Články k tématu: Česká republika

Nikulina mají vyšetřit psychiatři. Kvůli českým lékům je prý nepříčetný

09.08. 16:58

San Francisco - Obhajoba údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina požádala o psychiatrický posudek na svého klienta. Vyšetření má zjistit, zda je obviněný příčetný poté, co mu byly v Česku po zatčení podávány léky, a tedy zda může v USA stanout před soudem.

Česká "Oblast 51"? I u nás najdeme stovky kilometrů utajeného území

Aktualizovali jsme 8.8.2018, 11:29, 08.08. 08:04

Přísně střežená vojenská oblast o rozloze několika stovek kilometrů čtverečních je obehnána plotem a nikdo, kdo nemá speciální povolení, se do ní nemá šanci dostat. Areál hlídají po zuby vyzbrojení vojáci, kteří mohou bez váhání zastřelit každého narušitele. Tento popis by seděl například na tajnou…

EU se připravuje na americké sankce proti Íránu

06.08. 17:54

Praha/Brusel - Obnovení protiíránských sankcí ze strany USA, které vstoupí v účinnost v úterý ráno, by mohlo mít dopad na aktivity části českých firem v zemi. Na sankce se už připravila celá EU.

reklama

Jak vypadala nejhorší katastrofa v Česku?

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 16:04, 21.07. 12:32

Nejhorší přehradní katastrofa v dějinách českých zemí, která na dlouho ovlivnila vývoj sypaných hrází v celé Evropě, se odehrála na malé říčce Bílá Desná v Jirezských horách. Přehrada, která měla chránit před velkou vodou Železný Brod či Tanvald, se protrhla 18. září 1916 o půl páté odpoledne.…

Manévry, které nemají obdoby. Co by se dělo, kdyby zemřel český prezident?

Aktualizovali jsme 20.7.2018, 22:21, 20.07. 09:10

Od vzniku České republiky taková situace zatím nenastala. Ale co když k ní jednou dojde? Co když český prezident zemře v úřadě? Česká právní úprava situaci na rozdíl od komunistické ústavy nezná. A úřad viceprezidenta se Česko zřídit nechystá.

Jaká je česká lékařská péče v porovnání se světem? Máme protivné doktory, dlouho čekáme, stěžují si pacienti

20.07. 08:03

Nemocnice a lékařská péče v České republice patří k těm nejkvalitnějším na světě. Ukázal to unikátní průzkum všech světových zdravotnických zařízení, který zjistil, že nejlepší nemocnice u nás se nachází v Brně. Za kvalitou služeb ale silně pokulhává chování lékařů a zdravotního personálu, stejně…

Co nejvíce trápí Česko? Social Watch upozorňuje na tři velké problémy

19.07. 16:43

Praha - Nejpalčivějšími problémy české společnosti jsou rostoucí počet exekucí a nedostupné bydlení. Tvrdí to Národní zpráva české koalice Social Watch, která upozornila též na nerovnosti mezi ženami a muži.

Vondráček navštívil Kongres v USA, chce zlepšit vztahy s Českem

18.07. 21:29

Washington - Předseda české Sněmovny Radek Vondráček se dnes v rámci oficiální návštěvy USA setkal s představiteli Kongresu. Zdůraznil, že zavádění cel na automobilový průmysl by mohlo nepříznivě ovlivnit výdaje na obranu.

Zajímavosti českých městech. Víte, které je nejmenší či nejmladší?

17.07. 11:02

Praha - V Česku bylo ke konci loňského roku 604 měst. Z celkového počtu 6258 obcí to je zhruba 9,5 procenta. Městysů bylo 223. Ve městech ovšem žije 7,320.000 obyvatel, tedy asi 69 procent obyvatel ČR. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

V EU loni zemřelo víc lidí, než se narodilo. Kvůli migraci ale vzrostl počet obyvatel o milion

16.07. 09:43

Brusel - V Evropské unii žilo k počátku letošního roku přibližně 512,6 milionu lidí. To je o 1,1 milionu více než k 1. lednu 2017. Počet lidí, kteří v EU loni zemřeli (5,3 milionu), přitom převyšuje počet narozených dětí (5,1 milionu). Nárůst populace o 2,1 promile tak podle Eurostatu způsobila…

Český velvyslanec před sudetskými Němci zdravici nepřednesl

15.07. 22:35

Würzburg (Německo) - Český velvyslanec dnes zavítal na setkání sudetských Němců v bavorském Würzburgu. Nepronesl ale zdravici, jak bylo původně oznámeno.

Česko si dělá zásoby? Pro případ krizových stavů má obilí na několik týdnů

13.07. 14:24

Blovice (Plzeňsko) - Stát má pro případ krizových situací zásoby obilí na několik týdnů. Podobně jsou na tom další země Evropy.

Česko Trumpa nevyslyší, nebude upravovat plán růstu peněz na obranu, oznámil Babiš

12.07. 18:17

Brusel - Druhého dne summitu NATO v Bruselu se zúčastnil český premiér Andrej Babiš. Česká republika podle něj nebude zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu

Nová vláda? Vzroste moc Ruska, komunisté budou společně s Hradem "putinovskou pátou kolonou", varuje Kalousek

12.07. 08:17

Praha - Vznikem nové vlády s podporou komunistů skončila v České republice podle části opozice dosavadní republika. Vidí vznik poloprezidentského systému či "babišovské demokracie". Opoziční strany slibují být tvrdou, ale konstruktivní opozicí. Zástupci jednotlivých stran to řekli novinářům po…

Česko uprchlíky potřebuje. Kolik bychom jich podle odborníka měli přijmout?

Aktualizovali jsme 8.7.2018, 22:06, 06.07. 09:17

Praha - Summit EU o migraci minulý týden nastolil plán na vznik center v Africe, v nichž by se rozhodlo, jestli mají migranti nárok na azyl nebo ne. Zabránilo by se tím nekonečnému přívalu uprchlíků do Evropy a jejich následné deportaci. Někteří jsou ale k tomuto návrhu skeptičtí a tvrdí, že by…

Z Česka do Bavorska přichází stále více nelegálních migrantů, tamní ministr je chce zastavit

08.07. 17:06

Mnichov - Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann si postěžoval, že z Česka přichází do největší spolkové země stále více ilegálních imigrantů. Podobná slova znějí i od ředitele unijní agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex.

Thajsko zatím nevyužije českou pomoc při záchraně dětí z jeskyně. Hasiči ale zůstávají na místě

08.07. 12:21

Praha/Bangkok - Thajsko zatím nevyužije českou nabídku pomoci při záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra. Dva hasiči, které Česko vyslalo do Thajska kvůli posouzení situace, ale zůstávají na místě.

Evakuace fotbalistů z jeskyně má začít brzy, největší česká čerpadla ale použít nelze

07.07. 18:15

Bangkok/Praha - Evakuace 12 thajských chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang by mohla začít v neděli nebo následujícího dne. Agentuře Reuters to dnes řekli vojáci, kteří odčerpávají z chodeb jeskyně vodu.

Babiš není spokojen s obchodní bilancí s Čínou: Dovážíme desetkrát více, než vyvážíme

07.07. 17:40

Sofia/Praha - Český premiér Andrej Babiš se chce po návratu ze summitu 16+1, který se dnes konal v Bulharsku, setkat se zástupci firem, hospodářské komory i svazu průmyslu a zjistit, jaké konkrétní výrobky chtějí v Číně prodávat.

Česko vyslalo do Thajska dva hasiče. Na místě prověří, jak pomoci dětem v jeskyni

06.07. 16:43

Praha/Bangkok - Česko posílá do Thajska dva hasiče, kteří na místě prověří, jak by mohla země pomoci při záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra, které voda uvěznila v jeskyni Tham Luang. Diskutuje se o možnostech počkat na opadnutí vody nebo vysvobodit hochy s pomocí potápěčů.

Babiš a Morawiecki se setkali v Karlových Varech. Polsko ocenilo český postoj k uprchlíkům

06.07. 15:15

Karlovy Vary - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal v Karlových Varech se svým polským protějškem Tadeuszem Morawieckým. Shodli se, že vzájemné vztahy obou zemí jsou na velmi dobré úrovni. Polsko je pro Českou republiku podle obratu druhým největším obchodním partnerem. Předběhlo i Slovensko.

Tradici je potřeba zachovat, říkají sokolové z celého světa

05.07. 16:34

Praha - Do Prahy na 16. všesokolský slet dorazili také zástupci zahraničních sokolských organizací. Sokolská sounáležitost podle ní dokáže oslovit i osoby, které neznají historii organizace a nemají předky z Československa.

Babiš nabídl pomoc při záchraně chlapců z jeskyně, mluví o vyslání hasičů a čerpadel

04.07. 15:05

Praha - Celý svět s napětím sleduje osud 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra, které voda uvěznila v jeskyni na severu Thajska. Pomoc nabízí i Česko. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na twitteru zmínil vyslání hasičů a čerpadla firmy Sigma Group. Hasiči ale zatím ještě oficiální žádost o pomoc…

Merkelová chce s Českem jednat o migraci

01.07. 16:50

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová lituje, jestli ohledně příslibu Česka a Maďarska dohodnout se na přijímání migrantů z Německa došlo k nedorozumění.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie