Články k tématu: Emmanuel Macron

Pomalý Macron? Reformy se táhnou déle, než čekal

29.09. 11:30

Pomaleji, než by si zřejmě představoval Emmanuel Macron sám, postupují plány francouzského prezidenta na hluboké reformy Evropské unie. Macron s nimi francouzskou i evropskou veřejnost seznámil v klíčovém projevu na pařížské Sorbonně před rokem. S blížícími se volbami do europarlamentu na jaře 2019…

Macron dostal na frak. Leze Francouzům na nervy?

Aktualizovali jsme 24.9.2018, 00:08, 23.09. 09:20

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron, kterému se coby investičnímu bankéři dařilo s přehledem vydělat 15 tisíc euro měsíčně, si při vyjednávání s nespokojenými uchazeči o práci nevede zrovna nejlépe. Přestože si nejmladší hlava státu trvá na tom, že kdo chce, práci si najde, francouzští…

Nelíbí se vám Frontex? Vyloučíme vás ze schengenu, hrozí Macron Česku a dalším státům

21.09. 21:56

Salcburk/Paříž - Země Evropské unie, které odmítají projevit solidaritu s ostatními členy EU, jako například Česká republika, by mohly být vyloučeny z schengenského prostoru a odříznuty od strukturálních fondů. Prohlásil to francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na čtvrteční neformální…

reklama

EU ještě víc přitvrdí vůči uprchlíkům. V Salcburku se zrodil plán, Babiš je nadšený

20.09. 18:11

Salcburk - Snaha Evropské unie o jednání s Egyptem je pozitivní a Brusel by se měl pokusit kvůli migraci uzavřít dohody s dalšími severoafrickými státy. Novinářům to na závěr druhého dne neformálního summitu v Salcburku řekl premiér Andrej Babiš. Podle něj se evropští lídři shodli na tom, že počet…

Mladík si postěžoval Macronovi na práci. Tohle ale nečekal

16.09. 20:50

Paříž - Debatu vyvolal dnes ve Francii videozáznam rozhovoru prezidenta Emmanuela Macrona s nezaměstnaným zahradníkem. Pětadvacetiletý mladík si šéfovi Elysejského paláce stěžoval, že nemůže najít práci. Politování a slibů se ale muž od Macrona nedočkal, informovala stanice franceinfo. Podle…

EU musí pomoci Italům a Španělům zvládat migrační tlak, žádá Macron

06.09. 21:26

Lucemburk/Brusel - Evropská unie musí být solidární se svými jižními členy, tedy s Itálií a se Španělskem, kam nyní nejvíce přicházejí migranti z Afriky. Unijní podpora má sloužit k tomu, že tyto státy budou plnit své povinnosti, které jim z unijních pravidel v souvislosti s migrací plynou. Při…

Macron má další problém. Do diplomacie protlačil přítele

30.08. 20:02

Paříž - Novým generálním konzulem Francie v Los Angeles se stane spisovatel Philippe Besson, který je francouzskými médii označován za přítele Macronových. Napsal například okatě nekritickou knihu Un personnage de roman (Postava z románu) o cestě Emmanuela Macrona do Elysejského paláce.

Salvini vrátil úder Macronovi za moralizování o migrantech: Ať mlčí a nepoučuje italy

30.08. 16:33

Řím/Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu zkritizoval Itálii ohledně postupu vůči migrantům. Italský ministr vnitra Matteo Salvini si to nenechal líbit.

Na Američany už není spoleh? Macron volá po posílení evropské bezpečnosti

27.08. 16:38

Paříž - Emmanuel Macron v následujících měsících představí projekt posílení evropské bezpečnosti. Evropa se už podle francouzského prezidenta nemůže v této otázce spoléhat jen na USA.

Macron spustí další vlnu reforem

22.08. 16:36

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron trávil dvoutýdenní dovolenou na Azurovém pobřeží, po návratu ho čekají náročné úkoly. Kromě jiného se bude muset vypořádat s klesající popularitou. Už dnes má jeho vláda na programu jednání o státním rozpočtu na příští rok.

Trump s Macronem telefonicky jednal o Íránu a Blízkém východě, napětí ale přetrvává

11.08. 11:37

Washington/Paříž - Americký prezident Donald Trump v pátek telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Podle vyjádření Bílého domu probrali "širokou paletu obchodních a bezpečnostních otázek".

