Články k tématu: Česká republika

Česko pod taktovkou Ruska? Východ se nás snaží ovlivnit roky, píše prestižní tisk

Aktualizovali jsme 23.7.2017, 22:00, včera 18:46

V České republice již roky úspěšně funguje několik proruských webů, které se snaží poštvat nás proti Evropské unii. Tvrdí to německá variace online deníku Huffington Post.

Do Česka se valí roboti, využívá je až čtvrtina tuzemských firem

včera 16:17

Praha - Z České republiky se stává země robotů. Už nyní je při výrobě využívá téměř čtvrtina českých menších firem. A téměř polovina z nich chce robotizaci rozšiřovat.

Česko našlo budovu pro sídlo EBA, je blízko centra Prahy

22.07. 12:39

Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně po odchodu Velké Británie začít fungovat Evropský bankovní úřad (EBA).

reklama

Míra zadlužení v EU roste nejvýrazněji v Česku

20.07. 17:01

Brusel - Míra zadlužení členských zemí EU se v prvním čtvrtletí zvýšila na 84,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 83,6 procenta v závěru předchozího čtvrtletí. ČR měla na konci prvního čtvrtletí v rámci EU šestý nejnižší poměr vládního dluhu k výkonu ekonomiky.

Česko vyvezlo rekordní počet zbraní, nejvíc šlo do Iráku

20.07. 16:53

Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo 15 miliard. Nejvíc vojenského materiálu mířilo do Iráku, a to za 1,66 miliardy Kč, dále do Spojených arabských emirátů (1,4 mld. Kč), na Slovensko (1,15 mld. Kč) a do Egypta (1,1 mld. Kč).

Česko způsobilo v Kyrgyzstánu skandál roku

19.07. 20:38

Biškek/Praha - Kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev se seznámil s informacemi o sporu kolem české firmy Liglass Trading, která má ve středoasijské zemi dostavět kaskádu vodních elektráren na řece Naryn. Hlava státu v minulosti zavázala, že projekt osobně zabezpečí do konce svého mandátu.

Místa Čechům zapovězená: Na tisíce kilometrů čtverečních mají lidé zakázaný vstup. Co skrývají?

19.07. 16:45

Praha - Na svobodu jsme si zvykli poměrně rychle. Nikdo nám neříká, co můžeme a nesmíme prohlásit, jak máme nakládat se svým životem ani kam můžeme jít. To poslední ale úplně neplatí, v Česku je řada míst, na které mají lidé přístup zakázán. A na některá se nikdy žádný člověk nepodíval.

Francie a ČR budou sdílet informace o dopravních přestupcích

18.07. 22:14

Paříž - Francie a Česká republika začnou od 19. července sdílet informace o dopravních přestupcích, informovalo dnes francouzské ministerstvo vnitra.

Česko Západ nestíhá, zaostává za ním

17.07. 15:26

Praha - Česko i po 27 letech od změny režimu zaostává za západními státy a propast se mu nedaří zmenšit. Tempo ekonomického růstu nestačí na to, aby se ČR úrovni vyspělých zemí přiblížila. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní sítě Social Watch o situaci a udržitelném rozvoji v ČR za loňský rok.…

Česko ztratilo v Německu 6,3 milionu litrů nafty

17.07. 13:13

Praha - Ze skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v německém Kraillingu vlaky zpět do Česka převezly 90 procent české nafty. Transport paliva začal loni v říjnu. Pravidelný odvoz minulý týden skončil. Poslední vlaky budou jezdit už nepravidelně.

Vládnou Česku Rusové? Vlastní tisíce tuzemských firem

17.07. 12:26

Praha - Přes 81.000 českých společností je přímo ovládáno jednotlivci či společnostmi ze zahraničí, což je meziročně o 12.000 více. Nejdynamičtěji rostl počet společností ovládaných rumunskými vlastníky, kterých je jedenáctkrát více než před šesti lety. Ruští vlastníci ovládají více než 16 procent…

Volyňští Češi si připomínají 70 let od návratu do vlasti

15.07. 15:15

Žatec (Lounsko) - Volyňští Češi slaví 70 let od návratu do vlasti. Krajané pořádají setkání, výpravy na Ukrajinu. Sdružení Čechů z Volyně se snaží pomáhat také novodobým repatriantům.

Bezpečnostní analytik: Není pravda, že máme na našem území pár migrantů. Je jich tu půl milionu

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 22:06, 06.07. 11:36

Praha – Někdejší ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování Jaroslav Štefec vstoupil do politiky, založil vlastní stranu s názvem Bezpečnost Odpovědnost Solidarita (BOS). Jak napovídá název, vsadil především na bezpečnostní otázky, v plánu má především posílení bezpečnosti České republiky. Podle něj…

Poslanci schválili úmluvu Rady Evropy o prevenci terorismu

13.07. 14:34

Praha - Sněmovna dnes dala souhlas k ratifikaci úmluvy Rady Evropy o prevenci terorismu z roku 2005, kterou Česko podepsalo loni jako poslední ze zemí EU.

Česko zaslalo eurokomisi obhajobu kvůli výtkám k migraci, kritiku odmítá

13.07. 13:16

Praha/Brusel - Česko prostřednictvím vládního zmocněnce pro zastupování před Soudním dvorem EU zaslala Evropské komisi své vyjádření ve sporu o nepřijímání migrantů. Brusel vytýká Česku, že neinformuje v pravidelných intervalech o počtech žadatelů, které by mohla přijmout z Řecka a Itálie.

CDU kritizuje Česko. Chce si stěžovat v Bruselu

12.07. 19:13

Berlín - Expert na otázky vnitřní bezpečnosti německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Schuster zkritizoval Česko a Polsko za zanedbávání dohodnutého pátrání v blízkosti hranic. Ve hře je dokonce řízení Evropské komise kvůli porušení unijních smluv.

Trump poslal nominaci Kinga na velvyslance v Česku do Senátu

12.07. 12:06

Washington/Praha - Americký prezident Donald Trump již předal Senátu Spojených států návrh jmenovat novým velvyslancem USA v České republice Stephena Kinga. Dále senátory požádal o schválení kandidátů na různé vládní a vysoké úřednické funkce.

Navržení Kinga jako velvyslance je dobrý signál pro vztahy USA s Českem, tvrdí Svoboda

11.07. 19:19

Praha - Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda řekl, že brzké obsazení místa amerického velvyslance v ČR by bylo dobrým signálem pro vzájemné vztahy Prahy a Washingtonu. Prezident USA Donald Trump na post nominoval podnikatele a dlouholetého člena Republikánské strany z Wisconsinu Stephena Kinga.

Karlovarský kraj zasáhlo zemětřesení o síle 3,5 stupně

11.07. 16:18

Karlovy Vary - Oblast kolem Kraslic na Sokolovsku a Nového Kostela na Chebsku zasáhlo dnes před druhou hodinou odpoledne zemětřesení, dosáhlo síly až 3,5 stupně. Otřesy cítili i obyvatelé Jindřichovic nebo Šindelové. Příčinou zemětřesné činnosti v západních Čechách je patrně zeslabení zemské kůry…

Na amerického velvyslance v ČR byl jmenován podnikatel Stephen King

11.07. 10:06

Washington/Praha - Bílý dům v pondělí zveřejnil seznam kandidátů na velvyslanecké posty. Na nového amerického ambasadora v Česku je navržen podnikatel z Wisconsinu Stephen (Steva) King.

Jak se bude Česko hájit kvůli neplnění uprchlických kvót? Problémy svede na jiné země

11.07. 09:27

Praha/Brusel - Česká republika se ve sporu s Evropskou komisí o nenaplňování uprchlických kvót bude bránit poukazem na to, že jí splnění závazků znemožnily podmínky a nečinnost především italských úřadů.

Náklady na práci v Česku vzrostly, stále však zůstávají hluboko pod průměrem EU

10.07. 21:47

Düsseldorf - Německá nadace Hans-Böckler Stiftung zveřejnila studii, podle které náklady na práci v soukromém sektoru loni v České republice vzrostly o 3,3 procenta na 10,4 eura (zhruba 271 Kč) na hodinu. Zůstaly ale hluboko pod průměrem Evropské unie, který se zvýšil o 1,6 procenta na 26 eur na…

Rakouská armáda by mohla nahradit dosluhující podzvukové letouny českými L-159

05.07. 11:35

Vídeň - Rakousko hledá náhradu za dosluhující podzvukové proudové letouny Saab 105, které používá k výcviku i k ostraze vzdušného prostoru a které budou ze služby vyřazeny do roku 2020. Ve hře jsou dle agentury APA i české stroje L-159, za favorita jsou ovšem považovány spíše italské letouny M-345…

Letecký provoz v Česku se v 1. čtvrtletí obešel bez smrtelných úrazů

02.07. 10:48

Praha - Z údajů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) vyplývá, že se letecký provoz v Česku letos v prvním čtvrtletí obešel bez smrtelných úrazů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací