilizovat.

Témata:  Facebook Instagram

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy