Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Křetínský získala většinový podíl ve společnosti SES

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: COMEFLEX CONSULTING

Praha - Společnost EP Industries miliardáře Daniela Křetínského získala většinový podíl ve slovenském výrobci kotlů Slovenské energetické strojárne Tlmače (SES).

Dnes o tom informoval slovenský server Trend.sk. Křetínského firma podle něj získala majoritu navýšením základního jmění společnosti SES, které stouplo ze tří na 27 milionů eur (přibližně 733 milionů Kč).

Většinovým akcionářem SES byla dosud kyperská společnost Segfield Investments s napojením na struktury finanční skupiny J&T, píše Trend.sk. Nově má necelou desetinu akcií, Křetínského EPI necelých 90 procent a zbytek je v rukou minoritních akcionářů.

Vstup Křetínského firmy nepřinesl do SES nové finance, uvádí Trend.sk. EPI podle něj k navýšení základního jmění použil pohledávky vůči SES, které získal v posledních čtyřech letech.

Ty potom spolu s vlastními půjčkami v celkové výši skoro 51 milionů eur (téměř 1,4 miliardy Kč) vložil do základního jmění slovenského výrobce kotlů jako nepeněžní vklad. Tímto krokem se SES v podstatě zbavil dluhů, protože věřitel a dlužník splynuli do jednoho subjektu, uvádí server.

Témata:  ekonomika firmy Daniel Křetinský

Související

Aktuálně se děje

2. července 2025 13:29

Prahou se šíří svrab. Případů zřejmě bude více než v loňském roce

Desítky nových případů svrabu měsíčně jsou evidovány v Praze. Na alarmující situaci se rozhodli upozornit městští hygienici, kteří nabádají lidi, aby se nepříjemné nákaze snažili předcházet. Mělo by totiž stačit dodržování několika základních věcí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.