Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google propojí podmořským kabelem USA s Brazílií, Uruguayí a Argentinou

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Americká internetová společnost Google propojí podmořským kabelem Spojené státy s Brazílií, Uruguayí a s Argentinou. Chce tak posílit internetové propojení mezi těmito regiony. Kabel ponese jméno Firmina a bude nejdelším kabelem schopným jednostranného napájení na světě, uvedl Google na svém blogu. Tato vlastnost by mu měla umožnit stabilnější internetové připojení.

Kabel povede z východního pobřeží USA do Las Toninas v Argentině s odbočkami do brazilského Praia Grande a Punta del Este v Uruguayi. Položen by měl být do konce roku 2023.

"Firmina zlepší přístup ke službám Googlu uživatelům v Jižní Americe," uvedla firma a dodala, že se jim tak usnadní přístup k produktům Googlu, jako je vyhledávač, emailové služby, kanál YouTube a cloudové služby.

Oznámení Googlu přichází v době, kdy prudce roste poptávka po internetových a cloudových službách. Trend zesílila pandemie covidu-19, která přesunula na síť více pracovní činnosti, nakupování a i zábavu. Americká firma už položila na mořské dno 16 kabelů.

Témata:  Google

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 22:03

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.