Články k tématu: Česká republika

Čeští kriminalisté odletěli do Egypta, budou prověřovat ubodání české turistky

23.11. 16:58

Praha/Káhira - Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu od minulého týdne prověřují v Egyptě okolnosti útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Atentát se stal 14. července, egyptské úřady ho vyšetřují velmi vlažně.

Modernizace není v rozporu s islámem, tvrdí nový saúdskoarabský velvyslanec v Česku

22.11. 15:48

Praha - Nový velvyslanec Saúdské Arábie v České republice Najíf Abúd protikorupční tažení ve své zemi očekával a uvolňování zákonů týkajících se žen v Saúdské Arábii vnímá jako modernizaci, která není v rozporu s islámem.

České firmy v Rusku slaví, podepsaly kontrakty za 19 miliard

22.11. 15:24

Moskva/Praha - České firmy dnes podepsaly v Moskvě smlouvy a dohody za 19 miliard korun. Například Zetor Tractors počítá s rozšířením spolupráce při výrobě traktorů, motorů nebo při vývoji nového stroje. Spolupráce s ruskou firmou Kovrovskij elektromechaničeskij zavod (KEMZ) by měla během čtyř let…

reklama

Volili jsme mezi spojeneckými zájmy a životy Čechů, přiznává arabista Pelikán

22.11. 10:17

Praha - Při vyjednávání o výměně pětice Čechů za Libanonce Alího Fajáda byly prioritou životy českých občanů, tvrdí arabista Petr Pelikán. Skutečnost, že Česko nemohlo Fajáda vydat do USA, vnímá jako důstojnou prohru.

Česká potravinářská komora podpořila rušení protiruských sankcí

21.11. 20:05

Praha – Česká potravinářská komora dnes zopakovala, že je pro ukončení sankcí EU proti Rusku. Podle komory by pak mohla Moskva zrušit embargo na dovoz potravin, které v roce 2014 zavedla. 

Evropský orgán pro bankovnictví se do Prahy nepřestěhuje

20.11. 21:53

Brusel - Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po odchodu Británie z EU v Praze. Česká nabídka nepostoupila do druhého kola dnešního hlasování 27 zemí EU, uvedly diplomatické zdroje.  Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se pak přestěhuje z Londýna do nizozemské metropole Amsterodamu…

V roce 2016 se do ústavů dostalo 1559 dětí mladších tří let

20.11. 20:11

Praha – V loňském roce se do dětských domovů dostalo 1559 dětí, kterým nebyly ještě ani tři roky. Počet v posledních letech klesá jen pomalu. Neubývá ani takzvaných kojeneckých ústavů. Zatím je zrušil jen Zlínský kraj. 

Zahraničí opět drbe Česko. Tentokrát nejen kvůli Zemanovi

18.11. 20:58

Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že zatímco v 90. letech reagovalo Česko na rasismus a štvaní "povstáním slušných", dnes si politici předcházejí pravicově extremistické strany, aby získali parlamentní většinu.

Počet Slováků v Česku se za deset let zdvojnásobil

18.11. 13:40

Praha - O život v Česku stojí stále více Slováků a Slovenek. Za posledních deset let se jejich počet téměř zdvojnásobil. Na konci září v Česku trvale či přechodně pobývalo 110.700 lidí ze Slovenska.

Sobotka: Česko podpoří zaměstnávání žen a technické vzdělání

17.11. 13:29

Göteborg (Švédsko) - Česká republika má prostor pro zvýšení zaměstnanosti žen a musí také podpořit vzdělávání v technických oborech.

Dánsko přebírá po Češích předsednictví v Radě Evropy

16.11. 12:08

Štrasburk - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ve středu oficiálně ukončil půlroční předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Nyní je na řadě Dánsko.

EK zatím kvůli uprchlickým kvótám Česko k soudu neposlala

15.11. 20:19

Brusel - Kvůli českému odmítání přebírat žadatele o azyl z Itálie a Řecka podle jednorázového systému kvót se zatím Evropská komise na soud Evropské unie neobrátila. Program, předpokládající původně přerozdělení až 120.000 osob, skončil po dvou letech letos v září. 

Mají se lépe senioři v Česku, nebo na Slovensku?

12.11. 14:08

Praha - Společnost v Česku i na Slovensku stárne a seniorů přibývá. Starobní penze jsou v Česku vyšší než na Slovensku. Slováci ale dostávají vyšší důchod v poměru k průměrné mzdě. Na Slovensku pobírají průměrně částku, která odpovídá zhruba 46 procentům tamního průměrného výdělku, v Česku je to 43…

V Čem jsou Češi jiní? V průměru žijí déle než Slováci, populace však rychle stárne

11.11. 15:05

Praha/Bratislava - Lidé v Česku mají šanci žít déle než obyvatelé Slovenska. Populace v obou zemích stárne. Česká společnost je ale starší než ta slovenská. Lidé na Slovensku víc než v Česku stojí o manželství. V Česku se celkově rodí o něco víc dětí.

Obrat v přijetí euro? Europoslanec za ANO se domnívá, že by ČR měla být v eurozóně

10.11. 16:46

Praha - Europoslanec Petr Ježek (ANO) se domnívá, že by vstup do eurozóny byl nejlepší zárukou zakotvení České republiky na Západě. V současném volebním období nicméně podle něj realistický není. V zájmu Česka také je, aby se intenzivně zapojilo do společného evropského úsilí o řešení migrační…

Ekonomika ČR je na dobré cestě? Evropská komise je přesvědčená o růstu

09.11. 15:04

Brusel - Evropská komise dnes zlepšila výhled české ekonomiky. Předpověděla, že se hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýší o 4,3 procenta, v jarní prognóze letošní hospodářský růst odhadovala pouze na 2,6 procenta.

O Česko je zájem, turisté si cení hlavně bezpečí. Nejčastěji přijíždějí z Ruska a Asie

Aktualizovali jsme 8.11.2017, 22:17, 08.11. 17:00

Praha - Od počátku roku do konce září se v českých hotelech, penzionech a dalších zařízeních ubytovalo 15,85 miliónu turistů. Za první tři čtvrtletí jde o nejvyšší číslo od roku 2000. Více turistů k nám jezdí ze sousedních států a z asijských zemí. Přibylo také turistů z Ruska. Uvedl to dnes Český…

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Číňané mají o vepřové z Evropy zájem, vývozcům se na zdejším trhu daří

08.11. 15:39

Praha - Největším odběratelem evropského vepřového masa bylo do roku 2013 Rusko. Po uvalení embarga se ale evropským vývozcům podařilo tento trh nahradit a uspět v Číně, která se tak stala hlavním exportním evropským trhem.

Islamofobie, diskriminace Romů, nenávist. Země OSN kritizují ČR za porušování lidských práv

06.11. 14:18

Ženeva/Praha - Členské země OSN si posvítily na dodržování lidských práv v České republice. Má zlepšit integraci Romů do společnosti, bojovat s rasismem, xenofobií a islamofobií či pokračovat ve snaze o dosažení rovnosti žen a mužů.

Slovensko dotahuje EU rychleji než ČR

05.11. 12:32

Praha - Slovensko se za posledních 25 let dotahuje na ekonomickou úroveň starších zemí EU rychlejším tempem než Česká republika.

Českou republiku v pondělí čeká přezkum stavu lidských práv

05.11. 12:15

Praha - Česko v pondělí v sídle OSN v Ženevě podstoupí už potřetí přezkoumání svého stavu lidských práv. Ostatní země budou po pěti letech znovu hodnotit, jak český stát bojuje proti diskriminaci a jak přistupuje k ochraně ohrožených dětí.

V České republice hrozí převrat, varuje zahraniční tisk. Vrátíme se do totality?

Aktualizovali jsme 3.11.2017, 22:07, 02.11. 11:00

Bratislava - Česká republika podle tisku kráčí vstříc vleklé politické krizi, která by se mohla trochu podobat komunistickému puči v Československu v únoru roku 1948.

Česko má nové velvyslance v Afghánistánu, Kuvajtu i Polsku

03.11. 18:40

Praha - Několik nových českých velvyslanců nastoupilo v říjnu oficiálně do čela ambasád. Své pověřovací listiny předali velvyslanci v Kuvajtu, Afghánistánu a Makedonii.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací