auto vjelo do chodců před londýnskou mešitou

soudy

Brit najel do skupiny muslimů, soud jej usvědčil z vraždy

Londýn - Brit, který loni u londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů, byl dnes uznán vinným z vraždy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž soud trest 48letému Darrenu Osborneovi uloží v pátek. Policie a prokuratura se domnívaly, že šlo o teroristický čin.

Ilustrační fotografie

Svět

Muslimský imám zachránil útočníka z dodávky, zabránil davu v lynčování

Londýn – Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, muže, který zaútočil autem na dav lidí před jednou z londýnských mešit, zadrželi sami muslimové, kteří jej předali policii. Podle médií se v tu chvíli projevil jako hrdina především imám tamní mešity Mohammed Mahmoud, který zabránil davu v lynčování atentátníka.

Breaking News, čtěte aktuální informace na www.Globe24.cz

U londýnské mešity najelo auto do chodců

Svět

Londýn - Při najetí dodávky do chodců u londýnské mešity zahynul jeden člověk a dalších deset lidí utrpělo zranění. Oznámila to policie, která podle premiérky Theresy Mayové k tomuto incidentu přistupuje jako k potenciálnímu teroristickému útoku. Za řízení Mayové se uskuteční zasedání výboru pro mimořádné situace.

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 20:37

Budou nakonec dva? Gabriela Soukalová odpověděla na dotazy o dvojčatech

Bývalá biatlonová šampionka a moderátorka Gabriela Soukalová se nachází v devátém měsíci těhotenství a očekává narození svého druhého potomka. Nastávající dvojnásobná matka sdílela se svými příznivci fotografii z letního večera u přehrady, kde pózovala v bikinách s výrazně zakulaceným bříškem. Snímek doprovodila žertovnou poznámkou ohledně zvýšení vodní hladiny při svém vstupu do vody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy