Články k tématu: Česká republika

Makedonie vyhostila dva Čechy kvůli účasti na protivládní demonstraci

01.05. 20:46

Skopje – Dva čeští občané byly vyhoštěni z Makedonie poté, co se měli při násilné protivládní demonstrací dopustit ničení majetku. Krize v zemi vypukla poté, co opozice zveřejnila sérii odposlechů, které svědčí o volebních podvodech organizovaných z nejvyšších vládních kruhů.

Tento rok požádalo o azyl v ČR 415 osob, nejvíce z Ukrajiny

29.04. 16:06

Praha - Letos požádalo o azyl v Česku 415 cizinců, což je o 24 méně než za první čtvrtletí loňského roku. Nejčastěji chtěli azyl občané Ukrajiny (125 případů) a Iráku (107 žádostí). O ochranu nově žádají také Čínané.

Česká republika svým chladným počasím strčila do kapsy i Sibiř

28.04. 11:22

Praha - Studené severní arktické proudění v Evropě způsobilo to, že nejchladnější místo na zemi dnes není na Sibiři, Aljašce či v Grónsku, ale v České republice.

reklama

Rusko vede informační válku. Jakou roli v ní hraje ČR?

28.04. 11:04

Brno - Česká republika vede informační válku s Ruskem. Zaznělo to na debatě s názvem Jak funguje ruská dezinformační kampaň v Česku?, kterou pořádali organizátoři z brněnské odnože organizace Evropské hodnoty a odborníci z Fakulty sociálních studií MU.

První uprchlíci na základě kvót EU přijdou do Česka

26.04. 17:31

Praha - Česko se rozhodlo přijmout prvních sedm syrských uprchlíků na základě přerozdělovacích kvót, které v loňském roce schválila Evropská unie.

Křesťanští uprchlíci ze Soběšovic dostali azyl. Přestěhují se bytů

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 15:55, 25.04. 09:21

Ostrava - Devatenáctičlenná skupina iráckých křesťanských uprchlíků, kteří pobývají v Areálu Přístav v Soběšovicích na Frýdecko-Místecku, se v úterý přestěhuje do bytů. Zajištěny jsou pro ně čtyři byty na různých místech v Českém Těšíně na Karvinsku, řekl dnes ČTK Zdeněk Kašpárek ze Slezské…

Íránský viceprezident přijede do ČR, bude řešit hlavně jadernou energii

24.04. 12:54

Praha - 2. května přijede do Česka na dvoudenní návštěvu íránský viceprezident Alí Akbar Sálehí, který je zároveň šéfem jaderného programu. Setká se s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem nebo předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou.

EU chce oslovit mladé lidi. Bude se volit již od 16 let?

23.04. 15:12

Praha - Evropská unie se snaží víc oslovit mladé lidi, a proto se objevil návrh, aby mohli europoslance volit už šestnáctiletí. Česká republika nesouhlasí.

Dvacet let od návštěvy Alžběty II. v Česku. Jak na ni vzpomínají lidé?

22.04. 08:45

Praha - Královna Alžběta II. slaví devadesátiny a spolu s ní i celá Británie i zbytek Evropy. Českou republiku přitom navštívila jen jednou, před dvaceti lety. Jak na ni vzpomínají lidé, s nimiž se setkala?

Okolní země plánují podrazit Slovensko, říká velvyslanec pro energetickou bezpečnost

21.04. 17:56

Bratislava - Slovensko podporuje zachování současné přepravní trasy ruského plynu vedoucí přes Ukrajinu. Podle slovenského velvyslance pro energetickou bezpečnost Pavola Hamžíka chtějí Česko, Rakousko a Německo z budoucího tranzitu Slovensko vyšachovat.

Rusko nachystalo odplatu. Neprodlouží akreditaci dvěma českým novinářům

21.04. 16:24

Moskva - Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes oznámila, že Moskva analogicky odpoví na rozhodnutí českých úřadů neprodloužit akreditaci v Česku dvěma ruským novinářům.

Rovnost žen a můžu v Česku zaostává, v žebříčku jsme za Ruskem nebo Ghanou

21.04. 13:08

Praha - V mezinárodním hodnocení rovných podmínek pro ženy a muže skončilo Česko ze 145 států až za polovinou žebříčku. Obsadilo 81. příčku. Rovné šance jsou jen ve vzdělávání, slabé je zastoupení žen v politice i jejich pozice v ekonomice. Lepší výsledky než ČR měla například Ghana, Ukrajina,…

Česko stále odmítá uprchlické kvóty, v EU jsme v menšině

21.04. 13:05

Lucemburk - Ministři vnitra EU dnes v Lucemburku jednají o plánu Evropské komise navrhnout do léta povinné trvalé kvóty na rozdělování uprchlíků. Odmítavý postoj Česka k návrhu je zatím v menšině.

Česko se stává rájem pro hollywoodské filmaře. Co se u nás bude natáčet?

Aktualizovali jsme 20.4.2016, 21:19, 20.04. 09:11

Praha - Do České republiky míří další filmové hvězdy. Momentálně u nás britští filmaři natáčejí velkofilm o Mozartovi a v Česku zřejmě vznikne i 5. díl populární série Transformers. Potvrzuje se tak, že zahraniční štáby znovuobjevily české filmové profesionály a využívají i pobídek, které země…

Za název Czechia zaplatíme přes miliardu, varuje Šlechtová

18.04. 13:31

Praha - Ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové se nelíbí plán ministerstva zahraničí nechat zapsat do oficiální databáze OSN zkrácený název České republiky "Czechia". Podle ministryně budeme muset vracet miliardovou evropskou dotaci! O změně názvu by se navíc podle Šlechtové mělo rozhodovat v…

Název Czechia zaujal západní svět. Češi trpí krízí identity, píše New York Times

15.04. 10:32

Londýn - Pojmenování Czechia jako překlad názvu Česko zaujal řadu anglosaských médií. Všímají si i toho, že jsou Češi v názorech na nový mezinárodní název rozděleni.

Dvacet let vymýšlení a mají Czechia? Rakousko a Německo si utahují z nové zkratky ČR

15.04. 09:38

Berlín - Názvu Czechia si dnes všímají německá a rakouská média. Hledání krátkého označení pro Českou republiku označila jako "těžký porod", který trval dvacet let.

Z Česka odchází dalších 16 křesťanských uprchlíků, vyzvedli si pasy

14.04. 20:03

Praha - Dalších 16 uprchlíků z Iráku, kteří pobývali v Brně, se rozhodlo opustit Česko. Vyzvedli si od českých úřadů pasy. Uvedl to Nadační fond Generace 21.

Fico nakonec do ČR nepřijede

14.04. 08:50

Praha/Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico zrušil dnešní plánovanou návštěvu České republiky. Učinil tak ze zdravotních důvodů, o novém termínu se jedná.

Nejdražší život je v Praze

10.04. 11:55

Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby.

Firma z Kypru žádá po Česku 14 miliard dolarů, soud žalobu odmítl

06.04. 11:27

Praha - Kyperská společnost Prudeno Investments, která se s Českou republikou soudí o 13,9 miliardy dolarů (asi 330 mld. korun), neuspěla se svými nároky u prvoinstančního soudu. Firma se žalobou domáhala uznání pohledávky za údajné poradenství a zajišťování peněz na výstavbu dálnic v 90. letech…

Řidič českého autobusu s uprchlíky: Němci nás měli za převaděče, dali nám želízka

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 22:57, 04.04. 01:43

Praha - Řidiči českého soukromého dopravce, kteří byli zadrženi v Německu spolu s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku, byli propuštěni a patrně odvezou migranty zpět do Česka.

Uprchlíky z Česka zadržela německá policie. Pošlou je pravděpodobně zpátky

03.04. 10:30

Praha - Český autobus s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku původně ubytovanými na Jihlavsku zadržela policie v Německu. Uvedly to dnes Česká televize a Český rozhlas - Radiožurnál. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce, kterému autobus patří, budou Iráčané zřejmě poslání zpět do…

Česko je terčem kritiky. Podle studie jsme země zaslíbená alkoholu a cigaretám

Aktualizovali jsme 2.4.2016, 17:40, 02.04. 09:42

Brusel - Česká republika je opět terčem kritiky ze zahraničí. Podle výsledku studie institutu EPICENTER je to země zaslíbená alkoholu, cigaretám a nezdravému jídlu.

reklama
Fotogalerie