Články k tématu: Čína

Změna statusu pro Čínu by neměla projit, navrhuje ODS

24.05. 16:53

Praha – Česká republika by neměla uznat Čínu jako tržní ekonomiku. Tvrdí to ODS, která chce o tom chce přesvědčit také další členy Poslanecké sněmovny.

V Číně se objevil 5000 let starý pivovar. Z čeho se pivo skládalo v minulosti?

24.05. 10:02

Palo Alto - Všichni milovníci piva by měli zbystřit, na severu Číny archeologové objevili starověké varny piva. Jak se takové pivo vařilo před pěti tisíci lety?

Zeman má silného spojence: Babiš zkritizoval protiruské sankce

23.05. 09:30

Praha - Ministr financí Andrej Babiš se v otázce protiruských sankcí přiklonil k názoru prezidenta Miloše Zemana. Oba svorně tvrdí, že nic neřeší.

reklama

Čínští lékaři kupovali ilegální vakcíny a testovali je nevědomky na lidech

21.05. 10:04

Peking - V Číně bylo zatčeno 135 zdravotnických činitelů, kteří vědomě kupovali ilegální vakcíny a používali je na lidech. Podobná kauza se objevila již v březnu.

Propagandistická velmoc? Čína každý rok vyšle půl miliardy zpráv

20.05. 17:16

Peking – Čína patří mezi země, které jsou často kritizovány kvůli porušování lidských práv. Britský deník The Guardian nyní upozornil na studii, podle které čínská vláda každoročně na internet vyšle téměř 500 milionů propagandistických zpráv.

VIDEO: Autobus blokovalo osobní auto. Řidiči ruply nervy a vyřešil to po svém

18.05. 14:53

Peking - Čína je zemí neomezených možností. Jak jinak si vysvětlit kuriózní kolizi, která se odehrála na tamních silnicích. Řidiči autobusu zřejmě nevydržely nervy a rozhodl se pomalu jedoucí vozidlo před sebou vytlačit ze silnici. Řidiči osobního vozidla přitom způsobil zranění nohy. Celý případ…

VIDEO: Záhada? Auta na křižovatce začala létat

15.05. 22:47

Xingtai – Na čínské křižovatce se stalo něco podivuhodného. Dvě auta po zastavení na červenou se začala jakoby škádlit tak, že se vznesla do vzduchu.

Královna Alžběta II. nařkla Číňany z hrubosti, co jí vzkazují média?

Aktualizovali jsme 12.5.2016, 21:13, 12.05. 10:27

Peking - Čínský tisk se dnes věnuje diplomatické aféře, kdy britská královna Alžběta II. kritizovala loňskou návštěvu prezidenta Si Ťin-pchinga. Peking panovnici nekritizuje, naopak se pustil do západních médií.

Čínský diplomat skončil kvůli korupci před soudem.

12.05. 18:55

Peking – Kvůli úplatkům vyloučila vládnoucí čínská komunistická strana ze svých řad někdejšího vysoce postaveného diplomata. Analytici dlouhodobě varují, že problém korupce je v zemi natolik vážný, že by mohl otřást i schopností komunistické strany udržet si moc.

U Mladé fronty bude vycházet čtvrtletník v čínštině, název bude Ťin

12.05. 14:11

Praha - Vydavatelství Mladá fronta připravuje časopis v čínštině. První číslo vyjde 30. září, druhé 30. listopadu, poté je plánován jako čtvrtletník. Časopis ponese název Ťin, což je v překladu esence. Vyjde v nákladu zhruba 15.000 kusů a na 150 stranách chce ukázat čínským čtenářům to nejlepší z…

Sedm let vězení za shlédnutí filmu o muslimech? V Číně realita

11.05. 17:28

Peking – Muž, který patří k ujgurskému etniku, byl v severozápadní čínské provincii Sin-ťiang odsouzen k sedmiletému trestu vězení. Jeho proviněním bylo shlédnutí filmu o muslimské migraci. Informovala o tom na svém serveru stanice Radio Free Asia.

Neobvyklý výrok Alžběty II.:Čínští úředníci jsou hrubí a nediplomatičtí

11.05. 10:40

Londýn - Britská královna Alžběta II. označila chování čínských úředníků během přípravy loňské návštěvy prezidenta Si Ťin-pchinga za velmi hrubé. Výrok je velmi neobvyklý, protože Alžběta si své názory nechává většinou pro sebe.

Americká loď proplula kolem sporného ostrova. Takto zareagovala Čína

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 19:54, 10.05. 12:46

Peking/Wahington - Poblíž sporného ostrova v Jihočínském moři dnes proplula loď námořnictva USA. Peking už dal najevo značnou nelibost, Washington podle něj region destabilizuje.

Status tržní ekonomiky pro Čínu? EU se shodla na tomto

10.05. 15:13

Štrasburk - Většina europoslanců se dnes shodla, že by Číně neměl být přiznán status tržní ekonomiky. Evropa má obavy, že by ji mohlo zaplavit laciné zboží z Asie.

Sesuv půdy v Číně si vyžádal 14 mrtvých, dalších 25 dělníků se pohřešuje

09.05. 08:41

Peking - Na jihovýchodě Číny po zřícených budov na staveništi hydroelektrárny pokračují záchranné práce. Pod troskami bylo nalezeno již 14 těl, stále se pohřešuje 25 dělníků.

Čínská ocel ničí evropský trh, sníží se import?

08.05. 18:02

Peking - Vývoz oceli z Číny, který ohrožuje oceláře v Evropě i Spojených státech, minulý měsíc výrazně klesl. České firmy se snaží zvýšit konkurenceschopnost na světových trzích zaplavených levnou ocelí z Číny

V Číně se otevřel druhý Disneyland, fronty se staly dlouhé hodiny

08.05. 15:46

Peking - Zábavníh park Disneyland v čínské Šanghaji zahájil v sobotu zkušební provoz, oficiálně otevře 16. června. Toto datum dělá starosti druhému čínskému Disneylandu, který funguje od září 2005 v Hongkongu a který byl loni ve ztrátě.

Tuny bahna s vodou se dostaly na staveniště hydroelektrárny, je pohřešováno 34 lidí

08.05. 10:58

Peking - Dnes ráno se v důsledku záplav zřítilo několik budov na staveništi hydroelektrárny v provincii Fu-ťien na jihovýchodě Číny. Z trosek se podařilo vyprostit sedm osob, dalších 34 dělníků je pohřešováno.

USA se zlobí na Kerryho: Vykořisťuje Tibet a poškozuje jeho životní prostředí

05.05. 14:35

Washington – Americký ministr zahraničí John Kerry proslul mimo jiné svým postojem nakloněným politice zahraničních intervencí. Kerry a jeho žena Teresa Heinzová Kerryová podle amerického zpravodajské serveru The Daily Caller mají investice ve firmě, která operuje v nejvíce utlačované části Tibetu.

Čínské úřady zakázaly vplutí americké letadlové lodi do Hongkongu

30.04. 10:18

Washington - Čína odmítla povolit americké letadlové lodi s doprovodnými plavidly zakotvit v Hongkongu. Informovalo o tom v pátek americké ministerstvo obrany.

Čínská banka posílila jüan. Nejvíce od roku 2005

29.04. 09:12

Peking - Čínská centrální banka (PBOC) zvýšila oficiální kurz jüanu o 0,56 procenta. Je to největší posílení čínské měny od roku 2005, kdy Peking opustil pevný kurz k dolaru a sáhl k jednorázové revalvaci.

Trump v proslovu po primárkách sršel kritikou na všechny strany

27.04. 20:37

Washington - Donald Trump chce v případě svého zvolení prezidentem Spojených států narovnat vztahy Washingtonu s Ruskem a Čínou.

Pozor na nekalé náboženské vlivy z ciziny, varoval svůj lid čínská prezident Si Ťin-pching

25.04. 09:14

Peking - Čína se musí mít na pozoru před "nekalými náboženskými vlivy", které přicházejí z ciziny. Tato slova pronesl prezident Si Ťin-pching během náboženské konference v Pekingu.

Volkswagen chce do Číny vložit miliardy eur. Plánuje na tamním trhu prorazit mezi SUV

24.04. 15:27

Peking - Volkswagen plánuje investovat v Číně v tomto roce zhruba čtyři miliardy eur. Na tamních trzích se chce zaměřit především na sportovně užitkové vozy a s vozy s pohonem na nové energie.

reklama
Fotogalerie