Články k tématu: Čína

Pravidelná linka Praha-Šanghaj dnes odstartovala. Dá se čekat větší počet čínských turistů

23.06. 12:17

Praha - Dnes začala létat pravidelná linka mezi Prahou a Šanghají, což by mělo zvýšit počet čínských turistů v Česku, kteří začínají nahrazovat ubývající návštěvníky z Ruska.

Čína proti brexitu: Británie velmi riskuje, vzkazuje

23.06. 08:32

Peking - Proti odchodu Británie z EU se dnes vyslovil taky čínský list The Global Times, který vydává čínská vládnoucí komunistická strana. Londýn podle deníku velmi riskuje.

Nepochopitelná tradice: V Číně se koná psí festival, kde utratí tisíce psů

20.06. 16:45

Peking - V Číně začíná u příležitosti letního slunovratu kontroverzní Festival psího masa. I přes protesty ochránců zvířat a světových celebrit při něm prodejci utratí tisíce psů, aby z nich udělali tradiční čínská jídla.

reklama

Putin možná prodá podíly v ropné společnosti Rosněfti Číně a Indii. Co by z toho měl?

20.06. 14:01

Moskva - Podle informací agentury Bloomberg uvažuje ruský prezident Vladimir Putin o prodeji podílu státní ropné společnosti Rosněfť Číně a Indii. Moskva by tak mohla vyrovnat výpadek rozpočtových příjmů a posílit geopolitický vliv.

Návrat k přírodní léčbě: České nemocnice zkoumají čínskou tradiční medicínu. Jaký přínos očekávají?

20.06. 09:15

Su-čou (Čína)/Praha - Zástupci Fakultní nemocnice Motol a Fakultní nemocnice v Hradci Králové podepsali v Číně dohody s odborníky z Univerzity v Cambridge. České nemocnice s nimi budou spolupracovat ve výzkumu tradiční čínské medicíny.

V Hongkongu se bouří lidé. Nelíbí se jím zadržení knihkupců +VIDEO

18.06. 16:17

Hongkong - V Hongkongu se dnes protestovalo proti zadržení pěti tamních knihkupců čínskými úřady, pochodu se zúčastnilo přes 4000 lidí. Komunistický Peking podle nich porušuje právní nezávislost bývalé britské kolonie.

Sobotka lobboval za uspořádání summitu Číny a Evropy. Čínský premiér to podpořil

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 15:55, 17.06. 21:25

Peking - Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes v Pekingu lobboval za uspořádání vrcholné schůzky premiérů šestnácti států střední a východní Evropy a Číny v České republice.

Čínské banky pronikají do Česka. Pomůže to naší ekonomice?

17.06. 13:00

Praha - Čínská ICBC (Industrial and Commercial Bank of China), která patří mezi největší banky na světě, otevře v Česku svou pobočku. Podle analytiků je to dobrá zpráva, protože se zvýší obchod mezi oběma zeměmi.

Sobotka na veletrhu v Číně podpořil české výrobky

17.06. 12:39

Tchang-šan - Premiér Bohuslav Sobotka dnes během své pracovní cesty po Číně zahájil setkání regionálních lídrů Číny a zemí střední a východní Evropy. Schůzku představitelů šestnácti evropských zemí a Číny provází třídenní veletrh, na němž vystavují české firmy, které mají zájem působit na čínském…

Čína chce po mladých, aby darovali sperma. Zvyšuje se zájem o umělé oplodnění

17.06. 09:18

Peking - V Číně roste zájem o umělé oplodnění, tamní spermobanky však pomalu nemají co nabídnout. Vláda proto vyzvala muže ve věku 20 až 45 let, aby pro blaho vlasti darovali sperma.

Rusko a Čína by si rádi rozdělili vliv, říká generál Pavel

16.06. 21:51

Praha - Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel dnes vystoupil v Praze v rámci debaty pořádané Iniciativou pro evropské hodnoty. Při té příležitosti mluvil o tom, že by si představitelé Ruska a Číny by si v novém bezpečnostním systému rádi rozdělili s dalšími mocnostmi sféry vlivu. 

VIDEO: V Číně byl otevřen první Disneyland na pevninském území

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 19:46, 16.06. 12:50

Šanghaj - V Šanghaji byl dnes otevřen první zábavní park Disneyland vybudovaný na území pevninské Číny. Najdete v něm i věci typické pro čínský životný styl, komunistická vláda proto odmítá kritiku, že jde o americkou kulturní invazi.

Sobotka dnes v Číně podepsal memorandum, banka ICBC otevře v Praze pobočku

16.06. 19:44

Peking – Premiér Bohuslav Sobotka a česká státní tajemník Tomáš Prouza dnes se zástupce čínské banky stvrdili podpisem dohodu, podle které v Česku otevře svou pobočku jedna z největších světových bank, čínská ICBC (Industrial and Commercial Bank of China).

Sobotka na návštěvě v Číně: Na stadionu trénoval fotbalisty

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 10:38, 16.06. 08:50

Peking - Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes zahájil cestu po Číně, a to návštěvou fotbalového klubu Kuo-an. Na stadionu v Pekingu se zapojil i do tréninku fotbalistů. Poté se jednalo o leteckém spojení mezi Českem a Čínou.

Čína a Německo chtějí rozvíjet společný obchod v Asii i v Africe

14.06. 18:13

Šen-Jang (Čína) - Německo a Čína chtějí společně rozvíjet obchodní příležitosti v Asii i v Africe. Během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Číně to uvedly zdroje z prostředí německé vlády a průmyslu, na které se odvolává agentura Reuters.

Zkuste si přijímačky na čínské univerzity. Dostali byste se na ně?

14.06. 10:08

Peking - V minulém týdnu prošli čínští studenti rozřazovacím testem, který rozhoduje o zařazení na vysokou školu. GaoKao, jak se též test nazývá, probíhá každý rok a rozhoduje o budoucnosti miliónů studentů, kteří se na tento okamžik připravovali téměř celý jejich život.

Německo-čínské konzultace: Chceme být uznáni za tržní ekonomiku volá prezident po Merkelové

13.06. 21:00

Peking – Angela Merkelová dnes dvě a půl hodiny jednala s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Hlavním tématem, které zastínilo všechny ostatní, byl spor o uznání Číny jako tržní ekonomiky.

Na letišti v Šanghaji vybuchla nálož. Zraněni byli tři lidé

Aktualizovali jsme 12.6.2016, 11:23, 12.06. 11:16

Šanghaj - Na letišti v Šanghaji dnes vybuchla nálož. Podle zástupců letiště byli zraněni tři lidé a byli převezeni do nemocnice.

Čína za Slovanské epopeje Praze zaplatí 2,7 milionu

11.06. 10:39

Praha - Za plánovanou zápůjčku Slovanské epopeje zaplatí Čína Praze zhruba 2,7 milionu korun (100.000 eur).

Nový impulz pro rusko-čínské vztahy? Moskva se chová podezřele, říká politolog

10.06. 10:35

Čínští představitelé navštívili Rusko, ruská vláda oznámila plán v nadcházejících letech zvýšit objem obchodu s Čínou o 200 miliard dolarů a Čínská národní petrochemická společnost (CNPC) vyjádřila zájem posílit svůj podíl v ruském ropném gigantu Rosneft, připomíná v úvodu svého komentáře pro…

V Číně střeží univerzity komanda, může za to velké podvádění studentů

09.06. 16:22

Peking - Čína hodlá přitvrdit během přijímaček na vysoké školy. Studentovi, který bude přistižen při podvádění, od letoška hrozí až sedm let za mřížemi.

Mentalita studené války, sabotáže. Napětí mezi Čínou a USA roste

06.06. 08:10

Peking/Washington – Vztahy mezi Spojenými státy americkými a Čínou jsou v posledních měsících velmi napjaté; mimo jiné i kvůli situaci v Jihočínském moři. Čínský admirál Sun Ťien-kuo z čínského námořnictva ale nyní popřel, že se Čína chce izolovat. Více informací přinesl americký oficiální…

Situace mezi Čínou a USA se vyostřuje. Toto vzkázal Pekingu ministr zahraničí Kerry

Aktualizovali jsme 5.6.2016, 21:12, 05.06. 09:22

Ulánbátar - Ministr zahraničí USA John Kerry během návštěvy Mongolska prohlásil, že pokud Čína bude kontrolovat cizí letadla nad Jihočínským mořem, budou to Spojené státy považovat za provokaci. Peking si taková slova nenechal líbit.

Silný vítr na jezeru převrátil loď, utopilo se dítě a po dalších 14 lidech se pátrá

05.06. 10:40

Peking - Na jezeře v jihozápadní Číně se kvůli silnému větru převrátila výletní loď. Utopilo se dítě, po 14 lidech záchranáři pátrají.

reklama
Fotogalerie