Ivo Rittig

Ivo Rittig

Soud potvrdil osvobození Dvořáka, Rittiga i ostatních v jízdenkové kauze

Domov

Osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze je pravomocné. Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.

soudy

Rittig bez trestu. Soud znovu osvobodil všechny obviněné v jízdenkové kauze

Domov

Soud dnes znovu zprostil viny všechny obžalované v takzvané jízdenkové kauze pražského dopravního podniku (DPP) a papírny Neograph. Osvobození se týká i někdejšího šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbisty Iva Rittiga. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Obžaloba tvrdí, že k Rittigovi putovalo přes karibskou firmu 17 haléřů z každé jízdenky, kterou Neograph vyrobila pro dopravní podnik.

Jana Nečasová a Petr Nečas

Nečasová a Rittig bez trestu. Soud je osvobodil v kauze utajované zprávy BIS

Domov

Soud dnes zprostil někdejší šéfku premiérova kabinetu Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), lobbistu Iva Rittiga i jeho právníka Davida Michala obžaloby v kauze údajného vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby (BIS). V předchozím rozsudku, který vynášel jiný předseda soudního senátu, je přitom uznal vinnými. Dnešní verdikt není pravomocný, státní zástupce se obratem odvolal. Pro Nečasovou požadoval tříletý trest vězení, pro oba muže navrhoval podmínky a peněžité tresty.

Ivo Rittig

Soud zprostil Rittiga obžaloby v kauze jízdenek dopravního podniku

Domov

Soud zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP). Podle soudce Petra Hovorky nebyl žalovaný skutek, ze kterého státní zastupitelství vinilo mimo jiné bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga, trestným činem. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat.

Ivo Rittig

Domov

Protikorupční fond vyhrál nad Rittigem

Praha - Vrchní soud v Praze dnes potvrdil verdikt, podle kterého Nadační fond proti korupci nemusí odstranit z webu tiskové zprávy spojující lobbistu Ivo Rittiga s kauzou předražených jízdenek Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP).

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Pražský vrchní soud zrušil podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou

Domov

Praha - Vrchní soud v Praze dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. Původní verdikt ukládal manželce expremiéra Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmínku v délce 1,5 roku a tříletý zákaz práce ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím, lobbistovi Ivu Rittigovi devítiměsíční podmínku.

Ivo Rittig

Domov

Vrchní soud vrátil k projednání žalobu Ivo Rittiga proti Blesku

Praha - Vrchní soud v Praze dnes zrušil rozhodnutí, podle kterého se vydavatel deníku Blesk Czech News Center (CNC) nemusí omluvit Ivo Rittigovi za sérii článků spojujících lobbistu s předraženými jízdenkami v pražské MHD. Omluvu Rittig požadoval žalobou.

soudy

Soud opět uložil Sittovi podmínku a zákaz činnosti za tunelování papírny Neograph

Domov

Praha - Soud dnes znovu uznal Vladimíra Sittu mladšího, někdejšího obchodního ředitele papírny Neograph, vinným ze zneužití informací v obchodním styku. Opět mu uložil roční podmíněný trest a dvouletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech podniků vyrábějících papír. Sitta svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v kauze předražených jízdenek Neographu pro pražský dopravní podnik a své stíhání označil za mstu lidí kolem Rittiga. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu ihned odvolal.

Ivo Rittig

Exprimátor Svoboda se podle soudu nemusí omluvit Rittigovi

Domov

Praha - Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se nemusí omlouvat Ivu Rittigovi. Lobbista tak bude muset uhradit Svobodovi náklady soudního řízení ve výši 10.400 korun plus další částku za odvolací řízení, která teprve bude stanovena. Dnešní verdikt Vrchního soudu v Praze je pravomocný.

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Domov

V kauze úniku informací z BIS se odvolala i Jana Nečasová, kauza skončí u vrchního soudu

Praha - Někdejší šéfka kabinetu Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) se odvolala proti rozsudku v kauze úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS). Uvedla to dnes ČT24 s odvoláním na mluvčí pražského městského soudu Markétu Puci. Soud Nečasovou v lednu nepravomocně odsoudil k podmíněnému trestu 1,5 roku, Nečasová s podmínkou nesouhlasí. V případu se už dříve odvolal i dozorující státní zástupce a nepravomocně odsouzení lobbista Ivo Rittig a jeho právník David Michal. Věcí se tak bude zabývat nadřízený pražský vrchní soud.

