Články k tématu: Emmanuel Macron

Harírí zamířil ze Saúdské Arábie za Macronem

18.11. 10:04

Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam ještě dnes sejít s prezidentem Emmanuelem Macronem.

Libanonský premiér odletí ze Saúdské Arábie za Macronem do Francie

17.11. 18:38

Bejrút/Moskva/Göteborg - Libanonský premiér Saad Harírí, který před dvěma týdny oznámil nečekaně ze Saúdské Arábie svou rezignaci, dnes odmítl, že by byl v této zemi zadržován proti své vůli. Uvedl, že v Rijádu jedná "o budoucnosti situace v Libanonu a jeho vztahů s okolními arabskými zeměmi".

Emmanuel Macron chce vyčistit ulice Francie, překáží mu uprchlíci

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 13.11. 15:33

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron má velkolepý plán, chce všechny bezdomovce přesunout z ulic do azylových center do konce roku. Jeho snahy mají však velkou překážku, uprchlíci se ulic nechtějí vzdát. Zvlášť ti tábořící v Calais se nechtějí vzdát své svobody, příležitost dostat se do…

reklama

Macron a Steinmeier otevřeli 1. světové války

10.11. 22:00

Hartmannswiller (Francie) - Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho německý protějšek Frank-Walter Steinmeier dnes otevřeli francouzsko-německé muzeum připomínající padlé za 1. světové války.

Macron navštívil Saúdskou Arábii, jednal o Jemenu a Libanonu

10.11. 12:08

Rijád - Francouzský prezident Emmanuel Macron nečekaně navštívil Saúdskou Arábii. Ve čtvrtek večer ho přijal korunní princ Muhammad bin Salmán. Podle agentury AFP se hovořilo o rostoucím napětí mezi Rijádem a Teheránem, o Jemenu a také o Libanonu.

Macron prý dal spolupracovníkům podepsat dohodu o mlčenlivosti

05.11. 08:40

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dal svým spolupracovníkům podepsat dohodu o mlčenlivosti, napsal francouzský list Le Parisien.

Macron hájí značku 'vyrobeno ve Francii', už nebude nosit obleky vyrobené v jiné zemi

04.11. 11:18

Paříž – Prezident Francie Emmanuel Macron se rozhodl změnit krejčího a od nynějška bude nosit už jen obleky vyrobené v jeho rodné zemi, Informoval o tom časopis Closer.

Macron obhajoval nový protiteroristický zákon. Podle kritiků omezuje lidská práva

31.10. 19:27

Štrasburk - V projevu předneseném na půdě Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes šéf Elysejského paláce Emmanuel Macron obhajoval nový protiteroristický zákon. Toto nařízení právě dnes vstoupilo v platnost. 

Macron má v plánu připomenout události roku 1968

20.10. 16:05

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron se chystá příští rok připomenout události, které se v roce 1968 odehrály nejen ve Francii, ale i ve světě. Mělo by tedy dojít i na pražské jaro, které nakonec utnula srpnová invaze vojsk států Varšavské smlouvy do Československa.

Elysejský palác rozčílil Francouzskou Guyanu. Rozeslal rady, jak se chovat u "domorodců"

20.10. 16:02

Paříž - Novináři, kteří budou doprovázet prezidenta Emmanuela Macrona při návštěvě Francouzské Guyany, by se měli vyvarovat nevařeného jídla, plavání ve sladké vodě a nechráněného sexu. Francouzský zámořský department ale tyto rady, které rozeslal Elysejský palác, urazily.

Nafoukaný Macron? Francouzský prezident se kritice brání

14.10. 16:32

Paříž - Na francouzského prezidenta se snesla kritika, když při návštěvě centrální části Francie řekl lidem, aby nedělali "bordel" a našli si práci. Emmanuel Macron se v rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel brání.

Francie nabídne 10 tisíc míst pro legální příchod uprchlíků, oznámil Macron

10.10. 11:22

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí jednal s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky Filippem Grandim. Následně oznámil, že jeho vláda umožní deseti tisícům uprchlíků z Blízkého východu a Afriky legální vstup do Francie.

Macron se pustil do odpůrců: Nedělejte bordel, vzkázal jim

05.10. 18:56

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron se stal terčem kritiky kvůli své dnešní poznámce, kterou vzkázal nezaměstnaným, že by si místo "dělání bordelu" měli hledat práci.

Macron chce pomoci při řešení kurdského problému, pozval iráckého premiéra Abádího do Paříže

30.09. 08:46

Bagdád/Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron nabídl svou pomoc při urovnání napětí mezi iráckými Kurdy a Bagdádem. Kurdové sice mají na severu Iráku autonomii, v referendu se však drtivá většina vyslovila pro úplnou nezávislost.

Politici Macronovu řeč chválí, média jsou v hodnocení zdrženlivější

27.09. 15:24

Paříž/Berlín/Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je přesvědčená, že návrhy francouzského prezidenta, které Emmanuel Macron představil ve svém úterním projevu, obohatí debatu o budoucnosti Evropy. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker označil Macronova slova za velmi evropská.

Výsledek německých voleb Macronovy plány na reformu EU předem torpédoval, píší média

27.09. 12:07

Paříž - Evropské deníky dnes komentují návrhy Emmanuela Macrona na reformu Evropské unie, které francouzský prezident v úterý představil na pařížské Sorbonně. Listy se shodují především v tom, že bez německého souhlasu nemá Macronovo úsilí naději na úspěch.

Němečtí politici chválí Macronův projev, bez výhrad ale nejsou

26.09. 20:24

Berlín/Paříž - Německý šéf diplomacie Sigmar Gabriel (SPD) ocenil návrhy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na reformu Evropské unie. Pochvalně se o projevu Macrona vyjadřují i liberální Svobodní demokraté (FDP).

Macron chce integraci eurozóny, přesvědčit ale musí ještě Němce

26.09. 19:50

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval ve svém projevu na pařížské Sorboně ke zdanění finančních transakcí na úrovni Evropské unie a žádal také účinnější ekologický boj pomocí spravedlivé uhlíkové daně. Země eurozóny by měly mít společný rozpočet a společného ministra financí.

Macron tlačí na sjednocení zahraniční politiky EU, zreformoval by i politiku migrační

26.09. 17:19

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron v dnešním projevu vyzval ke sjednocení evropské zahraniční politiky, užší spolupráci v oblasti bezpečnosti a tajných služeb, ale i k reformě migrační politiky EU.

Macron gratuloval Merkelové. Budeme pokračovat, raduje se

25.09. 08:06

Paříž - Francie a Německo budou pokračovat ve spolupráci v zájmu obou zemí a Evropské unie. Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron v oznámení, že blahopřál německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství v nedělních parlamentních volbách.

Macronova strana ve propadla ve francouzských volbách do Senátu

24.09. 23:10

Paříž - V dnešních volbách do zhruba poloviny francouzského Senátu uspěli konzervativci na úkor centristické strany Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona.

Macronova popularita přestala po několika měsících padat

24.09. 11:14

Paříž - Popularita francouzského prezidenta Emmanuela Macrona poprvé po několika měsících mírně vzrostla, alespoň podle průzkumu agentury Ifop pro nedělník Journal du Dimanche.

Británie musí podle Macrona podmínky brexitu objasnit

22.09. 22:29

Paříž - Británie musí ohledně budoucího odchodu z Evropské unie objasnit budoucí situaci občanů EU, finanční vyrovnání s EU a otázku Irska.

Macron podepsal reformu pracovního práva, proti které Francouzi demonstrovali

22.09. 21:25

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes podepsal reformu zákoníku práce, proti níž se v zemi uskutečnila vlna protestů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací