Články k tématu: Česká republika

Na brexit doplatí Česko. Za členství v Evropské unii si připlatí

včera 17:06

Brusel - Za hodně reálné považuje v této chvíli česká ministryně financí Alena Schillerová to, že ČR po roce 2020 kvůli britskému odchodu z EU zvýší své každoroční příspěvky do unijního rozpočtu.

Česká republika je 87. nejlidnatějším státem světa, v Evropě je 14.

včera 13:43

Praha - Česká republika je mezi více než dvěma sty státy světa 87. nejlidnatějším. V Evropě jí s 10,675 milionu obyvatel patří 14. místo.

Jsme ostudou Evropy? Světové organizace si posvítily na toxické Česko

včera 10:21

Češi nedbají o svoje životní prostředí a zamořují tím jak svou zemi, tak i celou Evropu. Ukázaly to údaje několika světových organizací, které se shodují, že v Evropě patříme mezi ty nejtoxičtější země.

reklama

České firmy čekají růst mezd o více než tři procenta

Aktualizovali jsme 18.2.2018, 21:51, 18.02. 12:54

Praha - Tuzemské firmy očekávaly v posledním čtvrtletí 2017 pro letošní rok růst průměrných mezd o 3,26 procenta, zatímco v předchozích čtvrtletích to bylo mírně nad 2,5 procenta. V závěru roku významně rostly náklady na pracovní sílu, stále významnějším se stal pro firmy její nedostatek.

Překvapení v ČSSD: O post předsedy chce bojovat další muž, kolegům poslal ostrý dopis

17.02. 15:05

Praha - Vědělo se, že o předsednickou pozici v ČSSD bude na nedělním sjezdu usilovat rekordní počet kandidátů. Dnes se navíc na poslední chvíli objevil další a zcela nečekaný uchazeč o post předsedy strany a svým spolustraníkům rovnou rozeslal velmi ostrý dopis.

Britská premiérka Mayová zmíní ČR jako úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU

17.02. 10:32

Loncýn/Mnichov - Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu.

Česká republika jako cíl uprchlíků? Naučte se česky, lidé vám pomohou, říkají migranti

16.02. 08:06

Hradec Králové - Oba jsou ze Sýrie, oběma je čtrnáct let a oba žijí v Česku. Michel Barakat a Natalia Rami Haddadová uprchli s rodinami před válkou a snaží se zabydlet v Evropě. Jak se jim to daří? O jejich příběhu psal web uprchlické agentury při OSN.

Důležité číslo 18: Jakou sehrálo roli v historii lidstva?

14.02. 17:05

Číslo 18 v podobě data hrálo v české historii často významnou roli, popřípadě značně ovlivnilo dění v českých zemích v dané době. Asi nejznámější letopočet s číslem 18 je rok 1918, ovšem těch zajímavých a významných s celostátní, či regionální rolí je v české historii za poslední tisíciletí mnohem…

Jak bude vypadat ČR v roce 2030? Podívejte se na VIDEO ve stylu Návratu do budoucnost

14.02. 14:07

Praha - Michal Orsava a jeho tým, který se proslavil videem s Knight Riderem, který brázdí dálnici D1, pustil na internet další zábavné video, které komentuje politickou situaci v České republice za pomoci slavného filmového díla.

Velká potupa a ostuda? S Babišovým ministrem na poště vyrazili dveře

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 22:00, 13.02. 08:05

Kladno - Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar je sice ve svém úřadě teprve krátce, přesto se ale rozhodl vydat na inspekci pošty. Brzy ale zjistil, že zkontrolovat své podřízené není tak jednoduché, jak si původně myslel. O věci informovala Mladá fronta Dnes.

V zemích V4 je jen málo migrantů, přesto v lidech budí obavu

12.02. 21:35

Praha - Ve srovnání se starými členskými státy Evropské unie je počet migrantů a držitelů mezinárodní ochrany v zemích takzvané visegrádské čtyřky (V4) je spíše nízký, s maximálním podílem kolem pěti procent celkové populace. I přesto Češi, Slováci, Poláci a Maďaři patří dlouhodobě k národům, které…

Brusel kritizuje Česko: Ochrana ovzduší? Máte měsíc na nápravu, jinak hrozí soud

12.02. 17:29

Brusel/Praha - Evropská komise se za měsíc bude znovu zabývat nedostatky v ochraně čistého ovzduší, které zjistila u České republiky. Kritika Bruselu je namířena také proti Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a Británii.

Česko čeká další arbitráž se společností Diag Human, společnost žádá miliardy korun

12.02. 09:09

Praha - Společnost Diag Human chce na Česku vysoudit zhruba miliardu dolarů (20,7 miliardy korun). Žaloba vychází z dohody mezi Českem a Švýcarskem o podpoře vzájemných investic.

Jak by vypadal odchod Česka z Evropské unie? Tady jsou slova odborníka

Aktualizovali jsme 11.2.2018, 23:03, 11.02. 09:58

Praha - Zdá se, že se možná v brzké době dočkáme referenda o odchodu ČR z Evropské unie. Máme se případného czexitu bát nebo se na něj těšit? A co by nám přinesl z ekonomického hlediska? Na to se EuroZprávy.cz zeptaly ekonoma Štěpána Křečka.

Jak dlouho je islám v Česku? Mnohem déle, než si myslíme

Aktualizovali jsme 9.2.2018, 15:20, 09.02. 13:53

Osmanská říše patřila k největším a nejmocnějším říším. Její expanze ohrožovala i české země, a díky ní se islám dotkl našich zemí mnohem dříve, než si myslíme.

O Česko byl loni rekordní zájem. Turisté více navštěvovali i jižní Moravu

08.02. 13:01

Praha - Počet přenocování hostů se v hromadných ubytovacích zařízeních ve 4. čtvrtletí 2017 meziročně zvýšil o 6,1 %, v tom zahraničních návštěvníků o 7,4 % a domácích o 4,2 %. Celkově se v tomto období ubytovalo o 7,9 % více hostů. Zahraničních turistů přibylo o 8,1 % a domácích o 7,7 %. Uvedl to…

Česko má jeden z nejmenších podílů kratších úvazků

07.02. 19:02

Praha - Česko patří v EU k zemím s nejmenším podílem lidí, kteří pracují na částečný úvazek. Má ho desetina žen a něco málo přes dvě procenta mužů. V osmadvacítce to je v průměru bezmála třetina žen a devět procent mužů.

V Bruselu proběhne důležitá debata o rozpočtu EU. Tentokrát bez peněz od Británie

07.02. 10:57

Brusel - Evropská komise za týden ve středu nabídne svou první obecnou představu o tom, jak by měl vypadat další dlouhodobý unijní rozpočet. O návrzích se bude 23. února diskutovat na neformálním summitu.

Na českém území byl objeven nový druh pavouka, ohrožují ho ale husté lesy

04.02. 21:14

Praha - V České republice byl objeven nový druh pavouka. Šestiočka vidlozubá (Dysdera cechica) z čeledi šestiočkovitých je nezaměnitelná dopředu namířenými prohnutými kusadly. Zvláštní je i to, že si samička na partnerovi nepochutnává.

Milan Štěch bude zastupovat Česko při zahájení ZOH. Stát není cestovka, varoval Babiš

02.02. 15:13

Praha - Českou republiku bude na zahájení zimní olympiády zastupovat předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Zúčastní se také oficiálního otevření českého domu a podpoří české sportovce v prvních dnech her.

Do Česka míří šéf Sněmovny reprezentantů USA

02.02. 14:03

Praha - Na návštěvu ČR má koncem března přicestovat předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan. Posledním ústavním činitelem Spojených států, který oficiálně navštívil Prahu, byl prezident Barack Obama v roce 2010.

Uplyne 15 let od posledního dne, kdy byl Havel prezidentem

01.02. 10:18

Praha - Téměř třináct let prožil Václav Havel ve funkci hlavy státu. Jeho posledním dnem v úřadě byl, po vypršení druhého pětiletého funkčního období prezidenta ČR, 2. únor 2003. "Milí přátelé, loučím se s vámi jako váš prezident, zůstávám s vámi jako váš spoluobčan!" vzkázal lidem ten den večer v…

Lépe chraňte čistý vzduch nebo půjdete k soudu, vyhrožuje eurokomise. Problémy má i Česko

30.01. 15:38

Brusel/Praha - Pokud členské země EU bezodkladně neodstraní své nedostatky v ochraně čistého ovzduší, nebude Evropská komise váhat s právními kroky vůči nim. Pozváni byli na dnešek do Bruselu nejen zástupci ČR, ale také Německa, Španělska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Británie.

V Česku utráceli z turistů nejvíc Číňané

28.01. 11:12

Praha - V Česku loni z turistů nejvíc utráceli Číňané. Jejich podíl na celkových útratách zahraničních turistů ze zemí mimo EU stoupl meziročně o tři procentní body na téměř 31 procent. Průměrně nechali v obchodech 17.907 korun.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací