čeští vojáci

Pietního aktu se zúčastnili příslušníci 41. a 43. praporu 4. brigády rychlého nasazení

Česká armáda obměnila své vojáky v zahraniční operaci v Mali

Svět

Česká armáda v těchto dnech obměnila své vojáky ve vojenské misi v Mali. Velitelství výcvikové mise Evropské unie v Bamaku i výcvikového centra na základně Koulikoro nově hlídají vojáci ze 7. mechanizované brigády. Armáda to uvedla na svých webových stránkách.

Jmenování nových generálů Armády České republiky na Pražském hradě

Zeman možná Procházku jmenuje generálem na podzim nebo za rok, řekla Šlechtová

Domov

Praha - Prezident Miloš Zeman si chce o zástupci velitele pozemních sil Petru Procházkovi, kterého v úterý nejmenoval do generálské hodnosti, zjistit další informace. Nevyloučil to, aby ho ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) navrhla na povýšení na podzim nebo za rok. Šlechtová to řekla dnes novinářům.

Česká armáda na akci Bahna. Autor: nadporučice Lucie Masaříková

Vojáci budou mít modernější letadla a vrtulníky, od USA koupí kryptomateriál

Domov

Praha - Ministerstvo obrany plánuje nákup zařízení pro dálkové ovládání terčů nebo nákup kryptomateriálu pro letadla české armády. Hodnota dvou zakázek bude dohromady asi 120 milionů korun. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) informace o zakázkách předloží na pondělním zasedání kabinetu. ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Česká armáda na akci Bahna. Autor: nadporučice Lucie Masaříková

Hradní stráž se převlékne do nového, klasické maskáče vojáci odloží

Domov

Praha - Vojáci Hradní stráže by mohli nosit nové stejnokroje, které by byly určeny pro strážní službu. Nahradily by klasické maskáče. Uniformy výtvarníka Theodora Pištěka, ve kterých vojáci hlídají hradní brány nebo plní další ceremoniální povinnosti, se změny týkat nebudou. ČTK to řekl velitel Hradní stráže Jiří Kývala. Ke změně by podle něj mohlo dojít nejdříve za dva roky.

AČR

Domov

Hradní stráž dostane posily i nové zbraně

Praha - Vojáci Hradní stráže by měli v příštích letech dostat nové podpůrné zbraně, rozšířit by se mohly i jejich početní stavy. Počítá s tím velitel Hradní stráže Jiří Kývala, který loni v březnu převzal řízení ozbrojené síly hlídající Pražský hrad a lánský zámecký areál. Další směřování Hradní stráže na příštích deset let určí nová koncepce, která je nyní podle Kývaly schvalována. Řekl to v rozhovoru ČTK.

Ester Ledecká

Poslanci se chystají ocenit významné osobnosti, mezi navrženými sportovci i odbojáři

Domov

Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které by mohla Sněmovna navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Vyplývá to z podkladů, které po dnešním jednání příslušného podvýboru poskytl ČTK místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy