Články k tématu: Alkohol

Jak působí alkohol na lidské tělo? Vědci objevili pozitivní účinek, který nedokáží vysvětlit. A sami mu nemohou uvěřit

Aktualizovali jsme 28.3.2018, 15:10, 28.03. 08:08

Pití alkoholu je tradičně spojováno spíše se zapomnětlivostí a pokud se to přežene, s kompletními výpadky paměti. Nová studie však odhalila, že alkohol může mít na paměť ve skutečnosti i účinky pozitivní. Jako u každé takové novinky samozřejmě vědci upozorňují, že není radno to přehánět.

Víno má zázračné účinky? Vědci léta zkoumali, jak nám prospívá, pak přišla tvrdá rána

21.03. 17:07

Že pití alkoholu škodí zdraví? Naopak. Podle psychologů z Bristolu sklenka vína dodá lidské vizáži jiskru. Sklenka vína je totiž přesně mírou, která prokrví líčka a uvolní stažené svaly v obličeji - a napne vrásky. S jejich názorem souhlasí i další vědci, kteří zkoumali účinky vína na jiné oblasti…

Doktorka na opilého pacienta zavolala policii, sama nadýchala 3 promile

19.03. 11:15

Praha - Lékařka polikliniky v Praze 5 na Smíchově zavolala policisty na opilce v čekárně, ti pak zjistili, že i ona požila alkohol.

reklama

Škodí nám alkohol? Vědci přezkoumali tvrzení lékařů a závěry jsou alarmující

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 08:15

Jen jedna sklenka vína nebo jiných alkoholických nápojů denně výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, zatímco intenzivní cvičení, jako je běh a jízda na kole ho snižuje. Ukázala to velká studie zaměřená na vliv stravy, výživy a tělesné aktivity na nemoci.

Konec alkoholu? Evoluce je neúprosná, v budoucnu pro nás bude toxický

24.02. 11:00

Nedávné vědecké studie ukázaly, že se stále vyvíjíme. Například nový výzkum publikovaný v magazínu Nature Ecology a Evolution naznačuje, že by se u nás mohl vyvinout gen, který by zničil naši toleranci k alkoholu. Uvádí to server IFL Science.

Řidiči autobusu na Novojičínsku policisté naměřili půl promile

05.02. 15:14

Nový Jičín - Řidič autobusu na lince Kopřivnice - Nový Jičín měl dnes ráno v dechu 0,5 promile alkoholu. Policisté ho přistihli během akce zaměřené na autobusáky. Muž ale odmítl, že by před jízdou pil.

Tequila se pije ve velkém, surovina pro ni nestačí dozrávat

02.02. 10:03

Mexiko - Poptávka po mexické tequile roste tak rychle, že surovina pro výrobu této pálenky nestačí dozrávat. Trvá totiž zhruba sedm let, než modrá agáve doroste do správné kvality. Američané jsou po Mexičanech největšími konzumenty tequily.

V budovách Sněmovny se při schůzích opět může podávat alkohol

23.01. 21:49

Praha - Předseda Radek Vondráček (ANO) zrušil nařízení přijaté před čtyřmi lety, podle kterého se při schůzích Sněmovny žádném restauračním zařízen v budovách dolní komory nesměl podávat alkohol. Připomněl, že je nové volební období a ve Sněmovně je více než 120 nových poslanců. „Doufám, že některé…

Alarmující čísla: Každý devátý dospělý Čech pije alkohol minimálně čtyřikrát týdně

23.01. 19:33

Praha – Podle poslední výroční zprávy o užívání drog v Česku přibývá lidí, kteří každý den pijí alkohol. Roste i podíl těch, kteří popíjejí nadměrně a hrozí jim závislost. Každý den alkohol předloni pilo asi 600.000 mužů a žen, 100.000 z nich pak zvládalo pět a víc sklenic. Každý devátý dospělý v…

Kuřecí nebo hovězí v lahvi? Řezník vyrábí nápoje z masa

22.01. 08:04

Berlín - Již téměř šest týdnů nabízí řezník Peter Klasse ze západu Německa nové nápoje z masa. Názory na jeho nabídku jsou protikladné. Jedni na jeho kuřecí nebo hovězí v lahvi říkají ne, v žádném případě, ale na druhé straně jsou zájemci, kterým tento nápad připadá skvělý, píše agentura DPA.

Co s námi dělá víno? Podle vědců je možná zázračnější než pivo

14.01. 16:51

O pozitivních účincích piva na lidské tělo už toho bylo napsáno mnohé. Samozřejmě se jedná o případy, kdy si ho konzument dopřává pouze v malém množství, nejde ale o jediný nápoj, který nám prospívá. Podle odborníků má blahodárné účinky i víno, a to hned několik.

Rusko možná povolí reklamu na tvrdý alkohol

11.01. 21:50

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes slíbil novinářům, že popřemýšlí o návrhu povolit v ruských tištěných médiích reklamu tvrdého alkoholu.

Francie není jen zemí koňaku a vína. V Alsasku se zaměřili na whisky

06.01. 11:26

Uberach (Francie) - Ovocné destiláty vždy měly na východě Francie dobrou pověst, ale v Alsasku se šest historických palíren nyní pustilo do výroby whisky. Od roku 2015 má region chráněné zeměpisné označení. Alsaská whisky musí pocházet z ječmenného sladu z regionu, kde je rovněž vyráběna.

Národ kuřáků a pijanů? Takhle jsme na tom podle odborníků

05.01. 13:26

Praha - Evropská unie má sice jednotný trh, rozhodně ale neplatí, že by byli zákazníci všude stejní. Země se liší nejen v chutích, ale taky v počtu zkonzumovaného zboží na hlavu. Jak si vede Česká republika v porovnání s ostatními zeměmi?

V Dánsku byla ukradena nejdražší láhev vodky, její cena je více než 27 milionů korun

03.01. 19:28

Kodaň – Kuriózní případ vyšetřuje kodaňská policie. Zabývá se krádeží patrně nejdražší láhve vodky, jejíž cena se odhaduje na osm milionů dánských korun (27,4 milionu Kč).

Finové se bojí alkoholismu? V obchodech koupí silnější pivo, policie musí posílit hlídky

30.12. 10:08

Helsinky - Finsko od 1. ledna umožní nákup silnějších piv i mimo obchody státního monopolu Alko. Prodejny Alko, kde jsou k dostání vína a lihoviny, navíc prodlouží otevírací dobu. Toho se ale lidé bojí.

Spotřeba sektů roste, průměrný Čechy vypije dvě lahve ročně

29.12. 11:21

Brno - Spotřeba sektů v České republice dlouhodobě roste, průměrně vypijí Češi přibližně dvě lahve na osobu ročně. Výroba sektů je přitom pomyslným vrcholem vinařského umění.

Mícháte alkohol? Nedělejte to, podle odborníků vám hrozí nebezpečí

22.12. 08:14

Energetické nápoje pije celá řada z nás. Mnozí je také čas od času na párty či v klubu míchají s alkoholem. Podle vědců to ale rozhodně není dobrý nápad. Poukazují na to, že stimulační účinek v kofeinu povzbuzuje lidi, aby zůstali déle a více toho vypili.

Už žádné pivo a víno? S oblíbenými nápoji se rozlučte, brzy místo nich budete pít syntetické náhražky,

21.12. 09:32

Canberra - Rádi pijete alkoholické nápoje? Pivo, víno nebo něco ostřejšího? Pokud ano, tak si těchto tekutin užívejte, dokud to jde. Podle předního odborníka na danou problematiku totiž tyto nápoje brzy vymizí. Místo nich budete pít syntetické náhražky. Alkoholu prý totiž odzvoní. Zprávu přinesl…

Vypil litr vodky a sedl za volant, policisté ho chytili hned dvakrát v jednom dni

18.12. 12:58

Hrušovany - Jihomoravská policie měla trápení s řidičem, který si nedal vymluvit, že alkohol za volant nepatří. V závěru minulého týdne ho hlídka nachytala silně podnapilého hned dvakrát v jednom dni.

Zkoušíte zahnat hlad, ale nedaří se vám to? Tato jídla vás nutí jíst dál a dál

15.12. 11:22

Australská nutriložka Kathleen Alleaumeová vyjmenovala několik jídel či pochoutek, po kterých dostaneme ještě větší hlad.

Zákeřné nebezpečí? Nejnebezpečnější látku na světě Češi požívají denně

Aktualizovali jsme 11.12.2017, 12:47, 11.12. 09:53

Která droga je neškodlivější? Do závěrečného duelu se dostaly dvě látky, které jsou dnes již téměř dostupné všem. Jedná se marihuanu a alkohol. Podle vědců však společností zbožňovaný alkohol přeci jen škodí víc.

Kolik utratí Češi měsíčně za alkohol?

09.12. 11:05

Praha - Podle nejnovější výpočtů každý občan České republiky v průměru utratí 3,5 % ze svých příjmů na konzumaci alkoholu.

Řidič sanitky ve Znojmě převážel pacienty, nadýchal 1,3 promile

07.12. 12:40

Znojmo - Řidič (44) sanitky ve Znojmě převážel dva pacienty. Jelikož nadýchal přes promile alkoholu, je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky při výkonu zaměstnání. Za to mu hrozí až tři roky vězení.

reklama
Fotogalerie