Články k tématu: Česká republika

Co by se stalo, kdyby na Česko spadla atomová bomba?

19.04. 16:45

Pro zhruba 350 tisíc obyvatel japonské Hirošimy byl 6. srpna 1945 krásný jasný den. Nálety druhé světové války se jich naštěstí netýkaly, a bombardérů vysoko na obloze nikdo nevěnoval přílišnou pozornost. A vteřinu na to se zablesklo a nad městem se vytvořil pověstný atomový hřib. Výbuch bomby…

Jste blbečkové a Kupka je pokrytec, vzkazuje pravicovým poslancům sociolog

19.04. 10:21

Praha – Poslanci ve středu k nelibosti velké části opozičních stran zvolili do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nominanta hnutí ANO Jiřího Maška (ANO). Podle pravicové opozice jde o probíhající politický převrat. Jenže podle sociologa Petra Hampla si…

Více než polovina Čechů stále vnímá příchozí cizince jako problém

18.04. 16:53

Praha - Více než polovina Čechů stále vnímá nově příchozí občany jiných národností jako problém pro Česko. Proti loňskému roku přesto počet takto smýšlejících klesl o šest procentních bodů na 58 procent. Nejčastěji si lidé spojují cizince dlouhodobě žijící v ČR s nárůstem kriminality a šířením…

reklama

Povinné otisky prstů v občance, navrhuje EU

17.04. 18:01

Brusel - Evropská komise (EK) dnes představila nová protiteroristická opatření, která mají zmenšit manévrovací prostor teroristů a dalších zločinců. Cílem návrhu je podle komise zabránit jim v přístupu k prostředkům, které potřebují k plánování, financování a páchání trestných činů. Jedním z…

"Tuzemák" je zachráněn? ČR dostala pětiletou výjimku na používání rumového éteru

Aktualizovali jsme 17.4.2018, 12:36, 17.04. 08:52

Praha/Brusel - Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje "tuzemák" dalších pět let používat tradiční rumový éter. Plyne to z diplomatických informací ČTK. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna, kdy končí…

Děkujeme, jste dobří spojenci, vzkazují Američané Čechům

15.04. 12:04

Praha - USA poděkovaly Česku za vyjádření podpory po útoku, který v noci na sobotu provedly americké, britské a francouzské síly v Sýrii.

Česká diplomacie: Zásah v Sýrii byl vzkaz těm, kdo vedou chemické útoky

14.04. 08:51

Praha - Česko společně s dalšími státy Evropské unie vyzývá všechny aktéry syrského konfliktu ke zmírnění bojů a k obnovení mírových jednání.

Největší státem krytá zlodějna v dějinách naší země? Byla horší než znárodnění či privatizace

Aktualizovali jsme 12.4.2018, 22:11, 12.04. 08:11

Co byla největší státem krytá zlodějna v dějinách naší země? Pokud si myslíte, že to bylo komunistické znárodnění nebo naopak privatizace jste na omylu. A pachatele nebyli ani proletáři, ani podnikatelé, ale lidé, od kterých se takové chování dalo očekávat nejméně. Šlechtici. Jak však uvidíme,…

Kdo ve skutečnosti byl praotec Čech? Teorií je mnoho, některé jsou velmi překvapivé

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 18:28, 11.04. 08:18

Každý se ve škole učil o praotci Čechovi, jak vystoupal na horu Říp, která moc horou není a dalších úchvatných postavách jako o kněžně Libuši nebo Přemyslu Oráčovi. Pokud má někdo tyto kapitoly z vlastivědy v oblibě, připomínáme, že se jedná o výmysly.

Slovenský premiér Pellegrini přijel do Česka, Babiš ho přijal v Kramářově vile

11.04. 15:54

Praha - Slovenský premiér Peter Pellegrini dnes při návštěvě ČR řekl, že EU hrozí fragmentace a tento proces se zastaví jen v případě, že se budou více respektovat zájmy jednotlivých členských států.

Cizinců žije v Česku přiměřeně, myslí si víc než polovina Čechů

11.04. 15:45

Praha - Nadpoloviční většina (53 procent) obyvatel Česka považuje množství cizinců žijících v tuzemsku za přiměřené. Je to největší podíl lidí s tímto přesvědčením od roku 2009. 78 procent lidí si myslí, že by cizinci měli mít možnost dlouhodobě pobývat v ČR jen za určitých podmínek.

Vyjednavač EU pro brexit Barnier se setká s Babišem a dalšími politiky

11.04. 13:34

Praha - Hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier ve čtvrtek seznámí české politiky s aktuálním stavem jednání o odchodu Velké Británie z EU.

Česko má problém? Evropská komise pozastavila ČR dotační program se 114 mld. Kč

10.04. 09:47

Praha/Brusel - Tisíce českých podnikatelů čekají potíže. Evropská komise totiž pozastavila Česku operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Důvodem je výsledek auditu, který v programu odhalil 14procentní chybovost.

Americký generál kritizuje Česko kvůli infrastuktuře

04.04. 21:03

Praha - Česká republika má nedostatečnou dopravní infrastrukturu a měla by ji měla z obranných důvodů vylepšit. Spojenci by ji potřebovali využívat v případě hrozby konfliktu s Ruskem. Na veřejné debatě v CEVRO Institutu to řekl bývalý velitel pozemních sil NATO v Evropě Frederick Hodges.

O azyl v Česku letos požádalo už 262 cizinců, uspělo osm

04.04. 17:02

Praha - Za leden a únor roku 2018 požádalo o azyl v Česku 262 cizinců, což bylo o 27 víc než před rokem. Nejčastěji chtěli mezinárodné ochranu občané Ukrajiny. Následovali občané Gruzie, Vietnamu a Ruska.

Moskva neobviňuje ČR z podílu na otravě Skripala, říká ruský velvyslanec

04.04. 13:00

Praha - Ke kauze Sergeje Skripala se dnes vyjádřil také ruský velvyslanec v ČR Alexander Zmejevskij. Podle jeho slov Rusko nikdy neobviňovalo a neobviňuje Českou republiku z podílu na otrávení bývalého dvojitého agenta v jihoanglickém Salisbury 4. března.

Bílý dům ocenil krok Česka. Jsme vděční za vydání Nikulina, zní z USA

03.04. 09:18

Washington/Praha - Bílý dům ve svém pondělním prohlášení uvedl, že Spojené státy jsou České republice vděčné za vydání Jevgenije Nikulina. Údajný ruský hacker má být ve čtvrtek předveden před soud, který bude rozhodovat o uvalení vazby.

Vydání Nikulina do USA podkopává česko-ruskou spolupráci, zlobí se Moskva

02.04. 14:00

Praha/Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes vyjádřilo pobouření na rozhodnutím Česka vydat údajného hackera Jevgenije Nikolina do USA. Podle Moskvy došlo k podkopání základů česko-ruské spolupráce.

Velikonoční pondělí: Chlapci chodí s pomlázkou na koledu, na Moravě se polévá vodou

02.04. 09:42

Praha - Velikonoce dnes končí v českém prostředí lidovými zvyky. Chodí se na koledu spojenou s pomlázkou či "mrskačkou". K dnešnímu dni se už nevážou žádné zvláštní liturgie a církevní obřady.

Kruhy v obilí a UFO nad Českem? Loni bylo hlášeno 117 paranormálních jevů, řadu z nich se nepodařilo vysvětlit

01.04. 17:30

Praha - Projekt Záře, který registruje hlášení o UFO, kruzích v obilí a dalších anomáliích, přijal loni 117 oznámení o takových jevech. Více než polovinu z nich se nakonec podařilo vysvětlit.

V Rakousku byli zadrženi čtyři muže, kteří pašovali drogy do Česka

31.03. 19:55

Linec - Rakouská policie zadržela na několika místech Horních Rakous čtyři mladé muže ve věku od 20 do 23 let. Viní je mimo jiné z toho, že do Česka propašovali a následně na velkých hudebních akcích, jako jsou třeba technopárty, prodali 7,5 kilogramu drogy speed. Takové množství se mohlo prodat za…

Vydání hackera Nikulina Američanům má ochladit česko-ruské vztahy, varuje ruský poslanec

31.03. 14:31

Praha - Poslanec ruské Státní dumy Viktor Vodolackij dnes prohlásil, že vydání Jevgenije Nikulina z ČR do Spojených států má za cíl ochladit česko-ruské vztahy. Údajnému hackerovi hrozí v USA až 30 let vězení.

Moravané se naštvali kvůli nové české hymně. Východ republiky chce přidat vlastní sloku

31.03. 14:22

Praha - K iniciativě za změnu české hymny se přidaly spolek Moravské srdce a dosud neregistrované Moravské zemské hnutí. Pokud je cílem návrhů, které ve středu předložil k veřejné diskusi Český olympijský výbor, i delší provedení hymny, navrhuje spolek navázat na první sloku písně Kde domov můj…

Ruské velvyslanectví v USA chce být v kontaktu s údajným hackerem Nikulinem

31.03. 11:38

Washington - Ruské velvyslanectví ve Washingtonu má v úmyslu kontaktovat Jevgenije Nikulina s cílem "přijmout veškerá nezbytná opatření k ochraně jeho zákonných práv". Obrátit se chce i na advokáta údajného hackera.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací