Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volkswagen svolává v USA ke kontrole více než 150.000 vozů Audi

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Německá automobilka Volkswagen svolá ve Spojených státech ke kontrole více než 150.000 vozů Audi, a to kvůli obavám, že airbagy u spolucestujících se nemusejí aktivovat.

Vyplývá to z oznámení, které automobilka zaslala americkému Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) .

Kontrola se týká 153.152 vozů Audi A3 vyrobených mezi roky 2015 a 2020. Systém, který detekuje, zda je sedadlo spolujezdce obsazeno, může podle oznámení automobilky selhat a vypnout airbag, i když je místo obsazené.

Volkswagen napíše majitelům dotčených aut do 21. května. Znovu je bude kontaktovat, až najde řešení problému, uvedla agentura Reuters.

Témata:  Volkswagen

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 12:22

Bylo to nebezpečné. Jiřina Bohdalová zavzpomínala na drama s prezidentem

Jiřina Bohdalová se drží mezi nejpopulárnějšími umělci již desítky let. I z toho důvodu přišla do styku s mnoha prezidenty, což je jí někdy předhazováno. Slavná herečka nedávno popsala, co se jí přihodilo při setkání s jedním z prezidentů za minulého režimu.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie

WhatsApp chystá revoluční novinku. Umožní vám komunikovat s lidmi, kteří aplikaci nemají

Oblíbená komunikační platforma WhatsApp přichází s revoluční novinkou, která zásadně mění způsob, jakým se lidé na této síti propojují. Vývojáři ze studia Meta začali mezi první uživatele beta verzí pro Android a iOS uvolňovat funkci s názvem „Guest chats“ (Hostující chaty). Ta umožňuje zahájit konverzaci i s lidmi, kteří u služby nemají zaregistrovaný účet a nemají nainstalovanou aplikaci.