Ivo Rittig

Rittig je osvobozen. Soud ho zprostil obžaloby v kauze tunelování Olea

Domov

Praha - Pražský městský soud dnes zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical lobbistu Iva Rittiga a jeho právníky. V hlavním líčení se neprokázalo, že by skutky spáchali právě oni. Naopak bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Petera Kmetě, Rittigova obchodního partnera, uznal vinnými. Verdikt není pravomocný.

Ivo Rittig

Rittig vyhrál omluvu za článek o kmotrech

Domov

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že se vydavatel týdeníku Respekt musí omluvit Ivu Rittigovi za článek o kmotrech, protože se mu nepodařilo prokázat pravdivost zveřejněných tvrzení. Lobbista ale neuspěl s žádostí o omluvu také formou osobního dopisu a o finanční zadostiučinění ve výši 100 tisíc korun.

Ivo Rittig

Domov

Státní žalobce udělil Nečasové a Rittigovi v kauze BIS podmíněné tresty

Praha - Za vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) uložil soud někdejší šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmíněný trest v délce 1,5 roku, lobbistovi Ivo Rittigovi a jeho právníkovi Davidu Michalovi pak devítiměsíční podmínku. Nečasové navíc na tři roky zakázal pracovat ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím. Bývalého poradce ministra zemědělství Tomáše Jindru soud obvinění zprostil. Rittig s Michalem se proti verdiktu obratem odvolali.

Ivo Rittig

Soud ukončil dokazování v kauze vyzrazení informace z BIS. Půjde Rittig za mříže?

Domov

Praha - Pražský městský soud dokončil dokazování v kauze údajného vyzrazení utajované informace z Bezpečnostní informační služby. Závěrečné řeči přijdou na řadu v úterý, soudce plánuje i vynesení verdiktu. Obviněný Ivo Rittig dnes nechal veřejně přečíst policejní dokumenty, které zdůvodňují odposlouchávání jeho telefonu i pozdější prostorové odposlechy, jež jsou stěžejním důkazem obžaloby. Oba dva uvedené důvody označil za účelové a lživé.

Ivo Rittig

Soud s Rittigem a Nečasovou je kvůli nemoci opět odročen

Domov

Praha - Hlavní líčení s lobbistou Ivem Rittigem a bývalou šéfkou premiérova kabinetu Janou Nečasovou opět nemůže pokračovat. Spoluobžalovaný Tomáš Jindra dnes oznámil, že onemocněl. Kauza se týká údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS).

Ivo Rittig

Soud se zastal Rittiga v kauze týdeníku Respekt

Domov

Praha - Pražský městský soud se dnes zastal lobbisty Iva Rittiga, který žaluje vydavatele týdeníku Respekt kvůli článku o kmotrech. Obvodní soud v lednu konstatoval, že napadená tvrzení sice zůstala sporná, ale že tak jako tak nezasáhla dostatečně intenzivně do Rittigových osobnostních práv.

Ivo Rittig

Domov

Rittigova kauza se protáhne, obviněná advokátka očekává porod

Praha - Rozhodnutí v další z trestních kauz lobbisty Iva Rittiga se oddaluje. Tentokrát musí pražský městský soud odročit hlavní líčení v případu vytunelování firmy Oleo Chemical, protože Rittigova spoluobžalovaná právnička Karolína Babáková má termín porodu a trvá na své osobní přítomnosti u závěrečných řečí. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Markéta Puci. Babáková figuruje jako advokátka v další Rittigově kauze - vynášení informací z BIS, kterou zbrzdila lobbistova omluvenka pro nemoc.

Ivo Rittig

TIC vyhrála nad Rittigem, lobbista omluvu nedostane

Domov

Praha - Lobbista Ivo Rittig nemá nárok na omluvu ani finanční zadostiučinění za tvrzení, že stojí v pozadí obchodů se solárními elektrárnami. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský vrchní soud. Podnikatelova žaloba na ochranu osobnosti směřovala proti výroku, který veřejně pronesl ředitel české pobočky Transparency International (TIC).

Ivo Rittig

Rittig je nemocný, soud je opět odložen

Domov

Praha - Lobbista Ivo Rittig soudu oznámil, že onemocněl. Líčení v kauze vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) tak nemůže pokračovat.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy