Články k tématu: Burkina Faso

Masakr v Burkině Faso: Islamisté zabíjeli civilisty, musela být nasazena armáda

25.12. 08:55

Ozbrojení útočníci v úterý zavraždili v Burkině Faso 35 civilistů, většina z nich byly ženy, a sedm příslušníků tamních bezpečnostních složek. Dvacet lidí bylo zraněno. Při potlačení útoku přišlo o život 80 "teroristů", informoval podle agentury AFP generální štáb této západoafrické země.

K pátečnímu teroristickému útoku v Burkině Faso se přihlásili islamisté z Mali

03.03. 21:54

Ouagadougou - K pátečnímu teroristickému útoku v hlavním městě Burkiny Fasa se dnes přihlásila Skupina na podporu islámu a muslimů. Učinila tak prostřednictvím mauretánské tiskové agentury.

Hudebníci z Burkiny Faso byli nominováni na Grammy, producent jim to neřekl

01.02. 10:07

Bobo Dioulasso (Burkina Faso) - Ve dvou z méně sledovaných kategorií letošních cen Grammy si nominaci vysloužila kompilace nahrávek pořízených v 70. letech v Burkině Faso. Francouzský producent však o tom tvůrce hudby neinformoval.

reklama

Faux pas? Marconovy vtípky na adresu afrického vůdce vzbudily polemiku

30.11. 12:50

Paříž - Návštěva francouzského prezidenta v Africe vzbudila i negativní ohlas. Emmanuel Macron dostal během diskuse se studenty otázku týkající se poruch klimatizace na univerzitě. Jeho odpověď prý byla faux pas.

Evropa a Afrika musí spolupracovat v boji proti převáděčům, žádá Macron

28.11. 16:33

Ouagadougou - Francouzský prezident Emmanuel Macron zahájil třídenní cestu po západní Africe. Ve svém projevu na univerzitě v metropoli Burkiny Faso dnes řekl, že navrhne vytvoření africko-evropské iniciativy k potírání pašeráků lidí z Afriky.

Teroristický útok v Burkině Faso mají na svědomí útočníci z Mali

16.08. 22:15

Ouagadougou - Za nedělním útokem v Burkině Faso, při kterém zemřelo 18 lidí a další desítky byly zraněny, zřejmě stáli ozbrojenci z Mali. S odkazem na bezpečnostní zdroj v Burkině Faso to dnes uvedla agentura AFP.

Islamisté povraždili v restauraci v Ouagadougou nejméně 17 lidí, další byli zraněni

14.08. 08:07

Ouagadougou - Nejméně 17 mrtvých a osm zraněných si vyžádal teroristický útok na tureckou restauraci v hlavním městě Burkiny Faso. Oznámila to vláda této západoafrické země. Útok podnikli v neděli večer pravděpodobně islamisté. Podobný útok na kavárnu v Ouagadougou si loni v lednu vyžádal tři…

Francouzští vojáci zabili v Mali a Burkině Faso přes 20 radikálů

01.05. 12:39

Dakar - Vojáci francouzské armády o tomto víkendu zabili v západoafrických zemích Mali a Burkina Faso Více než 20 radikálů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Migrační krize jen tak neskončí. Může trvat další roky, varuje Merkelová

23.03. 12:25

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová nepopírá, že do Evropy přes Středozemní moře stále proudí další migranti. Přesto vyzvala Evropu, aby měla trpělivost s uprchlickou politikou Evropské unie.

Teror v Burkině Faso: Islamisté zaútočili na dvě vesnice

28.02. 15:49

Ouagadougou - Islamisté v pondělí večer zaútočili na dvě vesnice v západoafrickém státě Burkina Faso blízko hranice s Mali. Nikdo nebyl zabit, extremisté ale zapálili budovu bezpečnostních složek.

Radikálové v Burkině Faso napadli místní učitele, nutili je vyučovat islám

27.01. 20:17

Ouagadougou – Několik škol v Burkině Faso tento týden přepadli islámští extremisté. Tamní učitele nutili, aby místo francouzštiny vyučovali pouze islám.

Burkina Faso zakázala soutěž o největší hýždě. Je sexistická

Aktualizovali jsme 27.8.2016, 20:55, 27.08. 14:31

Ouagadougou - Vláda v Burkině Faso zakázala každoroční soutěž krásy pro ženy s největšími hýžděmi, podobné akce jsou podle ní sexistické. Informovala o tom agentura Reuters.

reklama
Fotogalerie