Články k tématu: Emmanuel Macron

Jak spojit Francii a Británii? Johnson prý Macronovi navrhl postavit most přes Lamanšský průliv

dnes 13:00

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson údajně nevrhl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby se mezi jejich zeměmi postavil most. Johnson dle informací listu The Guardian označil za "směšné", že dvě z největších ekonomik světa jsou spojené jedinou železniční tratí.

Nedopustím obnovení uprchlické Džungle v Calais, slíbil Macron

16.01. 16:36

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes navštívil přístav Calais. Prohlásil, že v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů. V takzvané Džungli dříve pobývalo zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

Ruská stanice RT prská: Elysejský palác nepouští její novináře na tiskovky

15.01. 21:01

Paříž - Elysejský palác nevpouští naše novináře, zlobí se ruská televize RT. Zástupce RT nechtějí na akce vpouštět i další instituce.

reklama

Macron prý nechce dávat Číně veřejně lekce z lidských práv

10.01. 18:28

Peking - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes končící návštěvy v Pekingu odmítl veřejně dávat Číně lekce z lidských práv. Zdůvodnil to tím, že to je „naprosto neúčinné".

Macron je na návštěvě Číny, Hedvábná stezka nesmí být jednosměrná, volá

08.01. 16:18

Peking - Na třídenní návštěvy Číny dnes přicestoval francouzský prezident Emmanuel Macron. Hned na úvod prohlásil, že Čína a Evropa by měly spolupracovat na plánu novodobé Hedvábné stezky (One Belt, One Road), která má spojit tři kontinenty pomocí sítě železnic, přístavů a další infrastruktury.

Macron chce s Teheránem vést dialog, USA mluví o sankcích

04.01. 08:00

Paříž/ Washington - Francouzský prezident Emmanuel Macron se domnívá, že s Íránem, který se v posledních dnech stal dějištěm protivládních protestů, je nutné vést dialog. USA naopak zvažují, že proti představitelům íránské vlády zavedou sankce, připomíná agentura AP.

Macron chce proti dezinformacím bojovat novým zákonem

03.01. 22:33

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes oznámil záměr zpřísnit boj proti dezinformacím šířeným některými médii či na internetu novým zákonem. Podobný zákon už platí například v Německu.

Macron považuje spolupráci Německa a Francie za podmínku evropského pokroku

31.12. 22:22

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém novoročním poselství vyzdvihl důležitost Evropské unie a apeloval na Evropany, aby se společně postavili nacionalismu a eurospekticismu.

Nezávislost pro Korsiku? Macron je ochoten vyjednávat, dva požadavky však smetl ze stolu

27.12. 17:27

Paříž - Na Korsice se nedávno konaly volby, v nichž zvítězila koalice nacionalistů a zastánců autonomie Pè a Corsica (Pro Korsiku). Francouzská vláda by podle prezidenta Emmanuela Macrona mohla zvážit změnu vztahů s Korsikou. Nepřistoupí ale na uznání korsičtiny za oficiální jazyk.

Macron "katem" uprchlíků?. Vydává nejtvrdší rozkazy od dob války

27.12. 15:50

Paříž - V létě prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron, že chce do konce roku dostat migranty "pryč z ulic a lesů" a do speciálních ubytoven. To se už jeho vládě nepodaří. Macronova slova zněla původně velmi vstřícně, ve skutečnosti je vůči uprchlíkům neobyčejně tvrdý.

Brigitte Bardot sepsala "knižní závěť", opřela se i do Macrona

27.12. 12:31

Paříž - Brigitte Bardotová uvede novou a zřejmě poslední knihu. Ponese název "Slzy boje" (Larmes de combat) a půjde prý o zhodnocení boje za práva zvířat ve Francii, kterému Bardotová zasvětila poslední desetiletí svého života. Bývalá hvězda stříbrného plátna také vyzvala francouzskou vládu k…

Nejoblíbenější osobnosti Francouzů?.První je zpěvák Jean-Jacques Goldman, politici zůstali na chvostě

26.12. 11:27

Paříž - Nejoblíbenější osobností mezi Francouzi se letos stal s velkým náskokem zpěvák Jean-Jacques Goldman. Naopak politici zcela propadli. "Nejlépe" z nich si vede prezident Emmanuel Macron, obsadil až 34. pozici.

Macron nevyloučil posílení jednotek v Sahelu: Bitva s islamisty ještě není vyhraná, upozornil

24.12. 09:44

Niamey - Francouzský prezident Emmanuel Macron při sobotní návštěvě Nigeru připustil možnost posílení bojových jednotek v oblasti afrického Sahelu v případě potřeby v boji proti islámským radikálům.

Merkelová s Macronem vydali společné prohlášení, vyzvali k plnění mírových dohod na Ukrajině

23.12. 14:22

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vydali společné prohlášení ohledně ukrajinské krize. Strany zapojené do konfliktu v Donbasu musí okamžitě zastavit další eskalování situace a začít naplňovat mírová ujednání z Minsku.

Macron boduje u mladé generace, dle průzkumů jeho popularita roste

20.12. 08:02

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron si polepšil zejména u mladých voličů a "dělnické třídy". S jeho prací je tak podle aktuálního průzkumu spokojená více než polovina Francouzů.

IS? Skončí do února, slíbil Macron. Asad je prý nepřítel

18.12. 08:26

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS). Hovořil také o situaci v Sýrii. S Bašárem Asadem je prý nutné vést dialog, byť ho Macron označil za nepřítele syrského lidu.

Macron se setkal s Netanjahuem, nabádal ho ke gestům a míru

10.12. 19:37

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem odsoudil útoky proti Izraeli z posledních dnů. Současně svého hosta vyzval "k odvážným gestům vůči Palestincům", aby se situace na Blízkém východu dostala ze slepé uličky, uvedla agentura…

Macron se sešel s Kurdy, byl tak první významnou evropskou návštěvou po referendu

02.12. 17:51

Paříž - K odzbrojení všech iráckých milicí včetně takzvaných Lidových mobilizačních sil (PMF) podporovaných vládou vyzval dnes v Paříži francouzský prezident Emmanuel Macron.

Macron čelí kritice, jeho záměr urychlit zákaz glyfosátu je prý nereálný

01.12. 17:30

Paříž - Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se ve Francii karcinogenní glyfosát v přípravcích na hubení plevelů nebude do tří let používat. Zemědělci ale jeho slibu příliš nevěří.

Faux pas? Marconovy vtípky na adresu afrického vůdce vzbudily polemiku

30.11. 12:50

Paříž - Návštěva francouzského prezidenta v Africe vzbudila i negativní ohlas. Emmanuel Macron dostal během diskuse se studenty otázku týkající se poruch klimatizace na univerzitě. Jeho odpověď prý byla faux pas.

Evropa a Afrika musí spolupracovat v boji proti převáděčům, žádá Macron

28.11. 16:33

Ouagadougou - Francouzský prezident Emmanuel Macron zahájil třídenní cestu po západní Africe. Ve svém projevu na univerzitě v metropoli Burkiny Faso dnes řekl, že navrhne vytvoření africko-evropské iniciativy k potírání pašeráků lidí z Afriky.

Macronovu vizi Evropy může ohrozit Německo

Aktualizovali jsme 27.11.2017, 22:07, 27.11. 19:14

Paříž - Realizace odvážných vizí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ohledně obnovy Evropské unie bude obtížnější, pokud nebude mít Francie v Německu "silného partnera". Řekl to dnes nový mluvčí francouzské vlády Benjamin Griveaux.

Macron vyhlásil válku sexistické kultuře: Představil plán boje proti obtěžování žen

25.11. 17:36

Paříž - Prezident Emmanuel Macron chce bojovat proti sexuálnímu obtěžování a násilí, jejichž terčem jsou ve Francii ženy. Mají k tomu posloužit nové zákony, ale i osvěta.

Harírí zamířil ze Saúdské Arábie za Macronem

18.11. 10:04

Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam ještě dnes sejít s prezidentem Emmanuelem Macronem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací