Články k tématu: česká lékařská komora

Vládní novela k dostupnosti léků čelila kritice. Ministr zdravotnictví předlohu hájil.

29.11. 11:10

Kritice čelila dnes ve Sněmovně vládní novela, jež by měla zajistit dostupnost léků v lékárnách. Drtivá většina poslanců, kteří vystoupili v debatě, poukazovali na to, že předloha problém nedostatku některých léků nevyřeší. Dolní komora projednávání předlohy přerušila na návrh Martina Kupky (ODS) a…

V Česku ožívá debata o eutanazii. Lékaři intenzivně debatují mezi sebou

16.02. 18:36

Před deseti lety nevadilo možné zavedení eutanazie polovině Čechů, s každým dalším rokem ale počet jejích zastánců roste. Lékařská komora se proto rozhodla ve vlastních řadách zjistit, jak na tuto problematiku pohlíží sami zdravotníci.

Lékařů v Česku ubývá. Kdo se o pacienty postará? Komora je ve sporu s ministrem

02.01. 19:44

Kontroly Ministerstva zdravotnictví selhávají, tvrdí experti z oboru i Česká lékařská komora, která by ráda kontrolovala stavy lékařů v českých nemocnicích. Důvodem jsou přibývající stížnosti pacientů i příchod ukrajinských doktorů s nejasnou kvalifikací. Ministr Adam Vojtěch (ANO) by naopak ČLK…

reklama

ČLK trvá na zvýšení platů pro lékaře o deset procent

11.11. 16:15

Česká lékařská komora (ČLK) trvá na tom, aby všem zdravotníkům od ledna 2019 vzrostly platy o deset procent. Odmítají, aby se zkušeným lékařům zvedly platy pouze o dvě procenta. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválili delegáti sjezdu komory v pražských Vysočanech. Usnesení, která dnes na závěr…

Zdeněk Mrozek zůstává viceprezidentem České lékařské komory

10.11. 19:18

Viceprezidentem České lékařské komory (ČLK) nadále zůstává Zdeněk Mrozek, při volbě neměl protikandidáta. Mrozek funkci vykonává od roku 2008. O tom, že bude viceprezidentem třetí období, dnes rozhodli delegáti sjezdu ČLK v pražských Vysočanech. Sjezd dnes zvolil také revizní komisi a čestnou radu.

Pojišťovny prý lékařům dluží za péči přes 4 miliardy, tvrdí ČLK

15.05. 16:19

Praha - Ambulantní lékaři podle České lékařské komory (ČLK) nedostali za pět let zaplacenou péči za 4,3 miliardy korun. Pojišťovny podle ní nerespektují vyhlášky, které stanoví bodovou hodnotu lékařských výkonů a cenu práce. Ministerstvo podle prezidenta komory Milana Kubka jejich dodržování není…

Nemocnice čelí kritice kvůli ambulanci čínské medicíny. Akupunkturou proti nachlazení? Šarlatánství, tvrdí Kubek

06.12. 14:43

Hradec Králové - Ambulance tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zahájila program prevence nachlazení. Čelí za to ostré kritice od České lékařské komory (ČLK).

Lékařská komora podá kvůli zavádění eReceptů trestní oznámení

19.11. 16:44

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zavádění povinného elektronického předepisování léků. Chce zjistit, zda eRecepty nemají korupční pozadí.

Největší riziko české medicíny: Lékaři kvůli zmatkům odcházejí radši do ciziny

12.11. 14:09

Praha - Specializační vzdělávání lékařů v Česku je nepřehledné, cesta k atestacím komplikovaná. Pro některé mladé lékaře to může být důvod k odchodu do zahraničí, zaznělo dnes na sjezdu České lékařské komory (ČLK) v Brně.

Lékaři odmítají erecepty, zvažují i trestní oznámení

12.11. 14:06

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) chce, aby nová Sněmovna co nejdříve zvážila odklad povinného e-receptu a aby poslanci k rozhodnutí využili třeba také institut legislativní nouze. Mnoho lékařů, zejména těch starších, kvůli e-receptům skončí a není za ně náhrada, varoval už v sobotu na sjezdu ČLK…

Česko nemá dostatek lékařů, průměrný věk odborníků roste

11.11. 22:02

Praha - Na dnešním sjezdu České lékařské komory (ČLK) zaznělo, že v medicíně tiká "demografická bomba". Pokud se nic nezmění, od roku 2025 bude přibližně pětina českých lékařů starší 65 let.

eRecepty mohou doputovat až k soudu. Neměly by být povinné, tvrdí Kubek

11.11. 16:56

Praha - Na dnešním sjezdu České lékařské komory (ČLK) zazněla kritika eReceptů. Neměly by být povinné. Mnoho lékařů, zejména těch starších, kvůli nim skončí a není za ně náhrada. Uvedl to prezident ČLK Milan Kubek.

Někteří mladí lékaři v Česku nejsou řádně vedeni k atestaci, ukázal průzkum ČLK

27.06. 19:12

Praha - Česká lékařská komory (ČLK) provedla velký průzkum mezi mladými lékaři před atestací. Z něj vyplynulo, že třetina oslovených má pocit, že je školitel na pracovišti nevede řádně a že nemají dostatečný dohled nad svou prací. 

Lékařská komora kritizuje přijatou novelu. Léčitelé nejsou zdravotníky nikde v Evropě, upozorńuje

08.06. 16:32

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) a Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně kritizují Senát za dnešní schválení novely, která umožní zařadit terapeuty tradiční čínské medicíny mezi zdravotnické pracovníky.

V Česku se zvyšuje počet lékařů ze zahraničí

26.02. 12:27

Praha - V Česku roste počet lékařů ze zahraničí. V roce 1992 bylo mezi členy České lékařské komory (ČLK) registrováno 403 cizinců, což bylo asi 1,5 procenta z celkového počtu členů komory.

Jak dopadne zákon o vzdělávání lékařů? Poslance čeká hlasování

05.01. 15:49

Praha - Sněmovna má příští týden hlasovat o tom, zda přehlasuje Senát, který v prosinci odmítl novelu zákona o vzdělávání lékařů. Lékařská komora, odbory a asociace nemocnic apelují na poslance, aby normu nepodpořili.

Vzdělávání lékařů? Komora je zásadně, problémy se podle ní ještě zhorší

13.11. 20:23

Praha - Sněmovnou tento týden prošla novela zákona o vzdělávání lékařů. Sjezd České lékařské komory (ČLK), který se konal v pražském luxusním hotelu Clarion, ji dnes odmítl s tím, že nové opatření zhorší postavení neatestovaných lékařů a nezajistí kvalitní výchovu mladých lékařů.

Lékařská komora má velké plány, v Praze chce otevřít Dům lékařů

12.11. 20:36

Praha - Sjezd České lékařské komory (ČLK) dnes podpořil koupi nemovitost v širším centrum Prahy, v které by komora zřídila školicí centrum. Sloužilo by rovněž jako sídlo ČLK.

Nový ministr zdravotnictví Ludvík bude mít na změny málo času, varují lékaři

12.11. 20:29

Praha - Ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) ve funkci vystřía ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík (ČSSD). Delegáti České lékařské komory (ČLK) dnes sjezdu konstatovali, že bude mít malo času na prosazení reforem.

Zdravotnictví není prioritou současné vlády, zlobí se lékaři

22.09. 20:06

Praha – Na mimořádném sjezdu České lékařské komory (ČLK) dnes delegáti schválili požadavky na zlepšení situace ve zdravotnictví, které přednesl prezident komory Milan Kubek.

Němeček na sjezdu ČLK slíbil valorizace plateb, zřejmě ale narazí

22.09. 16:29

Praha - Dnes se konal mimořádný sjezd České lékařské komory (ČLK). Minitr zdravotnictví Svatopluk Němeček na něm slíbil, že ČSSD na vládě prosadí pravidelné valorizace plateb za státní pojištěnce. Plán ale patrně narazí u ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Průzkum mluví jasně: Češi se bojí zhoršení kvality zdravotní péče

15.09. 13:28

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) si nechala vypracovat průzkum veřejného mínění o kvalitě zdravotní péče. Vyplynulo z něj, že většina občanů vnímá současný stav zdravotnictví jako problém.

Krize ve zdravotnictví se stále více a více prohlubuje. Lékařská komora svolala sjezd

28.06. 17:11

Praha – České zdravotnictví je dlouhodobě v krizi, varuje Česká lékařská komora. Její zástupci se proto sejdou na mimořádném sjezdu, který se bude věnovat právě těmto problémům.

Česká lékařská komora poslala už druhý dopis Sobotkovi

07.06. 17:20

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) obdržel už druhý otevřený dopis, kterým na něj Česká lékařské komora (ČLK) apeluje, aby se zabýval situací ve zdravotnictví. O dalším postupu komory rozhodne představenstvo s předsedy okresních sdružení na poradě ve čtvrtek 16. června.

reklama
Fotogalerie