Články k tématu: Alkohol

Tragická párty: Mladíci vyměnili alkohol za palivo, dva zemřeli

10.06. 08:46

Nashville - Dva mladíci (16) z Tennessee zemřeli po vypití směsi závodního paliva a perlivé sodovky. Na párty tím chtěli nahradit alkohol, jak informuje Live Science.

Malý hoch bloudil v noci po paneláku. Rodiče byli tak opilí, že si toho ani nevšimli

09.06. 13:14

Ústí nad Labem - Pořádnou detektivku zažili kolem půlnoci ze středy na čtvrtek ústečtí strážníci. V paneláku totiž marně pátrali po rodičích tříletého chlapečka, který se s pláčem toulal po chodbách domu.

Zeman si z Arménie veze pěkný dárek

09.06. 12:54

Jerevan - Prezidenta Miloše Zemana, který je znám svým kladným vztahem k alkoholu, potěšily dárky, které dostal v Arménii. Domů si vede láhev dvaasedmdesátileté brandy. Zároveň obdržel vlastní sud s asi 400 litry této lihoviny, ten ale zůstane ve sklepích podniku. Z Arménie Zeman letí do Makedonie…

reklama

Co může za nadměrné pití vína? Vědci přišli s překvapivou studií

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 12:04, 08.06. 09:41

Cambridge - Za větší spotřebou vína může velikost sklenice, nikoliv její obsah. Zjistili to vědci z univerzity v Cambridge, když testovali požívání vína v baru.

Slivovice v o hrožení: Švestky a meruňky zmrzly. Ovocnáři hlásí až stoprocentní škody

08.06. 08:15

Praha - Špatná zpráva pro milovníky slivovice - letos jí bude méně než obvykle. Příčinou je krátký mráz na konci dubna, kdy pomrzly květy švestek. Ovocnáři už předem odhadují, že se slivovicí to letos bude špatné. Týká se to ale i jiného ovoce. Informuje o tom MF Dnes.

Protikuřácký zákon přinese jen další restrikce. Alkoholu se ale vyhýbají

06.06. 16:23

Praha - Sněmovna by se mohla začít opět zabývat protikuřáckým zákonem na své červnové schůzi. Kina, divadla, koncertní a výstavní síně či sportovní haly už nebudou smět zřizovat kuřárny. Místa ke kouření ani v areálech zdravotnických zařízení kromě uzavřených psychiatrických oddělení. Restrikce…

Policejné záhada: Řidič byl tak opilý, že mu nestačila ani stupince na dechovém přístroji

06.06. 09:30

Varšava - Polští policisté zadrželi ve městě Gorzów Wielkopolski tak opilého řidiče, že ani dechový přístroj na měření alkoholu nedokázal rozšifrovat, kolik toho muž vlastně vypil. O velmi kuriozním případu informovala zpravodajská televize TVN 24.

Češi jsou pro přísnější tresty za jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog

02.06. 18:44

Praha – Asi tisícovka lidí využila možnost vyjádřit se k návrhům na zpřísnění bodového systému, které v polovině dubna představilo ministerstvo dopravy. Většina z nich požaduje tvrdší tresty pro řidiče pod vlivem drog nebo alkoholu, mírněji by podle nich naopak měly být trestány lehké přestupky.

Nezodpovědná matka krmila své dítě mlékem s vodkou. Zemřelo na otravu alkoholem

27.05. 16:01

Moskva - Mladá Ruska (23) přikrmovala své dítě vodkou, nemluvně na následky otravy alkoholem zemřelo.

Jízda na kole i s trochou alkoholu v krvi? Cyklistům svitla naděje

25.05. 20:13

Praha – Senát dnes výraznou většinou podpořil návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva. Na stůl se tak vrátila úprava, kterou opakovaně předkládají senátoři v čele se Zdeňkem Škromachem (ČSSD).

Britská pošta radí, kde se nejlevněji opít. Praha je na prvním místě

21.05. 16:20

Londýn - Pokud chcete dovolenou trávit tam, kde je levný alkohol, vydejte se do Prahy. Bujaré večírky vás naopak budou nejvíce stát ve španělském přímořském letovisku Marbella. Vyplývá to z žebříčku, který sestavila britská pošta.

ČOI si počíhala na prodejce alkoholu. Co inspekce zjistila?

20.05. 10:52

Praha - Kontroly České obchodní inspekce (ČOI) zaměřené v roce 2015 na prodejce alkoholu neprokázaly nabídku, prodej či skladování alkoholických nápojů, které by neodpovídaly požadavkům zákona o spotřebních daních a zákona o povinném značení lihu.

Pozor s alkoholem na dovolené: Tyto země za pití trestají

19.05. 08:21

Praha - Když člověk vyrazí na dovolenou, těžko bude celou dobu pít jenom vodu. Vždyť co by to bylo za prázdniny bez skleničky vína nebo oroseného piva. V některých zemích ale můžete mít s popíjením alkoholu problém.

Studie prokázala, že pro nezletilé Čechy je pití alkoholu normální

17.05. 15:03

Praha - Sociologický ústav Akademie věd ČR vypracoval studii pro Potravinářskou komoru ČR. Vyplývá z ní, že se mladí Češi poprvé s alkoholem setkají v rodině před 15. rokem věku. První opilost zakusí se svými vrstevníky, většinou když spí mimo domov.

Kontroverzní návrh Ruska: Chtějí prověřovat plodnost párů před svatbou

Aktualizovali jsme 17.5.2016, 12:41, 17.05. 09:10

Moskva - Dolní sněmovna ruského parlamentu přišla s kontroverzním návrhem. Budoucí novomanželé by podle zákonodárců měli být prověřováni na schopnost plodit potomstvo.

Nezodpovědná matka a řidička. V autě vezla dítě, když nadýchala téměř 3 promile

16.05. 10:54

Znojmo - Policisté v Hodonicích na Znojemsku zastavili řidičku (39), nadýchala téměř tři promile. V autě navíc vezla roční dítě.

Překupník otráveného alkoholu dostal pět let, ihned se odvolal

09.05. 17:15

Ostrava - Překupníkovi s otráveným alkoholem Marek Ženíšek dostal u Krajského soudu v Ostravě pětiletý trest. Dle žalobce koncem října 2012 zavinil smrt jednoho člověka a zdravotní problémy čtyřem dalším. Druhý obžalovaný Petr Hlava byl zproštěn viny.

Cyklisté a alkohol: Škromach se nevzdává, předkládá další novelu

02.05. 09:36

Praha - Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) opět předložil novelu, podle který by cyklisté směli jet na kole i po vypití několika sklenek vína či piva. O návrhu by se mohlo začít jednat již tento měsíc.

Opilec se zamiloval do operátorky na tísňové lince. Jak to dopadlo?

04.04. 01:38

Pardubice - S opilci je to někdy hodně těžké. Přesvědčila se o tom i operátorka tísňové linky v Pardubicích, které zavolal rozjařený mladík a chtěl, aby mu řekla, kde je nejbližší bankomat. Jak uslyšíte, chtělo to opravdu velkou trpělivost, ale i ta byla nakonec k ničemu. Mladík skončil na záchytce…

Česko je terčem kritiky. Podle studie jsme země zaslíbená alkoholu a cigaretám

Aktualizovali jsme 2.4.2016, 17:40, 02.04. 09:42

Brusel - Česká republika je opět terčem kritiky ze zahraničí. Podle výsledku studie institutu EPICENTER je to země zaslíbená alkoholu, cigaretám a nezdravému jídlu.

Jaké jsou tradice na Velikonoce? Celá Evropa nepohrdne dobrým pitím

23.03. 10:02

Praha - Ať už pro vás Velikonoce představují jenom vytoužený prodloužený víkend, anebo je slavíte tradičně a chodíte na koledu, určitě si je neumíte představit bez dobrého jídla a pití.

Matka Jakuba Doležala kupovala dětem drogy a alkohol. Nyní je ve vazbě

16.03. 13:29

Jihlava/Brno - Matka Jakuba Doležala - mladíka, který si odpykává čtyřletý trest za to, že pomáhal s odklízením těla brutálně zavražděné 15leté Petry z Jihlavska - je ve vazbě. A to na základě zatykače, který na ní vydali proto, že opakovaně nechodila k soudu. U něj se má zpovídat z ohrožení mravní…

Dívka (15) v Ostravě nadýchala během vyučování 1,7 promile

14.03. 15:45

Ostrava - Velkou nepříjemnost řeší v ostravské ZŠ Provaznická. V pátek si pro čtveřici školáků museli přijet policisté. Děti, kterým bylo 14 a 15 let, totiž byly opilé. Nejhůře dopadla patnáctiletá žačka osmé třídy, která policistům nadýchala přes 1,7 promile alkoholu.

Hlídka zadržela dva opilé řidiče pár minut po sobě. Cestovali ve stejném voze

07.03. 13:50

Praha - Dva opilé řidiče zadrželi během několika minut policisté na pražském Smíchově. Oba hříšníci přitom cestovali ve stejném autě.

reklama
Fotogalerie