Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo se podle médií připravuje na možné znárodnění firmy Gazprom Germania

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německá vláda se připravuje na případné znárodnění firmy Gazprom Germania, energetického podniku, který v dubnu opustil ruský plynárenský gigant Gazprom. Založila kvůli tomu novou holdingovou společnost, která případné znárodnění uskuteční. Napsal to list Welt am Sonntag. Společnost Gazprom Germania je nyní pod správou Spolkové agentury pro sítě a přejmenovala se na Securing Energy for Europe (SEFE).

Německý energetický regulátor v dubnu uvedl, že bude spravovat společnost v zájmu Německa a Evropy. Mezi aktivity firmy spadá obchodování, skladování a přeprava plynu. Rusko v květnu uvalilo na firmu sankce.

List s odvoláním na vládní dokument uvedl, že holdingová společnost nazvaná Securing Energy for Europe Holding (SEEHG) má být zodpovědná za investice společnosti a zajišťovat dodávky energie. Jednateli firmy jsou dva právníci ze společnost CMS Hasche Sigle.

Právní firma odmítla zprávu komentovat, protože musí zachovávat mlčenlivost. Německé ministerstvo hospodářství uvedlo, že založení holdingu je preventivním krokem pro případnou restrukturalizaci.

Propletená síť firmy Gazprom Germania zahrnuje mimo jiné obchodníka Wingas a skladovací společnost Astora, která provozuje šest miliard metrů krychlových podzemních plynových jeskyní v Německu a Rakousku.

Témata:  Německo Gazprom zemní plyn

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy

TikTok

TikTok chce konkurovat Instagramu s jeho kopií pojmenovanou Notes

TikTok spouští novou fotografickou aplikaci s názvem TikTok Notes, která má konkurovat Instagramu. S jeho 95 miliony denně sdílených fotografií a videí s přibližně 2,5 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je Instagram jednou z nejvytíženějších platforem. TikTok teď chce získat svoji část z tohoto koláče. Uvádí web TechReport.