Macron mluvil s Putinem o Sýrii, orodoval také za vězněného Sencova

10.08. 19:41

Paříž/Moskva - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes telefonicky jednal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle vyjádření Elysejského paláce hovořili o ukrajinském režisérovi Olehu Sencovovi, který si odpykává trest v ruském vězení.

Odmítám Evropskou unii řízenou Francií, hřímá Orbán

28.07. 12:34

Berlín - Maďarský premiér Viktor Orbán označil blížící se volby do Evropského parlamentu za "rozhodující" moment. V rozhovoru pro německá deník Das Bild se také kriticky vyjádřil na adresu Francie. Odmítá, aby Paříž řídila EU.

Macronův bývalý bezpečnostní poradce Benalla uznal chybu, prezident dál čelí kritice

26.07. 16:26

Paříž - Bývalý bezpečnostní poradce francouzského prezidenta Alexandre Benalla, který se kvůli svému násilnému chování ocitl v centru skandálu otřásajícího vládou, připustil, že "udělal chybu". Zároveň se ale zastal Emmanuela Macrona a zkritizoval jeho odpůrce.

Policejní akce v Elysejském paláci: Kancelář Macronova poradce prohledali policisté

25.07. 21:23

Paříž - Francouzská policie dnes večer prohledala v Elysejském paláci kancelář Alexandra Benally, bývalého bezpečnostního poradce prezidenta Emmanuela Macrona. Uvedla to agentura AP. Benallův byt byl prohledán už o víkendu.

Poradce Macrona Benalla byl obviněn kvůli zbití demonstranta, prezident čelí obřímu skandálu

23.07. 07:56

Paříž - Alexander Benallu, bezpečnostního referenta prezidenta Emmanuela Macrona, byl obviněn z několika trestných činů. Těch se údajně dopustil během letošní prvomájové demonstrace. Kamera jej zachytila, jak v civilním oblečení, ale s policejní helmou na hlavě, účastníka akce bije.

Macronův poradce zbil demonstranta: Je ve vazbě a čeká ho vyhazov

20.07. 17:03

Paříž - Poradce prezidenta Emmanuela Macrona, kterého kamera zachytila, jak surově bije účastníka prvomájové demonstrace, skončil ve vazbě. Macron se po vlně kritiky rozhodl, že Alecandra Benallu ze svých služeb propustí.

Macron čelí kritice kvůli poradci, který bil demonstranta. VIDEO incidentu šokovalo opozici

19.07. 15:52

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron má na triku skandál. Jeho bezpečnostního poradce Alexandra Benallu kamery zachytily, jak v civilním oblečení, ale s policejní helmou bije účastníka prvomájové demonstrace.

Novým mistrům světa pogratulovali Trump, Babiš i Macron

15.07. 22:40

Paříž - Světoví politici poblahopřáli novopečeným mistrům světa ve fotbale z Francie. Prostřednictvím twitteru zaslal gratulaci i americký prezident Donald Trump nebo český premiér Andrej Babiš.

Macron se v Moskvě sejde s Vladimirem Putinem

15.07. 11:02

Moskva - Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v Moskvě na okraj finále mistrovství světa ve fotbale setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Čtyři procenta HDP na obranu? Macron popřel dohodu zemí NATO o vyšších výdajích na obranu

12.07. 16:39

Brusel - Americký prezident Donald Trump ve středu zopakoval, že všichni spojenci musejí na obranu vydávat čtyři procenta HDP. Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes popřel, že by se členské země NATO na něčem takovém dohodly. Podle jeho slov se rozhodlo o dvou procentech HDP.

Macron to v Nigérii roztočil v nočním klubu +VIDEO

04.07. 19:38

Abuja - Francouzský prezident Emmanuel Macron si oficiální návštěvu Nigérie zpestřil večerem v nočním klubu Svatyně nová Afrika. Obvyklé exotické tanečnice i pokuřování marihuany ale tentokrát chyběly.

Babiš se ve Francii sešel s Macronem, slaví 100. výročí ČSR

30.06. 11:29

Paříž - Premiér Andrej Babiš se dnes sešel v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, aby s ním hovořil o budoucnosti Evropské unie a o spolupráci v oblasti bezpečnosti.

Premiéři V4 včetně Babiše jednali s Macronem o migraci

28.06. 19:45

Brusel - Francouzský prezident Emmanuel Macron jednal s premiéry čtyř středoevropských zemí včetně předsedy české vlády Andreje Babiše. Setkání trvalo asi 45 minut a týkalo se migrace.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie