Články k tématu: doly

Tisíce aktivistů obsadily uhelné doly v Německu. Vypukly střety s policií

Aktualizovali jsme 30.11.2019, 17:40, 30.11. 11:58

Stovky až tisíce klimatických aktivistů dnes na několik hodin obsadily tři hnědouhelné doly na východě Německa. Požadovaly okamžité ukončení těžby. Skupina aktivistů při akci v dole Jänschwalde napadla policii, přičemž tři strážci zákona utrpěli zranění, uvedla braniborská policie na twitteru; o…

Silný otřes v dole v Katovicích zasypal horníky, tři zemřeli

01.07. 20:46

Tři horníci zahynuli dnes po silném otřesu v černouhelném dole v Katovicích na jihu Polska. S odvoláním na majitele dolu, těžební společnost PGG, o tom dnes informovala agentura PAP. Šest dalších horníků utrpělo zranění a je v nemocnici.

Zraněné horníky přišly do nemocnice navštívit jejich rodiny

23.12. 12:45

Dva polské horníky zraněné ve čtvrtek při důlním neštěstí na Karvinsku navštívily v ostravské fakultní nemocnici rodiny. S okolím komunikuje ale jen jeden z nich. Jeho stav je stále vážný, ale stabilizovaný. Druhý muž zůstává v kritickém stavu, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

reklama

Nejhorší katastrofa v dějinách českého hornictví: Důl Dukla pohřbil sto lidí

23.12. 11:45

Tragédie, o které se mlčelo, dalo by se říct o důlním neštěstí na dole Dukla, které se odehrálo před 57 lety. Větší povědomí o tehdejším incidentu získali mnozí lidé až letos, kdy Česká televize odvysílala dvoudílný film Dukla 61. Jak došlo k jednomu z historicky největších důlních neštěstí na…

Po požáru v solném dolu na Uralu devět mrtvých, lidé neměli šanci přežít

23.12. 09:28

Ruští záchranáři dnes našli těla všech devíti pracovníků, kteří při sobotním požáru uvízli v šachtě solného dolu v uralském Solikamsku. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na krizový štáb, působící na místě neštěstí.

V dole na Karvinsku explodoval metan, nejméně pět mrtvých, několik zraněných

Aktualizovali jsme 21.12.2018, 02:43, 20.12. 21:35

Neštěstí v dole ČSM na Karvinsku, v němž ve čtvrtek explodoval metan, má už pět obětí, osm lidí se stále pohřešuje. ČTK to řekl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Týden po kolapsu v čínském uhelném dole stoupl počet obětí na 11

27.10. 10:46

Týden po kolapsu šachty v uhelném dole v provincii Šan-tung na východě Číny má neštěstí už 11 obětí. Dalších deset horníků je stále uvězněno desítky metrů pod zemí, informovala dnes agentura AP.

Aktivisté se připoutali v dolu Bílina pod rypadlo

30.06. 10:33

Lom (Mostecko) - Asi dvacet lidí dnes vylezlo na vrchol rypadla v lomu Bílina a připoutalo se na něm. Na místě operuje policie.

V polském dole Zofiówka našli posledního mrtvého horníka, přeprava na povrch potrvá hodiny

16.05. 09:42

Varšava - Záchranáři našli mrtvého posledního z pohřešovaných horníků z dolu Zofiówka na jihu Polska. Oznámila to dnes televize TVN 24 s odvoláním na společnost JSW, které důl patří. Neštěstí, ke kterému došlo před 11 dny, si celkem vyžádalo pět životů, dva havíře se podařilo zachránit.

Zeman prý bude apelovat na Třinecké železárny, aby koupily ArcelorMittal Ostrava

15.05. 13:24

Ostrava - Prezident Miloš Zeman chce doporučit Třineckým železárnám (TŽ) nákup hutě ArcelorMittalu Ostrava (AMO). Podle něj by podniky, pokud možno, měly zůstat ve vlastnictví domácího kapitálu. Prezident to dnes řekl v Ostravě při setkání s krajskými zastupiteli a starosty měst a obcí. Na krajském…

Polsko: V zavaleném dole našli těla dvou horníků

13.05. 11:15

Varšava - Záchranáři našli těla dvou ze tří horníků, kteří byli po závalu v uhelném dole na jihu Polska od minulého víkendu pohřešováni. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Bilance obětí neštěstí tak vzrostla na nejméně čtyři.

Pátrání po zavalených hornících v Polsku pokračují

11.05. 13:36

Varšava - Po šesti dnech bezvýsledného pátrání po trojici pohřešovaných horníků na jihu Polska se dnes záchrannému týmu podařilo prohloubit otvor do chodby, kde by se podle odhadů měli zavalení muži nacházet. Záchranáři tam poté začali spouštět speciální telefon a balíček se zásobou jídla a tekutin…

V polském dole jsou po závalu stále nezvěstní čtyři horníci

06.05. 10:19

Katovice - Záchranářům, kteří pracují v polském uhelném dole Zofiówka ve městě Jastrzembie-Zdrój nedaleko českých hranic, se stále nepodařilo navázat kontakt se čtyřmi horníky zavalenými po silném sobotním otřesu. Dnes o tom informují polská média. V sobotu večer našli jednoho horníka mrtvého,…

Výbuch v uhelném dole v Pákistánu zabil přes 20 lidí

06.05. 10:15

Islámábád - Nejméně dvě desítky horníků přišly o život při velkém výbuchu v uhelném dolu na západě Pákistánu. Oznámila to dnes agentura DPA.

V Pákistánu explodoval důl, zemřelo 16 lidí

05.05. 21:36

Islámábád - V západním Pákistánu dnes při výbuchu v uhelném dole přišlo o život nejméně 16 lidí. S odvoláním na místní úřad pro mimořádné události o tom informovala stanice CNN. Podle jejího zdroje v dole vybuchl plyn.

Při zemětřesení v JAR zemřelo sedm horníků

05.05. 20:04

Johannesburg - Sedm horníků zemřelo v jihoafrickém dole na zlato, když se tam po slabém zemětřesení sesulo kamení.

Ve zlatém dolu v Jihoafrické republice uvízlo téměř 1000 horníků

01.02. 18:40

Johannesburg - Ve zlatém dole v Jihoafrické republice (JAR) uvízla téměř tisícovka horníků. Kvůli bouři tam vypadla dodávka elektrického proudu. 

Na těžba strategické suroviny? Díky lithiu v Krušných horách může najít práci přes 1000 lidí

18.09. 12:54

Ústí nad Labem - Lithium patří podle surovinové politiky ČR ke strategickým surovinám. V tuzemsku se nacházejí asi tři procenta světových zásob - většina na Cínovci a malé ložisko ve Slavkovském lese. Při těžbě v Krušných horách by mohlo najít práci přes 1000 lidí.

Rusové ukončili pátrání po osmi pohřešovaných z diamantového dolu

26.08. 17:33

Moskva - Ruští záchranáři v diamantovém dole na Sibiři ukončili po třech týdnech pátrání po osmi hornících, pohřešovaných od průsaku vody do dolu.

Diamantový důl na Sibiři zatopila voda, 17 osob se pohřešuje

04.08. 14:06

Moskva - Diamantový důl ruské firmy Alrosa na východě Sibiře zatopila voda. V době havárie v něm bylo 152 lidí, které záchranáři evakuují. Nastaly ale komplikace, nefunguje elektřina.

Místa Čechům zapovězená: Na tisíce kilometrů čtverečních mají lidé zakázaný vstup. Co skrývají?

19.07. 16:45

Praha - Na svobodu jsme si zvykli poměrně rychle. Nikdo nám neříká, co můžeme a nesmíme prohlásit, jak máme nakládat se svým životem ani kam můžeme jít. To poslední ale úplně neplatí, v Česku je řada míst, na které mají lidé přístup zakázán. A na některá se nikdy žádný člověk nepodíval.

V ruském dole vybuchl plyn. Tři lidé zemřeli, jeden horník se pohřešuje

07.07. 11:20

Moskva - Nedaleko sibiřského města Norilsk na severu Ruska došlo k důnímu neštěstí. Zahynuli tři lidé a několik dalších osob utrpělo zranění.

Počet obětí důlního neštěstí v Íránu stoupl na 42

09.05. 15:22

Teherán - Počet obětí důlního neštěstí v Íránu z minulé středy stoupl na 42, předchozí zprávy hovořily o 35 mrtvých. Nejméně 75 osob bylo zraněno. Záchranné práce pokračují, pátrá se po dvou osobách.

Únik plynu v čínském dole zabil 18 horníků

08.05. 12:03

Peking - Z Číny přišla zpráva o dalším důlním neštěstí. Únik plynu ve střední Číně zabil 18 horníků, 37 se jich podařilo dostat do bezpečí.

reklama
Fotogalerie