Články k tématu: Česká republika

Počet obyvatel České republiky se kvůli migraci mírně zvýšil

12.06. 10:49

Praha - Česká republika měla na konci prvního čtvrtletí roku 2017 celkem 10,579 milionu obyvatel, nepatrně více než na počátku roku (o 247). Přírůstek obyvatel zahraničním stěhováním (5,3 tisíce) kompenzoval úbytek obyvatel přirozenou měnou (-5,0 tisíce). Počet zemřelých v prvním čtvrtletí (31,8…

Agentem tajných služeb může být kdokoliv. Jak se jím stát?

10.06. 16:03

Praha - Agentem ve službách Bezpečnostní informační služby se může stát prakticky kdokoliv, kdo představuje pro Službu nějaký přínos. Pokud byste chtěli být jejím plnohodnotným zaměstnancem, podmínek už přibývá. Služba momentálně stojí zejména o experty na výpočetní techniku, rozhodla se…

Česko s kvótami nesouhlasí, potvrdil Junckerovi Sobotka

09.06. 19:38

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes řekl předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudeovi Junckerovi, že Česko nepovažuje systém kvót na rozdělování migrantů mezi země Evropské unie za funkční a rozumný.

reklama

Ekonomové se radují: Výsledky britských voleb mohou být pro Česko příznivé

09.06. 16:04

Praha - Podle analytiků je v zájmu českého hospodářství "měkký brexit", kdy by Londýn přistupoval k rozchodu s EU vstřícně, výměnou za ponechání alespoň částečného přístupu na jednotný vnitřní trh. Výsledky předčasných parlamentních voleb by tak mohly být pro ČR příznivé.

Největší spojenci i nepřátelé Ruska? Zemana průzkum si nepotěší

09.06. 14:52

Moskva - Sociologická služba Levada, jediná ruská nezávislá organizace pro průzkum veřejného mínění, zjišťovala, koho Rusové považují na největšího spojence a koho naopak za nepřítele. Kromě toho byli respondenti dotazováni, zda je Rusko v izolaci, nebo jak se mění vztah země a USA či Evropské unie…

Když berete peníze, vemte i migranty, vzkazuje Česku Juncker

08.06. 23:10

Praha - Česká republika přijímá pomoc od Evropské unie, a měla by proto prokázat solidaritu při společném řešení migrační krize, řekl dnes v projevu o budoucnosti EU v pražském Karolinu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Śkolek je málo, tát podporuje rodiny spíš daněmi a dávkami, upozorňuje studie

07.06. 18:23

Praha - Stát podporuje rodiny hlavně daňovými slevami a dávkami. Naopak školky a další služby jsou podfinancované a jejich kapacita je nedostatečná. Nastavení české rodinné politiky před chudobou příliš nechrání a matky při návratu do práce spíš znevýhodňuje.

Česko a Vietnam podepsali dohodu, umožní předávání odsouzených, posílí i policejní spolupráce

07.06. 09:34

Hanoj - Na závěr jednání českého a vietnamského prezidenta Miloše Zemana a Tran Dai Quanga byla podepsána dohoda, podle níž si ČR a Vietnam budou předávat odsouzené občany. Dojde také k posílení policejní spolupráce.

Vnímání ekonomické situace ČR oproti loňsku zlepšilo

06.06. 20:12

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dnes zveřejnilo průzkum týkající se vnímání hospodářské situace ČR. Výzkum provádělo CVVM v období od 8. do 18. května. Zapojilo se do něj 1019 obyvatel České republiky starších 15 let.

Bude zahájeno řízení kvůli nedodržování migračních kvót? Brusel již brzy rozhodne

06.06. 15:45

Brusel - Evropská komise příští týden předloží další zprávu o postupu programů přesídlování a přerozdělování žadatelů o azyl. Zároveň oznámí, zda zahájí řízení pro porušení unijní legislativy vůči těm členským zemím EU, které od Itálie a Řecka nepřebírají uprchlíky v rámci kvót, či vůči těm unijním…

Rakouský prezident Van der Bellen přijede na oficiální návštěvu České republiky

06.06. 15:27

Praha - 26. června přijede na oficiální návštěvu ČR rakouský prezident Alexander Van der Bellen, který se funkce hlavy státu ujal v lednu. Společně s prezidentem Milošem Zemanem se mimo jiné zúčastní česko-rakouského podnikatelského fóra.

Češi jsou pesimisté? Nevěří v budoucnost svého podnikání, hůř je na tom jen Řecko

06.06. 13:29

Praha - Dle průzkumu společnosti Microsoft jsou Češi druzí největší skeptici v Evropě ohledně budoucnosti svého podnikání. Důvěru v něj má 41 procent majitelů a zaměstnanců malých a středních firem. V Řecku je mezi firmami pouze 26 procent optimistů.

České odmítnutí kvót by měla EU řešit jako porušení unijních pravidel, volá Malta

06.06. 12:35

Brusel - Česká vláda v pondělí systém přerozdělování žadatelů o azyl označila za dysfunkční s tím, že na jeho základě už žádné migranty přijímat nebude. Vysoce postavený diplomat nynějšího maltského předsednictví EU dnes reagoval slovy, že by to Evropská komise měla posuzovat jako každé jiné…

V Británii stále platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení terorismem, útok neměl spojitost s ČR

05.06. 15:11

Praha/Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes po dopolední schůzi vládního krizového výboru řekla, že stupeň ohrožení terorismem v zemi zůstává po sobotním atentátu v Londýně druhý nejvyšší. Atentát neměl žádnou spojitost s Českou republikou.

Konec nenávisti? Dobré vztahy podle Němců buduje odvaha

04.06. 15:42

Augsburg (Německo) - Nenávist a nacionalismus jsou výrazem hlouposti, k usmíření a dobrým vzájemným vztahům je potřeba odvaha i chytrost, prohlásil dnes šéf sudetských Němců Bernd Posselt.

Chovanec po teroru v Londýne nesvolá Bezpečnostní radu státu

04.06. 12:08

Praha - Kvůli útokům v Londýně zatím není důvod svolávat Bezpečnostní radu státu. V České televizi to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Německo ocenilo chuť Česka zlepšovat vztahy

03.06. 14:28

Augsburg (Německo) - Německý ministr zemědělství Christian Schmidt (CSU) ocenil rostoucí připravenost české strany prohlubovat vztahy se sudetskými Němci.

Slovenský tisk: Debata o médiích v ČR byla zbytečná. Babiš "znásilňuje" jen svoje noviny

02.06. 11:26

Bratislava - Slovenský tisk komentuje včerejší debatu europoslanců o údajném politickém vlivu na média v Česku. Diskuze podle deníku Sme byla nesmírně plytká, ale především zbytečná.

Česká republika patří k nejmírumilovnějším zemím světa, nejlépe je na tom Island

01.06. 11:22

Praha - Česká republika patří podle Světového mírového indexu (GPI) k nejmírumilovnějším zemím světa, je šestá mezi 163 hodnocenými státy. V Evropě jsou na to nejhůř Rusko a Ukrajina.

Nechci euro, nic dobrého nám to nepřinese, tvrdí Babiš

01.06. 10:34

Praha - V Česku se opět začalo debatovat o vstupu do eurozóny. Šéf ANO a exministr financí Andrej Babiš euro odmítá. Podle něj by zavedení společné evropské měny znamenalo, že by Česko ručilo za cizí dluhy a přišlo by o jeden z nástrojů, které pomáhají řešit hospodářské krize. Také zkritizoval…

Senát zamítl návrh na zpřísnění podmínek pobytu cizinců v Česku

31.05. 18:19

Praha - Senát odmítl zpřísnění podmínek pobytu a zaměstnávání cizinců v Česku, které u poslanců prosadilo ministerstvo vnitra v rámci novely cizineckého zákona.

Českoněmecký vztah může podle Gabriela být vzorem pro Balkán

31.05. 17:44

Berlín - Na české ambasádě v Berlíně se dnes konala konference o západním Balkánu. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel (SPD) prohlásil, že by se pro tento region mohlo stát vzorem usmíření Čechů a Němců.

Češi, nebojte se. Islámský stát v Praze nezaútočí. Důvod je prostý

Aktualizovali jsme 30.5.2017, 22:03, 30.05. 09:48

Bratislava - Radikální hnutí Islámský stát podněcuje útoky v řadě Evropských zemí. Nejčastějším terčem je Francie, Velká Británie a Německo, riziko se ale přenáší i na okolní státy. Podle odborníků je ale například Česká republika nebo Slovensko z obliga a relativně v bezpečí, překážkou je totiž…

Češi litují rozpadu Československa. Stále více lidí považuje tento krok za chybu

30.05. 14:36

Praha - V exkluzivním průzkumu společnosti Median pro ČRo se ukázalo, že polovina Čechů považuje rozpad soustátí se Slovenskem za chybný. Procento lidí, kteří s rozdělením státu nesouhlasí, navíc narůstá.

reklama
Fotogalerie