Články k tématu: Česká republika

ČR se s Německem neshodne v oblasti migrace, spory vyvolává i sudetoněmecká otázka

17.09. 13:34

Praha/Berlín - Česká republika s Německem nejvíce spolupracuje ekonomicky, na politické rovině ale nejsou vztahy bez kazu. Země rozděluje přístup k migrační krizi a stále se vynořují rozpory kvůli sudetoněmecké otázce.

Český youtuber Kovy zpovídal Junckera, ptal se na migraci i Turecko

14.09. 18:33

Brusel - Český youtuber dnes společně se dvěma svými kolegy z Německa a Belgie dostal příležitost pořídit rozhovor s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Šéfovi unijní exekutivy od počátku pokládal nepříjemné otázky. Týkaly se například migrační krize nebo vztahů mezi EU a Tureckem.

České firmy zasáhly protiruské sankce, Bělobrádek pro ně vidí příležitost na Ukrajině

13.09. 18:27

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) dnes jednal s ukrajinským ministrem energetiky Ihorem Nasalykem. Po schůzce uvedl, že Ukrajina je příležitostí pro české firmy, které ovlivnily protiruské sankce.

reklama

Průmyslová výroba v EU v červenci opět klesla, nejvýraznější propad zaznamenala ČR

13.09. 16:47

Brusel - Průmyslová výroba v EU v červenci pokračovala v poklesu, jeho meziměsíční tempo ale zpomalilo na 0,3 procenta z červnových 0,6 procenta. Nejvýraznější pokles produkce v rámci EU zaznamenala Česká republika, a to o 9,8 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.

USA udávaly nepravdivé informace při nákupu zbraní z ČR, zjistili novináři

13.09. 14:37

Praha - České centrum pro investigativní žurnalistiku tvrdí, že USA dodaly starší zbraně ze střední a východní Evropy do Sýrie, i když evropským zemím zaručily, že koncovým uživatelem bude americká armáda.

Technické vzdělání má v ČR víc lidí než v průměru zemí OECD

12.09. 18:25

Praha – Přestože si zaměstnavatelé často stěžují na nedostatek techniků, je technické vzdělání je v Česku rozšířenější než v ostatních zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z dnes zveřejněné výroční zprávy OECD o stavu vzdělávání.

Počet obyvatel ČR se zvýšil na 10,59 milionu lidí, může za to migrace ze zahraničí

11.09. 11:46

Praha - Obyvatelstvo České republiky se během prvního pololetí rozrostlo o 9,2 tisíce osob na 10,588 milionu. Veškerý přírůstek zajistila zahraniční migrace. Počet zemřelých byl nejvyšší za poslední dvě desetiletí a převýšil počet živě narozených o 2,3 tisíce. Počet sňatků se meziročně snížil.…

16. všesokolský slet se blíží, sokolové už nacvičují skladby

11.09. 10:13

Praha - V jednotách Sokolů začíná nácvik na 16. všesokolský slet. Akce se uskuteční příští rok v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Jak vyřešit spor o migranty? Evropa má možná nové řešení

10.09. 12:56

Berlín - Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60.000 eur (1,57 milionu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl dnes německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) .

V Česku je rekordní počet sebevražd. Denně zemřou 4 lidé

Aktualizovali jsme 9.9.2017, 23:22, 09.09. 20:05

Klecany (u Prahy) - Sebevražednost v České republice je nad průměrem EU i světa, zemřou tak čtyři Češi denně, přibližně 1500 ročně. U mladých lidí mezi 15 a 29 lety je sebevražda druhou nejčastější příčinou smrti.

Spojenci za války vybombardovali Česko. V Praze a v Brně umíraly stovky lidí

09.09. 12:51

Rok 1945 byl pro Česko kritický. Nejen, že v něm už několik let probíhala druhá světová válka a naše země byla v obležení nacistů, došlo ale i k několika smrtelným bombardováním. Ta však neměla na svědomí Hitlerova Třetí říše, ale naši spojenci.

Pro politika Trumpova ražení je Česko nejlepší zemí v Evropě, světový server zmiňuje Babiše

Aktualizovali jsme 8.9.2017, 14:59, 08.09. 12:35

Washington - Americký server Politico se pokusil sestavit žebříček deseti nejvíce "trumpujících" zemí v Evropě. Za Českem se umístily Itálie, Rusko, Turecko a Maďarsko, které už "trumpovské" lídry měly či mají. Na sdílené desáté příčce skončily Francie a Británie.

Nový příspěvek k důchodům? Přesídleným krajanům svitla naděje, návrh projedná vláda

07.09. 18:33

Praha - Krajané, kteří přesídlili s podporou státu do Česka a mají nízký důchod, by mohli dostávat zvláštní příspěvek. Může činit až dvojnásobek životního minima, nyní je to 6820 korun. Návrh ministerstva práce projedná vláda.

Pařížskou klimatickou dohodu konečně schválili i Češi

05.09. 21:47

Praha - Poslanci dnes schválili pařížskou klimatickou dohodu, která je namířena proti globálnímu oteplování a od které se letos distancoval americký prezident Donald Trump. Opoziční ODS se nepodařilo odročit rozhodování o smlouvě o rok. Chybí tak už jen podpis prezidenta.

Strany jsou do voleb s plánem na zjednodušení čerpání evropských dotací

03.09. 16:26

Praha - Čerpání evropských dotací je dlouhodobý problém Česka, mnoho peněz zůstane nevyužitých nebo se naopak musí kvůli podezřelým čachrům vrátit. Politické strany proto ve svých programech před sněmovními volbami navrhují systém zjednodušit a zrychlit.

Bude Česko za uprchlíky platit? EK posuzuje reakci v řízení kvůli kvótám

31.08. 21:08

Brusel - Evropská komise nyní posuzuje odpovědi Maďarska, Polska a České republiky na její měsíc staré stanovisko v pokračujícím řízení kvůli přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót.

Nad Českem za letu tankoval americký bombardér B-1B

31.08. 19:08

Pardubice - Téměř padesátkrát čeští piloti gripenů za čtyři dny cvičení Ample Strike trénovali tankování za letu. Většina z takzvaných připojení byla cvičná, osmnáctkrát ale palivo z amerických tankerů KC-135 skutečně přečerpali.

Česko jako věčně nespokojené země EU? Tak to není, oponuje velvyslanec

31.08. 16:49

Praha - Podle českého velvyslance při EU Martina Povejšila je atmosféra unii ve srovnání s loňským rokem úplně jiná. Ustoupilo riziko antievropského populismu i obavy z nakažlivosti brexitu. Zklidnění napomáhá i fakt, že se zlepšuje ekonomická situace. V případě Česka podle diplomata neplatí…

Do Prahy příští týden přiletí německý prezident Steinmeier, oznámil Zeman

30.08. 17:02

Praha - Do Prahy v úterý přiletí německý prezident Frank-Walter Steinmeier, podrobnosti zatím nebyly sděleny. Miloš Zeman ho k návštěvě Hradu pozval letos v únoru poté, co byl Steinmeier zvolen prezidentem.

Vyšetřování útoku v Hurgadě? Egypt ho brzdí naznačila česká velvyslankyně

30.08. 16:36

Praha - Egyptská strana podle české velvyslankyně oddaluje závěr vyšetřování útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Pokračují diplomatická jednání o tom, jak odškodnit pozůstalé po zavražděné ženě.

Česko má dalšího kandidáta na prezidenta, chce referendum o czexitu

30.08. 15:19

Vysoké Mýto - Kandidaturu na prezidenta ČR dnes oznámil podnikatel Vladimír Boštík. Jako hlava státu by chtěl iniciovat vypsání referenda o setrvání v Evropské unii a přímou volbu starostů. Odmítá uprchlíky, kritizuje údajnou soudcovsko-policejně-exekutorskou mafii.

Počet turistů roste, Thajsko má zájem o přímé letecké spojinie s Prahou

30.08. 10:31

Praha - Cestovní ruch mezi ČR a Thajskem má růstový trend. Podle českého velvyslance v Thajsku Mara Libřického se vedou jednání o tom, že by přímé lety mezi Bangkokem a Prahou zavedla zatím neupřesněná thajská letecká společnost.

Projevy nevraživosti Britů vůči Čechům jsme zaznamenali, přiznává velvyslanec v Londýně

29.08. 11:40

Praha/Londýn - Český velvyslanec v Británii Libor Sečka tvrdí, že rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii se zatím neprojevuje v bilaterálních vztazích mezi Prahou a Londýnem. Česká ambasáda nicméně zaznamenala po loňském referendu případy nevraživosti Britů vůči českým občanům.

Migranti v Česku: O azyl v ČR letos požádalo 853 cizinců, objevují se i účelové sňatky

Aktualizovali jsme 28.8.2017, 22:20, 28.08. 15:57

Praha - Policie za první pololetí letošního roku odhalila v Česku 2244 nelegálně pobývajících cizinců, což bylo o 396 méně než ve stejném období roku 2016. Za sedm měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 853 cizinců, což bylo meziročně o 19 méně.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací