Články k tématu: Emmanuel Macron

Francouzské odbory útočí na Macrona, jeho reformy jsou prý neoliberální

včera 11:44

Paříž - Francouzské odborové svazy CGT a Solidaires na dnešek vyhlásily mobilizaci v celé řadě odvětví ve snaze dosáhnout sblížení různých cílů a umocnit tlak na prezidenta Emmanuela Macrona a jeho "neoliberální" vlnu reforem. Kromě pokračování stávky železničářů dnes protestují také pracovníci…

Evropa je silná, ale musí se reformovat, říká Macron

17.04. 12:21

Štrasburk - Jako obhajoba evropského modelu i výzva k oživení a modernizaci Evropské unie vyzněl dnešní projev francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Evropském parlamentu. Z konkrétních kroků navrhl mimo jiné unijní program, který by přímo finančně podporoval místní samosprávy přijímající…

Putin varoval Macrona před akcemi kroky v Sýrii

13.04. 18:48

Moskva - Šéf Kremlu dnes varoval Paříž před jakýmikoli "neuváženými a nebezpečnými" kroky v Sýrii. Francouzský prezident Emmanuel Macron se v telefonickém rozhovoru s Vladimirem Putinem vyslovil pro intenzivnější dialog s Moskvou.

reklama

Trump a Macron mají jasno: V Sýrii zabíjely chemické zbraně

09.04. 12:05

Paříž - Americký prezident Donald Trump a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron se v telefonickém rozhovoru shodli, že při sobotním útoku na syrské město Dúmá byly použity chemické zbraně a že odpovědnost nese Asadův režim.

Jak ukončit boje? Macron se nabídl jako prostředník mezi Tureckem a syrskými Kurdy

30.03. 10:04

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron se ve čtvrtek setkal v Paříži s delegací syrských Kurdů. Posléze vydal Elysejský palác prohlášení, podle kterého se Francie nabídla jako zprostředkovatel rozhovorů mezi Tureckem a arabsko-kurdskou koalicí Syrských demokratických sil (SDF).

Česko letos navštíví francouzský prezident Macron

29.03. 20:39

Praha - Do České republiky by měl letos přijet francouzský prezident Emmanuel Macron. Novinářům to po dnešní schůzce na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem řekl ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO).

Macron i přes napětí kvůli kauze Skripal počítá s návštěvou Ruska

29.03. 12:03

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron nadále počítá s květnovou návštěvou Ruska, kdy by se měl zúčastnit ekonomického fóra v Petrohradu. Vztahy mezi Západem a Moskvou momentálně procházejí velkou krizí kvůli kauze Skripal.

Erdogan si stěžuje Macronovi na přístup EU k Turecku

24.03. 09:19

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan si v pátečním telefonickém rozhovoru stěžoval svému francouzskému protějšku Emmanuelu Macronovi na kritický přístup Evropské unie k Ankaře.

Šlo o islamistický terorismus, řekl Macron o útoku na jihu Francie

23.03. 20:11

Paříž - Prezident Emmanuel Macron označil dnešní útok střelce v Carcassonne a Trèbes na jihu Francie za případ islamistického terorismu. Zároveň oznámil novou bilanci zraněných.

Macron musí hasit krizi. Francii zasáhla rozsáhlá stávka

22.03. 14:18

Paříž - Po celé Francii dnes stávkují tisíce železničářů, pracovníků pařížské městské dopravy. K protestu se přidali také aerolinky Air France a učitelé. Média hovoří o prvním opravdovém testu pro prezidenta Emmanuela Macrona a jeho úsilí na transformaci francouzské společnosti a ekonomiky.

Merkelová bude s Macronem řešit vhodnou reakci na Skripala

16.03. 19:45

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži řekla, že s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem bude hovořit o vhodné reakci na útok nervově paralytickou látkou na bývalého ruského agenta a jeho dceru v Británii.

Emmanuel Macron připomněl po italských volbách "brutální kontext" migrace

05.03. 15:53

Paříž/Řím - Francouzský prezident Emmanuel Macron v prvním komentáři k italským parlamentním volbám uvedl, že je potřeba brát v potaz kontext "silného migračního tlaku", kterému Itálie čelila. Nyní bude čekat na rozhodnutí o tom, kdo bude pověřen sestavením vlády.

