Články k tématu: British Airways

Konec legendárního letadla. British Airways posílají Jumbo Jet do důchodu

Aktualizovali jsme 17.7.2020, 16:25, 17.07. 09:37

Britská letecká společnost British Airways se rozhodla ukončit provoz všech svých velkokapacitních letadel Boeing 747, přezdívaných Jumbo Jet. Reaguje tak na prudký útlum letecké přepravy v důsledku koronavirové krize. Firma je s 31 stroji největším provozovatelem těchto letadel na světě.

Bouře Sabine uvrhla západ Evropy do chaosu: Záplavy v Británii, kolaps dopravy

10.02. 11:22

Kvůli bouři Ciara musely být dnes na severozápadě Evropy zrušeny stovky letů i vlakových spojení. Bouře, která s sebou přinesla silný vítr, se v neděli přehnala mimo jiné přes Británii a Irsko, kde zanechala bez elektřiny desítky tisíc domácností. Informovala o tom agentura AFP.

Bouře Sabine má nečekaný efekt. Letadla trhají rychlostní rekordy

09.02. 13:16

Aerolinky British Airways dnes díky silnému větru orkánu Ciara patrně překonaly rekord v nejkratším letu komerčního podzvukového letadla mezi New Yorkem a Londýnem. Stroj, který místy letěl rychlostí přes 1300 kilometrů za hodinu, cestující na letiště Heathrow dopravil za čtyři hodiny a 56 minut.

reklama

Aerolinky ruší lety do Číny, do Hongkongu se zatím létá

30.01. 17:50

Britská letecká společnost British Airways dnes kvůli novému koronaviru až do konce února zrušila všechny přímé lety do pevninské Číny. K podobnému kroku přistoupily také francouzské aerolinky Air France, které ale prozatím zrušily spojení s Čínou jen do konce příštího týdne. Spojení s Hongkongem…

Z letadla do londýnské zahrady spadl muž, majitel domu je otřesen

02.07. 07:52

Na londýnské zahradě bylo objeveno tělo muže, který podle policie zřejmě vypadl z letadla na trase z keňské metropole Nairobi na londýnské letiště Heathrow. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

British Airways slaví královskou svatbu originálně

19.05. 12:16

Londýn - Britská letecká společnost British Airways našla originální způsob, jak oslavit dnešní svatbu prince Harryho a Meghan Markleové: let do Toronta zajistí posádka, ve které jsou dva muži jménem Harry, sedm Megan a jedna Meghan. Letadlo odstartuje z Londýna krátce po 13:00 místního času (14:00…

Poprask na letišti: Let z Británie na Mauritius nabral zpoždění kvůli opilému pilotovi

20.01. 18:00

Londýn – O pořádný rozruch se postaral pilot letadla společnosti British Airways z londýnského letiště Gatwick na Mauricius. Kvůli podezření, že je pod vlivem alkoholu, nabral let tři hodiny zpoždění.

Britské letadlo v Paříži bylo evakuováno kvůli bezpečnostní hrozbě

17.09. 13:55

Praha - Na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla u Paříže dnes museli kvůli bezpečnostní hrozbě evakuovat letadlo britské společnosti British Airways.

Část palubního personálu British Airways kvůli sporu o mzdy zahájila stávku

01.07. 10:12

Londýn - Část palubního personálu British Airways dnes zahájila stávku kvůli vleklému sporu ohledně mezd. Protest by měl trvat dva týdny a aerolinky slibují, že se cestujících nijak zásadně nedotkne.

Za problémy British Airways může údržbář. Malá chyba způsobila škodu za miliony liber

02.06. 12:28

Londýn - Výpadek počítačů letecké společnosti British Airways zřejmě zavinil jeden z techniků, který omylem vypnul přívod elektrické energie, když prováděl běžnou údržbu. Uvedl to ve svém dnešním vydání deník The Times.

British Airways plánují po výpadku obnovit lety z Gatwicku a Heathrow

29.05. 09:31

Londýn - Britské aerolinky British Airways (BA) stále mají problémy při vypravování svých letů z londýnského letiště Heathrow. Výpadek počítačového systému nastal už v sobotu. Potíže by měly být odstraněny během dneška.

Aerolinky kvůli Trumpovi odmítají pasažéry postižené migračním výnosem

29.01. 15:15

Paříž/Londýn/Frankfurt - Světové aerolinky začaly po migračním výnosu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa odmítat pasažéry ze zemí, kterých se týká dočasný vstup na území USA.

Aerolinky British Airways obnoví lety mezi Londýnem a Teheránem

01.09. 19:44

Londýn - Britská letecká společnost British Airways dnes večer obnoví pravidelné lety z Londýna do Teheránu. Letecké spojení bylo kvůli západním sankcím vůči Íránu přerušeno v říjnu 2012.

Uprchlík chtěl být pilotem. Ukázalo se ale, že je to terorista

Aktualizovali jsme 29.7.2016, 16:05, 29.07. 11:05

Londýn – 34letý migrant přišel do Velké Británie a tvrdil, že je Syřan, který prchá před tamější válkou. V Británii začal výcvik na pilota, jenže pak se ukázala hořká pravda – ve skutečnosti šlo o Egypťana, který podporuje islamistický terorismus. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

reklama
Fotogalerie