Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Masivní solární bouře podle Muska narušila funkci družic Starlink

Elon Musk
Elon Musk
Foto: Facebook

Společnost Starlink dodávající satelity, kterou vlastní společnost SpaceX, v sobotu varovala před zhoršenými službami zapříčiněnými největší geomagnetickou bouří za posledních dvacet let, která je způsobena sluneční aktivitou. Uvedla to agentura Reuters.

Společnost Starlink vlastní přibližně 60 procent z celkového počtu 7500 satelitů, které se nacházejí na nízké oběžné dráze Země (LEO) a je jedním z hlavních poskytovatelů satelitního internetu, píše Reuters.

Majitel firmy SpaceX Elon Musk v příspěvku na sociální síti X konstatoval, že satelity jsou pod velkým tlakem, který zapříčinila geomagnetická bouře. Zatím však fungují.

Americký národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) uvedl, že jde o nejrozsáhlejší sluneční bouři od října 2023. Dodal, že pravděpodobně potrvá celý víkend a může ohrozit navigační systémy, energetické sítě, satelitní navigaci a jiné služby, dodává Reuters.

Témata:  Starlink vesmir Elon Musk

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

TrollWall

Webová aplikace TrollWall AI překročila hranice Česka a Slovenska, před škodlivým obsahem chrání stále více společností

Slovenský startup TrollWall AI na sebe v Česku poprvé upozornil v předvolební kampani prezidenta Petra Pavla, kdy svojí unikátní webovou aplikací chránil profily na sociálních sítích před škodlivým obsahem a mírnil reputační rizika. Nástroj používaný při ochraně před vulgarismy, nenávistnými projevy a spamem už používá česká policie či armáda i velké korporace. A klientů přibývá i mimo evropský kontinent.