Články k tématu: češi

Vládne v Česku hysterie z uprchlíků? Velkou vinu na tom mají lidé jako Hampl, říká starosta

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 23:06, 03.05. 13:32

Praha - Útoky na muslimy či na centrum Klinika se v České republice objevují čím dál tím častěji. Ruce pryč od nich ale dává Blok proti islámu, který je odsuzuje.

Na co umíráme nejčastěji? Tyto choroby vás mohou zabít

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 18:34, 03.05. 08:01

Praha - Bojíte se, že se vám může něco stát? Máte strach ze žraloků při koupání v moři nebo se bojíte cestovat letadlem? Pouze jeden člověk ze tří a půl milionu je zabit žralokem, ale jeden ze šedesáti tří zemře na chřipku. V letadle je pravděpodobnost přibližně 1:16 000 000, že zemřete při havárii…

Makedonské úřady zmateny: Žádné zprávy o vyhoštění Čechů nemáme, sdělují

02.05. 15:46

Praha/Skopje - Server zurnal.net v neděli zveřejnil zprávu o vyhoštění dvou Čechů z Makedonie, tamní úřady ale o ničem neví. Oba mladíci se prý podíleli na opozičních protestech.

reklama

Jaký postoj zaujímá český národ k členství v EU?

02.05. 15:23

Praha - V dubnu 2016 bylo v pravidelném šetření CVVM Naše společnost zkoumáno téma postojů české veřejnosti k Evropské unii. Konkrétně byla zjišťována spokojenost českých občanů s členstvím v Evropské unii, postoje k evropskému občanství, obecné hodnocení různých aspektů členství ČR v EU a názory…

S fungováním demokracie v Česku je většina obyvatelstva nespokojena, ukázal průzkum

25.04. 11:20

Praha - Více než třetina občanů (37 %) je spokojena s fungováním demokracie v naší zemi, ukázal průzkum agentury STEM. Téměř totožný podíl (38 %) souhlasí s tím, že současné politické strany jsou zárukou demokratické politiky. Po velmi nízkých hodnotách kladných odpovědí v letech 2011 až 2013 jsou…

Čeští vědci pozorovali ohrožené druhy ve velkém africkém parku. Mnoho zvířat už vymizelo

24.04. 15:20

Tambacounda - Čeští vědci provedli v největším národním parku Senegalu studii o přežívání kriticky ohrožených zvířat. Závěry jsou znepokojující.

Češi mění mírně názory na uprchlíky, ukázal poslední průzkum

22.04. 15:55

Praha - V březnovém šetření dotazovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sadu otázek týkající se postojů veřejnosti k přijímání uprchlíků. Dotazované oblasti se konkrétně týkaly postojů k přijímání uprchlíků z oblastí postižených válečným konfliktem, postoje k přijímání uprchlíků z…

V islámu vidí Češi nebezpečí, jak je to s uprchlíky?

06.04. 13:42

Praha - Nejnovější výzkum agentury Phoenix research měřil současné rozpoložení obyvatel České republiky v souvislosti s otázkou islámu a stále trvající migrační krize. Novou součástí šetření se stal dotaz, zdali migrační vlna může, či nemůže ovlivnit volební rozhodnutí vzhledem k blížícím se…

Panama Papers: Celkem 283 Čechů využívalo služeb firmy Mossack, včetně toho nejbohatšího

04.04. 16:16

Praha - Mezi stovkami osob a firem, jimž právní firma Mossack Fonseca údajně pomáhala v uplynulých letech obcházet daňové zákony založením jedné nebo více offshoreových firem, je podle Českého centra pro investigativní žurnalistiku i 283 Čechů. Nejčastěji Češi schovávají své firmy na Seychely, kde…

Sobotka při cestě v USA navštívil české krajany

03.04. 09:38

Washington - Premiér Bohuslav Sobotka během své návštěvy USA zavítal mezi české krajany. Ve městě St.Paul ve státě Minnesota ho přivítali loutkami v nadživotní velikosti, tradičními kroji i chlebem se solí.

Češi vnímají Čínu jako mocnost

28.03. 16:51

Praha – Návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pching provází kontroverze. Aktivisté poukazují na nedodržování lidských práv v Číně či útlak Tibetu, další se pokoušeli vyvěsit místo čínských vlajek tibetské. Bezmála 60 procent Čechů se však domnívá, že komunistická Čína je mocnost jako každá jiná, což…

Na Srí Lance zatkli dva Čechy, kteří převáželi vzácné rostliny a housenky

Aktualizovali jsme 27.3.2016, 15:56, 27.03. 12:06

Kolombo/Praha - Srílanská policie zatkla dva Čechy a jednoho místního obyvatele, u kterých našla pět zakuklených housenek a několik vzácných rostlin.

Průměrnému obyvateli ČR je 42 let, ukázal průzkum

27.03. 13:25

Praha - Průměrný věk v Česku se za poslední čtvrtstoletí zvýšil o pět let a sedm měsíců. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Totalitní Čína? Češi nesouhlasí, většina je pro rozvoj vztahů s Pekingem

22.03. 15:32

Praha - Většina Čechů vnímá kladně rozvíjení česko-čínských vztahů. Pozitivně je domácí populací vnímána i nadcházející návštěva čínského prezidenta.

Češi na důchod nemyslí a doplatí na to

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 14:38, 18.03. 11:14

Praha - Jak ukázal nový průzkum agentury STEM/Mark, Češi spoří na důchod méně, než by měli. O informace o penzích má ovšem zájem drtivá většina z nich.

Češi ve velkém nakupují zabezpečovací techniku. Čeho se bojí?

18.03. 13:31

Brno - Češi se stále víc obávají o ztrátu soukromí, které jim přítomnost zloděje v bytě či domě přináší. Zabezpečovací technika jde proto na dračku, navíc toto zboží zlevňuje.

Žena by měla být v kuchyni a muž nosit peníze, myslí si většina Čechů

17.03. 10:18

Praha - Muž by měl doma zajišťovat drobné opravy, žena by se měla starat o děti. Názory na to, jaké role by měl vykonávat muž a jaké žena, se u Čechů příliš nemění. Zatímco ženu vidí spíš jako domácí puťku, muže označují za živitele rodiny a toho, kdo kvůli rodině nemá obětovat kariéru.

Češi nevěří Bruselu, důvěra je nejmenší v historii

14.03. 12:51

Praha - Mírně nadpoloviční většina občanů České republiky (55 %) má důvěru v OSN. NATO důvěřuje podobný podíl dotázaných (52 %). Ovšem zatímco důvěra v NATO je poměrně stabilní, v případě OSN zjišťujeme snížení důvěryhodnosti (od roku 2015 o 8 %). Instituce Evropské unie mají ještě nižší míru…

Za co nejvíce utrácíme? Vzdělání je na chvostu

09.03. 08:36

Praha - Největší část peněz dávají Češi měsíčně na bydlení, v těsném závěsu jsou výdaje za jídlo a nemalé peníze dáme měsíčně také na dojíždění. Žebříček věcí, za které nejvíce utrácíme, sestavil Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum ukázal, že Čechům nejvíce vadí korupce a přistěhovalectví

07.03. 20:53

Praha - V únoru letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž občané České republiky vyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost se stavem ve vybraných oblastech veřejného života.

V Riu zadrželi dva Čechy, vloupali se do metra

06.03. 13:10

Rio de Janeiro - Policie v Riu de Janeiro zadržela tři cizince, včetně dvou Čechů, kteří se snažili vloupat do stanice metra.

reklama
Fotogalerie