Trump v Bílém domě vůbec poprvé uspořádá státní návštěvu, 24. dubna přijede Macron

27.02. 08:01

Washington - Šéf Bílého domu Donald Trump bude 24. dubna hostit svého francouzského kolegu Emmanuela Macrona. Dnes to oznámila mluvčí Bílého doma Sarah Sandersová. Součástí poct v rámci státní návštěvy je mimo jiné večeře pořádaná na počest hosta.

Merkelová a Macron chtějí, aby Putin vyvinul tlak na zastavení násilí

25.02. 16:57

Berlín/Paříž/Moskva - Vedoucí představitelé Německa a Francie dnes vyzvali ruského prezidenta, aby vyvinul maximální tlak na syrskou vládu s cílem zastavit boje ve východní Ghútě.

Macron leze Francouzům na nervy? Chovatelé dobytka ho vypískali

24.02. 12:30

Paříž - Několikaminutový pískot chovatelů hovězího dobytka dnes přivítal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když dorazil na mezinárodní zemědělskou výstavu na jihu Paříže.

Merkelová a Macron vyzvali Putina, aby podpořil rezoluci OSN

23.02. 18:42

Brusel/Damašek/New York - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby podpořil připravovanou rezoluci Rady bezpečnosti OSN.

Macron chce zpřísnit podmínky žadatelům o azyl, návrh ale může vyvolat spory

21.02. 08:15

Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona navrhne zpřísnění imigračních zákonů. Předkládaný dokument zdvojnásobuje dobu, po kterou mohou být uprchlíci žijící ve Francii nelegálně zadržovaní, a to na 90 dnů. Dále mají být zkráceny lhůty pro podání žádosti o azyl. Za nelegální…

Macron na Korsice uctil památku zavražděného prefekta, pronese zásadní projev

06.02. 20:26

Ajaccio - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zahájil návštěvu Korsiky. Vůdci nacionalistů ho vyzvali k jednání o budoucnosti ostrova bez jakýchkoli tabu, aby se konečně vyřešil hlavolam, se kterým se francouzské vlády potýkají již desítky let. Ve středu se čeká zásadní projev.

Macronova strana utrpěla ve volbách porážku

05.02. 08:55

Paříž - Ve Francii se v neděli konaly doplňovací volby do parlamentu. Strana prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (REM) oslabila a ztratila dva mandáty. Úspěch naopak zaznamenaly Republikáni, tedy umírněná konzervativní pravice.

Na Korsice demonstrovali nacionalisté, chtějí získat větší autonomii

03.02. 18:33

Ajaccio - V korsické metropoli se dnes konala pokojná demonstrace. Místní nacionalisté ji svolali tři dny před návštěvou prezidenta Emmanuela Macrona. Chtějí si na Francii vydobýt větší autonomii. Nezávislost po vzoru Katalánska ale prozatím nepožadují.

Macron představil plán na boj s extremismem

02.02. 22:20

Dakar - Jedinou odpovědí na světový nárůst náboženského a politického extremismu je vzdělání. Francie proto na konto mezinárodního vzdělávacího fondu přispěje 200 milionů eur. Na dnešní konferenci na podporu školství v rozvojových zemích, která se konala v Senegalu, to řekl francouzský prezident…

Německo a Francie uzavřou smlouvu o spolupráci. Macron a Merkelová ji představili na videu

21.01. 14:22

Berlín/Paříž - Francie a Německo letos chtějí podepsat novou smlouvu o vzájemné spolupráci, která se zaměří například na oblast hospodářství, ale i na zahraniční politiku a otázky bezpečnosti včetně boje s terorismem. O chystaném dokumentu se někdy hovoří jako o "nové Elysejské smlouvě". Ta původní…

Británie může mít s EU zvláštní obchodní smlouvu, naznačil Macron

20.01. 13:57

Londýn - Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona můžr Británie mít po brexitu s Evropskou unií zvláštní obchodní smlouvu, plný přístup na jednotný vnitřní trh EU však Londýn bez přijetí daných pravidel nezíská.

K reformě EU Francie potřebuje pomoc Německa, myslí si Macron

19.01. 20:09

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes sešel s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po jednání uvedl, že Francie potřebuje Německo, aby mohlo být možné zreformovat Evropskou unii.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací