Články k tématu: Egypt

Egypt otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy

včera 15:51

Gaza - Egypt dnes otevřel hraniční přechod Rafáh mezi svým územím a palestinským Pásmem Gazy. Stalo se tak poprvé od 1. listopadu.

Egyptská armáda na Sinaji zadržela 74 údajných radikálů, tři další zabila

16.11. 12:36

Káhira - Egyptská armáda na Sinajském poloostrově zadržela 74 osob, které viní z terorismu. Tři údajné radikály zabila. Při raziích bylo rovněž zničeno pět vozidel a tajné sklady na výrobu výbušnin.

Egyptský opice zrozený z neandrtálců. Náměstek ústeckého hejtmana má problémy kvůli svým výrokům

13.11. 14:35

Ústí nad Labem - Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek (KSČM) označil na facebooku Egypťany za opice a ostudu civilizace. V Egyptě pobýval od poloviny minulého týdne, ještě v sobotu sdílel fotografie z potápění. Rozhořčil ho incident na letišti v Marse Alam.

reklama

Libanonský premiér se z Rijádu stále nevrátil, Bejrút žádá vysvětlení

11.11. 15:03

Bejrút/Rijád/Káhira - Libanonský prezident Michel Aún dnes požádal Saúdskou Arábii, aby vysvětlila, proč se libanonský premiér Saad Harírí nevrací z Rijádu. Libanonští představitelé tvrdí, že je Saad Harírí v Rijádu zadržován proti své vůli a že byl k rezignaci přinucen. Do nové krize se vložil i…

Muž byl na vlastní svatbě postřelen do genitálií, skončil v nemocnici

09.11. 21:28

Káhira - Vážná zranění utrpěl na vlastní svatbě Egypťan, kterého při oslavě omylem postřelil jeden z hostů.

Egypt v sevření Islámského státu, hrozba roste i na západě země

09.11. 15:06

Káhira - Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí dnes varoval, že se teroristé z Islámského státu (IS), přesouvají z Blízkého východu do Libye. Z ní se pak zřejmě budou snažit dostat se do Egypta. Země má přitom řadu starostí již na východě, tedy Sinaji.

Archeologové v Egyptě objevily zbytky gymnázia z helénistického období

07.11. 10:16

Káhira - Archeologové našli v egyptské provincii Fajjúm gymnázium z helénského období. Řecky mluvící mladí muži se tam za vlády dynastie Ptolemaiovců věnovali sportu, ale i filozofickým diskuzím.

Obhájce lidských práv chce kandidovat na egyptského prezidenta, plány mu ale může zmařit soud

07.11. 07:59

Káhira – V egyptských prezidentských volbách, které se v zemi uskuteční příští rok na jaře, bude kandidovat také egyptský právník, lidskoprávní aktivista a opoziční lídr Chálid Alí. Ten se zapsal do povědomí Egypťanů zejména vítězstvím ve sporu kolem rozhodnutí Káhiry vrátit Saúdské Arábii dva…

Egypt zavrhuje předmanželský sex. Moderátorka svým pořadem šokovala zemi, jde do vězení

03.11. 16:38

Káhira - Projevy liberálních názorů na sexualitu jsou v Egyptě tvrdě stíhány. Moderátorka stanice An-Nahár TV dostala tři roky vězení za přenos, ve kterém diskutovala o možnostech otěhotnění mimo tradiční manželství.

Nová islamistická skupina nabírá na síle? Přihlásila se k masakru egyptských policistů

03.11. 14:57

Káhira - Islamistická skupina Ansár al-Islám (Stoupenci islámu) se dnes přihlásila k útoku na egyptské bezpečnostní složky, který se stal 12. října a při kterém zemřelo nejméně 16 policistů.

Ženy, které nosí odhalující oblečení, si zaslouží znásilnit. Je to naše povinnost, tvrdí egyptský právník

03.11. 12:34

Káhira - Egyptský právník tvrdí, že je národní povinností mužů znásilňovat dívky, které nosí odhalující oděvy jako jsou například roztrhané džínsy, které odkalují kůži. „Říkám, že když dívka chodí takhle, je vlastenecká povinnost sexuálně ji obtěžovat a národní povinnost ji znásilnit," tvrdí Nabih…

Velká pyramida v Gíze skrývala velké tajemství, vědci záhadnou místnost

02.11. 19:00

Káhira - Doposud neprozkoumanou místnost o délce 30 metrů objevili vědci uvnitř Cheopsovy pyramidy, největší podobné stavby na světě.

Z brutálního náletu v Libyi je podezírán Egypt, zemřely hlavně ženy a děti

31.10. 16:23

Tripolis - Během leteckých úderů ve východolibyjském městě Derna zahynulo v pondělí 15 lidí včetně žen a dětí. Desítky osob utrpěly zranění. Libyjští představitelé dnes z náletů obvinili Egypt, jehož letadla v pondělí operovala u hranic s Libyí

Při přestřelce s radikály zemřelo v Egyptě přes 14 policistů

20.10. 22:09

Káhira - Nejméně 14 policistů dnes zemřelo při přestřelce s radikály ve střední části Egypta.

Další úspěch české egyptologie: V Abúsíru byl objeven nový chrám Ramesse II.

15.10. 23:03

Káhira - V egyptském Abúsíru, kde si česká egyptologie drží prestižní koncesi, byl objeven dosud neznámý chrámový komplex staroegyptského panovníka. Památka dokazuje unikátní stavební a náboženské aktivity faraona Ramesse II. v memfidské oblasti.

Útočník v Egyptě ubodal křesťanského kněze, dlšího duchovního zranil

13.10. 14:31

Káhira - Útočník ve čtvrtek ubodal v Káhiře kněze z církve koptů, dalšího duchovního zranil. Motiv činu není znám, pachatel byl zatčen.

Tajemství pyramid: Jak byla postavena Velká pyramida v Gíze?

09.10. 10:18

V novém dokumentu, vyslaném britským Channel 4, představili archeologové nové důkazy o tom, jak byla postavena Velká pyramida v Egyptě. Nový pohled vychází z papyru objeveného ve starém přístavu Wadi al-Jarf, který leží na Rudém moři.

Archeologové v Egyptě objevili rytiny, které mohou být až 15.000 let staré

05.10. 12:31

Káhira - Archeologové v egyptské poušti objevili rytiny, které zřejmě vznikly během pozdního předdynastického období. Každý takový nález může pomoci cestovnímu ruchu, který v poslední době prochází krizí.

Pije pivo a tančí poodhalená, chce porazit Sísího. Stane se prezidentkou Egypta žena?

04.10. 15:50

Káhira - Egypt možná zažije zajímavou předvolební kampaň před prezidentskými volbami, které se konají příští rok. Do souboje se totiž přidala žena. A ne ledajaká. Mona Princeová ráda tančí, pije pivo a do prezidentského klání chce vpustit trochu lidskosti. Podobně smýšlí i další kandidát Anwar…

Egypt zakročil proti LGBT komunitě, homosexuálové museli podstoupit vyšetření konečníku

03.10. 17:27

Káhira - Organizace Amnesty International (AI) v dnešní zprávě uvedl, že egyptská policie v uplynulých čtyřech dnech zadržela v rámci kampaně proti komunitě LGBT 22 lidí.

Posílala Severní Korea tajně zbraně do Egypta? Média zveřejnila třaskavou informaci a Káhira reaguje

03.10. 08:36

Káhira/Washington - Podle amerických médií putovala z KLDR do Egypta utajovaná zásilka zbraní, zachycena byla loni u Suezského průplavu po upozornění USA. Káhira informaci popřela.

Egypt zastavil u hranice s Libyí přes 117 nelegálních migrantů

02.10. 10:45

Káhira - Egyptské bezpečnostní složky v neděli zadržely 117 lidí, kteří se nelegálně snažili překročit hranice z Egypta do Libye s úmyslem pokračovat v cestě do Evropy.

Zvracel jsem krev, bylo to brutální a bestiální. Právník popisuje, co se děje za zavřenými dveřmi

Aktualizovali jsme 27.9.2017, 22:37, 26.09. 15:30

Káhira - Advokát bojující za lidská práva Tarek Husajn popsal, jaké jsou jeho zkušenosti z vězení, kde byl pět týdnů neoprávněně vězněn a mučen. Potvrdil tak to, co lidsko-právní organizace tvrdí už delší dobu – a to že jsou v Egyptě porušována lidská práva.

Největší záhada historie opět ožívá: Co stálo za smrtí nejmocnější ženy světa?

Aktualizovali jsme 21.9.2017, 23:10, 13.09. 10:31

Egyptská královna Kleopatra je známá jako nejkrásnější žena v dějinách lidstva a ve své době nejmocnější žena světa. Její život je zmapován poměrně dobře, přesný opak ale platí o její smrti. Traduje se, že spáchala sebevraždu, když se dobrovolně nechala kousnout jedovatým hadem, podle historiků ale…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací