Útočníci, kteří napadají servery provozující služby či internetové stránky, podle ComSource hledají úplně nové cesty svých DDoS útoků a začali využívat méně obvyklé internetové protokoly. Obvykle totiž nejsou tak dobře zabezpečené.

"DDoS útoky se týkají úplně všech firem a institucí a budou tu bezpochyby neustále. Jako vše ostatní se ale postupně vyvíjí a útočníci hledají stále nové cesty. Trendem poslední doby je zranitelnost méně obvyklých internetových protokolů. Pokud útočník zjistí, že ty tradiční nejvíce používané cesty jsou dobře chráněny, tak zahltí nadměrným provozem všechny možné další protokoly, a tím se mu podaří dosáhnout úspěšného útoku,“ uvedl Michal Štusák z ComSource.

Podle přehledu DDoS útoků zachycených službami FlowGuard společnosti ComSource v září dosáhl počet zemí, ze kterých na firmy a instituce v České republice útoky mířily, hodnoty 187. Žebříčku intenzity útoků už třetí měsíc po sobě kraluje Asie, předtím dlouhodobě vedla Evropa. Asie je první i v pořadí podle nejčastějšího zdroje útoků.

reklama