Články k tématu: Čokoláda

Město zasáhla "čokoládová pohroma". Z nebe pršelo kakao

18.08. 13:03

Ve švýcarském městě Olten pršelo z nebe kakao. Nevšední jev jako vystřižený z příběhů Alenky z říše divů má prozaické vysvětlení: porouchanou ventilaci místní továrny na čokoládu, informovala švýcarská média.

Milka versus Ritter. Německý soud rozsekl spor o čtvercovou čokoládu

Aktualizovali jsme 23.7.2020, 17:03, 23.07. 16:17

Výrobce čokolády Ritter Sport vyhrál u německého soudu spor o čtvercový tvar čokolády, který vedl s výrobcem švýcarské čokolády Milka. V Německu tak bude moci v tomto balení nabízet čokoládu i nadále pouze Ritter. Informují o tom dnes zahraniční média.

Koronavirová krize ve Španělsku: Mezi lidmi se rozšířil zvláštní fenomén

05.04. 08:55

Španělé, kteří mají kvůli šíření koronaviru od poloviny března nařízenou celostátní karanténu, při nákupech pro domácí izolaci nyní mnohem více utrácejí za pivo, víno, olivy, chipsy, čokoládu a zmrzlinu.

reklama

16 ozbrojenců přepadlo továrnu, jsou na útěku s lupem čokolády

13.08. 09:36

Jihoafrická policie pátrá po 16 ozbrojencích, kteří minulý týden přepadli firmu na předměstí Johannesburgu a ukradli z ní blíže neurčené množství čokolády. Video z incidentu v pondělí zveřejnil zpravodajský server news24.com.

Kvasnice, zmrzlina, bílá čokoláda: Nevěřte mýtům o nezdravých potravinách

25.02. 15:40

Lidé mají tendenci dělit potraviny na prospěšné a škodlivé. A zatímco ty první bychom měli konzumovat denně, ty druhé bychom podle mnohých názorů měli úplně vyloučit z jídelníčku. Jenže takhle snadné to ve skutečnosti není.

Co s námi dělá čokoláda? Podle vědců jde o superpotravinu

15.01. 19:50

Jedna z mála rad od doktora, kterou by většina z nás poslechla s radostí. Denní dávka čokolády má podle vědců velmi pozitivní vliv na paměť i další funkce mozku.

Jak poznáte prošlou čokoládu? Bílý povlak nevadí, dívejte se jinam

13.01. 15:50

Všimli jste si někdy toho, že když se cítíte pod psa, čokoláda vám zvedne náladu? Je to proto, že uvolňuje endorfiny, díky kterým se můžete uvolnit. Nic ale nezkazí náladu víc, než když si čokoládu rozbalíte a objevíte na ní bílý potah. Víte, zda ji i přesto můžete sníst?

Opravdu alkohol zabíjí mozkové buňky? Lidé stále věří spoustě mýtů o jídle a pití

Aktualizovali jsme 7.1.2019, 16:38, 07.01. 14:35

Opravdu alkohol zabíjí mozkové buňky a spolknutá žvýkačka zůstane v našem těle sedm let? Tyto a mnohé další věci jsme už během života nejednou zaslechli. Víte ale, zda jsou pravdivé, nebo jestli jde o mýtus? My vám to teď prozradíme.

Potraviny, které vydrží navěky? Tyhle vám vydrží doma roky

Aktualizovali jsme 4.8.2018, 22:33, 04.08. 16:12

Většina z nás má ve spíži zcela jistě uschovány zavařeniny, konzervy či trvanlivé potraviny. Tato zásoba jídla slouží pro chvíle nouze nebo v situaci, kdy se nám prostě nechce do obchodu a tak vaříme stylem „co dům dá“. Věděli jste, že některé potraviny, které skladujeme doma, vás mohou přežít?…

Belgická čokoláda je v ohrožení. Zahraniční firmy skupují její výrobce

01.06. 10:13

Brusel - Stále více tradičních belgických výrobců čokolády přebírají zahraniční firmy, což v zemi způsobilo téměř existenční krizi. Čokoláda totiž není jen jedním z hlavních vývozních artiklů země s hodnotou exportu v přepočtu 72 miliard korun ročně, ale spolu s hranolky a pivem také jejím…

Nová diabetická čokoláda i zmrzlina obsahují běžný cukr

25.04. 09:58

Jeruzalém - Začínající izraelská potravinářská firma A1C Foods začala vyrábět čokoládu a zmrzlinu, které podle ní nezvyšují hladinu krevního cukru. Výrobky přitom neobsahují umělá sladidla, ale běžný cukr. Oznámila to mluvčí společnosti, kterou citoval izraelský server Calcalist.

Bílý povlak na čokoládě: Víte, kdy pochoutku můžete sníst a kdy ji raději vyhodit?

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 11:19, 23.03. 08:26

Všimli jste si někdy toho, že když se cítíte pod psa, čokoláda vám zvedne náladu? Je to proto, že uvolňuje endorfiny, díky kterým se můžete uvolnit. Nic ale nezkazí náladu víc, než když si čokoládu rozbalíte a objevíte na ní bílý potah. Víte, zda ji i přesto můžete sníst?

Vzdali jste se kvůli dietě čokolády? Vědci otočili a prozradili důvod, proč bychom si ji měli dopřát

09.03. 08:58

Pokud máte rádi čokoládu, zbystřete. Její denní dávka má podle vědců velmi pozitivní vliv na paměť i další funkce mozku. Věděli jste ale, že 7. 7. 1550 byla poprvé uvedena čokoláda na evropský trh?

Pivo a čokoláda? Některé nezdravé potraviny tělu prospívají

12.02. 13:50

Praha - Každý z nás má někdy chuť na něco nezdravého. Ano, jsou tací, kteří stravu a svůj zdravotní stav vůbec neřeší. Co když si můžete dopřát něco sladkého a vědět, že vám to neublíží, ba naopak? Víte, že hořká čokoláda tělu prospívá?

Dáváte čokoládu do lednice? Dávejte si pozor, hrozí problémy, o kterých asi netušíte

31.01. 08:05

Londýn - Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste okamžitě přestat. Podle odborníka na čokoládu Lukea Owena Smithe by sladké pokrmy nikdy neměly být skladovány v lednici, i když je teplé počasí. Proč? To řekl britskému deníku The Sun.

Čokoláda dochází. Za pár let prý žádná nebude

15.01. 09:20

Čokoládu většina lidí na světě miluje. Mnoho z nich si bez ní dokonce nedokáže život představit. Pro takové ale mají odborníci děsivou zprávu - tato nejoblíbenější pochutina na světě dochází a za pár let se může stát, že vůbec nebude.

Skupinu běženců zachránila čokoláda. Ukryli se v chladícím kamionu, měli ale štěstí

13.12. 10:41

Londýn - Takovou událost Británie nejspíš nepamatuje. Hasiči a policisté zachránili 11 nelegálních migrantů, kteří byli uvězněni v kamionu. Ti si na palubě dávali belgickou čokoládu. Policie migranty zatkla za neoprávněný vstup na britskou půdu. O dění na britské dálnici informoval deník The…

Čokoláda je návyková jako droga? Pro naše zdraví je ale opravdu prospěšná

10.11. 09:49

Paříž - Čokoláda uvolňuje, zlepšuje náladu a stimuluje paměť. Stejně jako lékárníci v 18. století jsou milovníci čokolády přesvědčeni o jejich zdravotních účincích, které se teď experti snaží vědecky dokázat.

Tajemství horké čokolády? Nápoj starý tisíce let dříve čokoládou nebyl

Aktualizovali jsme 12.7.2017, 19:33, 09.07. 10:09

Horkou čokoládu mají mnozí lidé spojenou se zimou, kdy se po procházce v mrazu či výletu na lyžích člověk potřebuje zahřát. A horká čokoláda je na to nejlepší – voňavá, sladká, hustá… Přesně taková však mayská čokoláda nebyla.

Máte rádi lískooříškovou pomazánku Nutellu? Podívejte se, co všechno v ní najdete

Aktualizovali jsme 4.10.2016, 22:06, 04.10. 14:43

Praha - Zdravé sice nejsou, ale to jim na popularitě neubírá. Řeč je o lískooříškových kakaových pomazánkách, kterým vévodí původní Nutella. Co se v nich nachází, se v laboratorních testech 14 pomazánek rozhodl zjistit dTest. Kromě analýzy složení se test zaměřil i na srovnání pěti výrobků Nutella…

IKEA stahuje z prodeje další výrobek. Čokolády CHOKLAD MÖRK, jsou nebezpečné pro alergiky

27.06. 08:27

Praha - IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi…

Čokoláda s menším obsahem tuku? Vědci přišli s inovativním řešením

22.06. 09:02

Filadelfie - Vybít čokoládu? Takhle nějak naznačuje výzkum, že by se elektrickým trikem mohl snížit obsah tuku v oblíbené pochutině většiny lidí a navíc zvýšit lahodná chuť.

Nečekané překvapení v Kinder vajíčku. Chlapec tam našel pervitin

02.06. 12:50

Belfast – Velké překvapení čekalo na šestiletého chlapce v Kinder vajíčku. Místo hračky uvnitř našel bílý prášek. Později se ukázalo, že šlo o pervitin.

reklama
Fotogalerie