Články k tématu: Egypt

Egypt tři měsíce před volbami prodloužil výjimečný stav

09.01. 21:46

Káhira - Egyptský parlament dnes prodloužil výjimečný stav v zemi o další tři měsíce. Informovala o tom agentura AFP.

Divize Islámského státu vyhlásila válku Hamásu

05.01. 22:10

Káhira - Egyptské křídlo teroristické organizace Islámský stát (IS) vyhlásilo radikálnímu palestinskému hnutí Hamás válku.

V Egyptě měl nehodu vyhlídkový balón s turisty

05.01. 10:34

Káhira - Při nehodě horkovzdušného balónu v egyptském Luxoru dnes zahynula jedna osoba a sedm lidí bylo zraněno. Balón prudce přistál na zemi za silného větru, kvůli němuž musel změnit trasu.

reklama

Egypt prodlouží výjimečný stav o další tři měsíce

02.01. 20:05

Káhira – Výjimečný stav v Egyptě potrvá nejméně další tři měsíce. Bezpečnostní situace v zemi je stále problematická zejména na Sinajském poloostrově, kde radikálové útočí především na policisty a vojáky, ale v poslední době stále častěji také na civilisty. 

V Egyptě popravili za atentát v roce 2015 čtyři islamisty

02.01. 14:50

Alexandrie - V Egyptě byli dnes popraveni čtyři islamisté. Trest smrti dostali za vraždu tří kadetů vojenské akademie při teroristickém útoku v roce 2015.

Neznámý člověk u Káhiry zabil dva kopty

01.01. 13:53

Káhira - V egyptské Gíze u Káhiry neznámý střelec zabil o silvestrovském večeru dva kopty, kteří byli v obchodě s alkoholem.

Egyptský exprezident Mursí urážel soud, odsedí si tři roky ve vězení

30.12. 15:01

Káhira - Tříletý trest za urážku soudní moci dostal dnes u soudu v Káhiře bývalý prezident Egypta Muhammad Mursí a dalších 18 lidí obžalovaných ve stejném procesu.

Při útoku na kostel v Káhiře zemřelo nejméně 10 lidí

29.12. 15:49

Káhira - Deset lidí včetně útočníka zemřelo poté, co před kostelem na jihu Káhiry spustil palbu dosud neidentifikovaný muž. Informovala o tom agentura Reuters.

Kvůli drogám byla v Egyptě odsouzena Britka

27.12. 22:24

Londýn - Britka Laura Plummerová, kterou v egyptské Hurgadě na podzim zadrželi kvůli drogám, byla odsouzena k tříletému vězení.

V Egyptě popravili 15 teroristů, útočili na policii a vojáky

26.12. 14:17

Káhira - V Egyptě bylo popraveno 15 teroristů odsouzených za útoky na policisty a vojáky. Tresty smrti oběšením byly vykonány dnes brzy ráno ve dvou věznicích na Sinajském poloostrově, kde již čtyři roky působí povstalci napojení na Islámský stát.

Dav v Egyptě napadl křesťany. Skandoval nenávistná hesla a vyplenil kostel

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 22:17, 23.12. 18:05

Káhira - V křesťanském kostele jižně od Káhiry napadl v pátek dav lidí věřící. Bezpečnostní síly zasáhly a útočníky rozehnaly. Koptská křesťanská menšina, která tvoří asi deset procent z celkových 94 milionů obyvatel Egypta. Jen letos v zemi útočníci povraždili desítky křesťanů.

K útoku na letiště v Egyptě se hlásí IS, dnes pokračovaly boje

20.12. 17:39

Káhira - Egyptská armáda se dnes střetla s islamisty poblíž města Aríš na severu Sinaje, na jehož vojenské letiště v úterý zaútočili ozbrojenci a zabili jednoho důstojníka. K útoku, který zasáhl základnu v době utajované návštěvy ministrů vnitra a obrany, se dnes přihlásil Islámský stát (IS)

Vyřizování účtů po egyptsku: Plukovník chtěl být prezidentem, skončil ve vězení

20.12. 13:31

Káhira - Egyptský vojenský soud v úterý odsoudil plukovníka Ahmada Kansavu, který v listopadu oznámil záměr kandidovat v prezidentských volbách. Dostal šest let za porušení armádních předpisů, které aktivním důstojníkům zakazují politický aktivismus.

Na egyptskou základnu během návštěvy ministrů zaútočili ozbrojenci

19.12. 20:12

Aríš (Egypt) - Důstojník egyptské armády dnes zahynul při útoku na vojenské letiště u města Aríš na severu Sinajského poloostrova.

Policie zabila pět možných ozbrojenců, údajně chystali útoky

18.12. 21:39

Káhira - Egyptská policie zabila pět osob, které plánovaly sérii ozbrojených útoků, uvedlo dnes egyptské ministerstvo vnitra.

Putin podepsal v Egyptě smlouvu na výstavbu jaderné elektrárny

11.12. 17:11

Káhira - Ruský prezident Vladimir Putin dnes zavítal do Káhiry. Stalo se tak u příležitosti podpisu dohody o ruské výstavbě jaderné elektrárny v Egyptě. V rámci Putinovy návštěvy se obě země dohodly také na obnově přímého leteckého spojení.

Archeologové v Egyptě odkryli dvě starověké hrobky

09.12. 19:17

Káhira - Egyptští archeologové dnes seznámili veřejnost s nálezy ze dvou nově prozkoumaných hrobek. Nacházely se v nich přes čtyři stovky sošek, hliněné nádoby, zdobené pohřební masky a mumifikované tělo.

O Pence nemá zájem Egypt ani Palestina. Nesejde se s ním imám ani papež koptské církve

09.12. 16:47

Káhira - Imám káhirské mešity Al-Azhar se odmítl sejít s americkým viceprezidentem Mikem Pencem při jeho nadcházející návštěvě Egypta. Schůzku zrušil rovněž papež egyptské koptské církve Tavadros II. Jde o další reakce na rozhodnutí šéfa Bílého domu Donalda Trumpa o Jeruzalému.

Egyptské bezpečnostní síly zabily pět osob podezřelých z terorismu

04.12. 21:01

Káhira - Při přestřelce nedaleko Káhiry zabily egyptské bezpečnostní služby pět osob podezřelých z terorismu. Při následných raziích dalších šest zatkly.

Co zničilo starověky Egypt, jednu z nejmocnějších civilizací světa?

03.12. 10:11

Dlouhá staletí vědci a historici nedokázali přijít na to, co stálo za pádem starověké egyptské říše. Tým odborníků z Trinity College v Dublinu ale zjistil, že za koncem jedné z nejmocnějších civilizací své doby mohla stát s největší pravděpodobností intenzivní sopečná činnost.

Expremiér Šafík je zpět v Egyptě, byl deportován ze SAE

02.12. 19:00

Abú Zabí/Káhira - Bývalý egyptský premiér Ahmad Šafík byl ze svého domu ve Spojených arabských emirátech dopraven na letiště a deportován do Egypta.

Bývalý egyptský premiér obvinil SAE, že mu brání vycestovat

30.11. 09:03

Abú Zabí - Egyptský expremiér Ahmad Šafík nařkl Spojené arabské emiráty (SAE), že mu brání vycestovat. Tajemník SAE pro zahraniční politiku Anvar Karkáš to popřel. Šafík se chce vrátit do vlasti, kde hodlá znovu kandidovat na prezidenta.

Sísí po masakru u mešity nařídil armádě: Zabezpečte Sinaj, klidně i násilně

29.11. 13:09

Káhira - Egyptská armáda dostala tři měsíce na to, aby zajistila bezpečnost na Sinajském poloostrově. Minulý týden si masakr v mešitě Ravda v severosinajském Bir al-Abdu vyžádal životy 305 lidí, včetně 27 dětí. Dalších více než 100 osob bylo zraněno. Jednalo se o nejkrvavější teroristický útok v…

Proč džihádisté zabíjeli muslimy v Egyptě? Mstili se úspěšnějšímu konkurentovi

29.11. 10:01

Káhira- Páteční útok na mešitu Ravda v Bir-al Abdu je nejhorším útokem na civilisty v moderní historii Egypta. 25 až 30 ozbrojenců zabilo 305 lidí, mezi nimi 27 dětí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podle egyptského státního zástupce ale útočníci nesli vlajku IS. Podle místních do mešity…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací