Články k tématu: cvičení

Dvě třetiny dětí v ČR sportují. Nemají ale každodenní pohyb, upozorňuje studie

Aktualizovali jsme 26.2.2020, 15:03, 26.02. 13:26

Dvě třetiny českých školáků pravidelně sportují, většině ale chybí každodenní pohyb. Doporučení Světové zdravotnické organizace, aby se děti věnovaly pohybovým aktivitám aspoň hodinu denně, splňuje zhruba pětina školáků. Každý pátý má přitom problémy s nadváhou a obezitou.

Chodíte pomalu? Vědci bijí na poplach, něco je s vámi špatně

07.12. 11:48

Studie zveřejněná nedávno na stránkách vědeckého časopisu Journal of American Medical Association (JAMA) ukazuje, že pomalejší tempo chůze je indikátorem rychlejšího fyzického i duševního úpadku. A to již od pětačtyřiceti let, píše italský deník La Repubblica.

Ujít 10 tisíc kroků denně: Kde se tato teorie vzala? A opravdu nám může pomoci?

Aktualizovali jsme 26.2.2019, 12:49, 26.02. 10:54

Pohyb je pro lidské tělo prospěšný, o tom není sporu. Možná už jste narazili na radu, podle které by měl jedinec ujít denně alespoň 10 tisíc kroků. Díky této populární teorii vzrostl nejen počet chodců v parku, ale i počet prodaných krokoměrů. Opravdu je ale 10 tisíc kroků takový všelék, jak se…

reklama

Roztroušená skleróza či sedavé zaměstnání? Poradíme vám cviky, které zlepší vaši fyzickou kondici

24.01. 08:18

Roztroušená skleróza, RS neboli ereska, je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá ochranný obal nervových vláken centrálního nervového systému a ovlivňuje schopnost nervových buněk v mozku a míše spolu vzájemně komunikovat.

Egypt bude opět cvičit s armádou USA, poprvé už za pět dní

05.09. 19:33

Káhira - Společná cvičení tak začnou znovu po šesti letech. Podle agentury AP to oznámila egyptská armáda. Vojenskou spolupráci s Egyptem omezil bývalý americký prezident Barack Obama, Donald Trump seškrtal Egyptu vojenskou pomoc.

Jak při hubnutí přijít o tuk a neztratit svaly?

29.03. 19:15

Praha - Téma hubnutí nikdy nevyjde z módy a vždy se najde někdo, kdo potřebuje nějaké to kilo shodit. Je ale důležité zaměřit se na to, abyste ztráceli pouze tuk, nikoliv svaly.

Vstávat a cvičit: Peruánský prezident naordinoval vládě povinnou rozcvičku

05.08. 11:53

Lima - Peruánský prezident Pedro Pablo Kuczynski naordinoval vládě rozcvičku. U prezidentského paláce v Limě proto skupina ministrů předvedla krátké kondiční cvičení.

Akrobatická jóga získává v Česku na popularitě. Cvičí se zajímavé cviky +VIDEO

30.07. 16:16

Praha - Stále více Čechů se zapisuje do kurzů takzvané akrobatické jógy. Cvičení kombinuje techniku klasických jógových pozic, akrobacii, techniky dotyku a thajské masáže.

VIDEO: Chcete krásný zadeček a stehna? Stačí pět minut denně takhle cvičit

27.06. 13:52

Léto je tady a která žena by nechtěla vypadat skvěle? Musíte si jen říct, nikdy není pozdě. Pojďte zkusit jednoduché cvičení, které opravdu zajistí zlepšení po několika dnech.

Páteř zlobí 1,5 milionu Čechů. Najít příčinu potíží je detektivní práce, říká fyzioterapeutka

18.06. 13:08

Praha - Se stárnutím populace, tlakem na kratší pracovní neschopnost a snahou o zlepšení životní pohody potřeba fyzioterapie v Česku roste. S páteří či klouby má potíže na 1,5 milionu lidí.

Konec výmluv pro lenochy? Podle vědců stačí minuta aktivity

11.05. 10:01

Řím/Ottawa - Výmluvy, že nemáte na fyzickou aktivitu dost času, už neplatí. Jedna minuta intenzivního cvičení má stejné kladné účinky na naše zdraví jako tři čtvrtě hodiny mírného tréninku, zjistil tým kanadských vědců.

reklama
Fotogalerie