Články k tématu: Čína

František Ringo Čech o Číně: Buďme rádi za jejich peníze

Aktualizovali jsme 13.4.2016, 18:49, 13.04. 02:25

Praha - Slavia je pro něj srdeční záležitostí, nikdy na ni nedá dopustit. Patří mezi nejznámější fanoušky tradičního klubu z Vršovic. I proto hudebník, malíř, herec a bývalý politik František Ringo Čech uvítal příliv čínského kapitálu. Věří, že Slavii čekají lepší zítřky.

Čína kupuje slavný a největší řecký přístav Pireus

08.04. 15:38

Atény - Řecko podepsalo dohodu o prodeji svého největšího přístavu Pireus čínské firmě COSCO. Ta za zhruba dvoutřetinový podíl v přístavu zaplatí 368,5 milionu eur (deset miliard Kč).

Vrátí se Čína a stane se z Čechů menšina? Moderátor Jan Kraus naznačuje

Aktualizovali jsme 7.4.2016, 23:06, 07.04. 09:19

Praha – Bavič a moderátor Jan Kraus se ve své show ještě vrátil k nedávné návštěvě čínského prezidenta. Delegace už je prý sice pryč, přesto by se mohli vrátit. A z Čechů by se pak podle ně taky mohla stát národnostní menšina ve vlastní zemi.

reklama

V dokumentech Panama Papers se objevil i švagr Si Ťin-pchinga, Čína zprávy cenzuruje

05.04. 11:24

Peking - Aféra Panama Papers se dostala i do Číny a tamní cenzoři médií mají plné ruce práce. Mezi osobnostmi, které skrývaly své bohatství v daňových rájích, jsou i příbuzní minulých a současných čínských vůdců.

USA, Austrálie a Filipíny zahájily společné manévry, Čína protestuje

04.04. 11:07

Manila - Začalo rozsáhlé armádní cvičení Balikatan, kterého se už tradičně účastní vojáci USA, Filipín a Austrálie. Manévry nejsou namířené proti Číně, oznámila oficiální místa.

Čína zuří. USA chystají další plavbu ke sporným ostrovům

02.04. 09:34

Washington - Čínský prezident Si Ťin-pching dal Baracku Obamovi najevo, že si Peking nepřeje, aby USA podnikaly takzvané svobodné plavby kolem sporných ostrovů v Jihočínském moři. Washington na to nedbá a plánuje další.

Zeman by rád zavedl bezvízový styk s Čínou

31.03. 13:39

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman je pro zavedení bezvízového styku s Čínou. Zrušení víz si podle něj vynutí příliv čínských turistů. Zeman to řekl na dnešním setkání se zastupiteli Královéhradeckého kraje na úvod své dvoudenní návštěvy v kraji.

Pomůžou čínské investice české ekonomice?

30.03. 21:26

Praha - Rozšíření česko-čínské hospodářské spolupráce a oznámení nových čínských investic by mohlo pomoci do budoucna k narovnání vzájemné obchodní bilance a zlepšení obchodních vztahů a českého exportu do Číny.

Si Ťin-pching odletěl z Česka. Nyní má namířeno do USA

30.03. 17:40

Praha - Čínský prezident Si Ťin-pching ukončil návštěvu Česka. Na pražském letišti Václava Havla nastoupil do prezidentského speciálu a odletěl směr USA. Pozornost během třídenní návštěvy budily protestní akce aktivistů upozorňujících na porušování lidských práv v Číně.

Spolupráce mezi Čínou a Českem je stále pevnější, řekl Si Ťin-pching

30.03. 14:43

Praha - Čína a Česká republika jsou ochotny prohlubovat spolupráci Pekingu a zemí střední a východní Evropy, řekl na dnešním ekonomickém fóru čínský prezident Si Ťin-pching. Příležitost pro spolupráci vidí například v hledání nových oblastí ekonomického růstu a inovací.

Hlavní téma v čínských mediích? Česko a návštěva prezidenta

30.03. 12:21

Peking - Fotografii prezidentů Číny a Česka Si Ťin-pchinga a Miloše Zemana mají dnes na titulní straně prakticky všechny velké čínské internetové noviny. Nechybí ani článek o hlavních hrdinech filmu Krtek a Panda.

Na Hradě bylo podepsáno partnerství s Čínou. Zde jsou stěžejní body

29.03. 18:20

Praha - Dnes bylo na Pražském hradě podepsáno strategické partnerství mezi Českou republikou a Čínou. Přinášíme vám přehled stěžejních bodů, které jsou v dokumentu obsaženy.

Nahý učitel se pokusil znásilnit přímo ve škole studentku

29.03. 18:18

Peking – Poněkud šokující pohled se naskytl některým studentům univerzity Taiping v čínském městě Guangxi. Tamní učitel (30) se svlékl do naha a přímo na půdě školy se pokusil znásilnit studentku. Uvedl to server Daily Mail s odvoláním na čínský server People's Daily Online.

Češi vnímají Čínu jako mocnost

28.03. 16:51

Praha – Návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pching provází kontroverze. Aktivisté poukazují na nedodržování lidských práv v Číně či útlak Tibetu, další se pokoušeli vyvěsit místo čínských vlajek tibetské. Bezmála 60 procent Čechů se však domnívá, že komunistická Čína je mocnost jako každá jiná, což…

Poničení čínských vlajek v Praze si všímají i v zahraničí. Toto se o nás píše

28.03. 12:23

Peking – Barvou polité čínské vlajky, která v Praze poničil neznámý vandal, upoutaly také čínský tisk. V České republice existuje navzdory dokončené politické transformaci stále několik ideologických aktivistů, kteří se zabývají ultrapravicovou politickou kampaní, napsal dnes čínský státem řízený…

Česko nepodléhá tlaku Ameriky a Evropské unie jako dřív, oznámil Miloš Zeman v čínské televizi

28.03. 10:19

Praha - Prezident Miloš Zeman kritizoval v rozhovoru s čínskou televizí CCTV politiku minulé české vlády. Podléhala podle něj Spojeným státům a Evropské unii. Zeman rozhovor týkající se česko-čínských vztahů poskytl před nadcházející návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v ČR.

OBRAZEM: Poškozené čínské vlajky v ulicích Prahy

26.03. 17:20

Praha - V noci na dnešek někdo tmavou barvou poškodil více než 50 čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta. Policejní mluvčí Jan Daněk ČTK řekl, že výzdoba byla takto poškozena v Chotkově ulici na Evropské třídě, vlajky jsou ale…

V Praze někdo poškodil desítky čínských vlajek

26.03. 10:42

Praha - Dnes v noci neznámý vandal tmavou barvou poškodil desítky čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta v České republice.

Čínská výzdoba Prahy rozdělila republiku. Mnohým připomínají komunistické oslavy

23.03. 22:24

Praha - Pražané se dnes probudili do slavnostně ověnčeného města, které tak trochu vyvolalo vzpomínky na normalizační komunistické oslavy. Od rána na "českých" sociálních sítích lidé sdílejí fotky lamp ověšených českými a čínskými vlajkami a vysmívají se jim. Ty čínské totiž vypadají podobně jako…

Totalitní Čína? Češi nesouhlasí, většina je pro rozvoj vztahů s Pekingem

22.03. 15:32

Praha - Většina Čechů vnímá kladně rozvíjení česko-čínských vztahů. Pozitivně je domácí populací vnímána i nadcházející návštěva čínského prezidenta.

Čínský prezident bude na konci března v Česku, podepíše spolupráci ve zdravotnictví

22.03. 14:33

Praha - Při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který bude v Česku od 28. do 30. března, bude podepsáno memorandum o spolupráci ve zdravotnictví. Do českých lázní by měly přijet další čínské děti, řekl ČTK ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Připomněl, že partnerské smlouvy má…

Jižní Morava může těžit z čínských investic, říká hejtman Hašek

20.03. 15:48

Brno – Z čínských investic chce do budoucna těžit jižní Morava. Hejtman Michal Hašek (ČSSD) minulý týden řekl, že kraj podepíše rámcovou smlouvu s bankou China Development Bank Corporation, která na projekty v kraji vyčlení 200 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Projekty, do kterých by mohly peníze…

Čtyři roky ve třech minutách. Úchvatné záběry ze stavby dominanty Šanghaje +VIDEO

18.03. 09:41

Šanghaj - Je to druhá nejvyšší budova na světě a s 632 metry výšky a 121 patry i nová dominanta čínské Šanghaje. Podívejte se, jak se mrakodrap se jménem Shanghai Tower rostl až do plné výšky.

Čína je ve sporu s USA, může za to KLDR

17.03. 10:52

Peking/Washington - Ostrá rétorika a další testy KLDR přiměly Spojené státy k uvalení unilaterálních sankcí. S tím však nesouhlasí Čína. Více informací přinesla agentura Reuters.

reklama
Fotogalerie