Články k tématu: Emmanuel Macron

V italské Taormině začal summit G7: Macron už slíbil Mayové pomoc v boji s terorismem

26.05. 14:24

Taormina (Itálie) - V Itálii dnes začíná summit G7. Francouzský prezident Emmanuel Macron před zašátkem jednání slíbil britské premiérce Therese Mayové všestrannou podporu v boji proti teroristům.

Macron vyzval EU k omezení přílivu pracovníků z východu

Aktualizovali jsme 25.5.2017, 22:55, 25.05. 19:22

Brusel - Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes postavil přílivu levné pracovní síly z východu osmadvacítky do zemí jako je Francie. Evropskou unii proto vyzval k většímu úsilí o omezení příchodu pracovníků.

Francouzské parlamentní volby by vyhrálo Macronovo hnutí, Národní fronta je třetí

25.05. 08:08

Paříž – Podle dnes zveřejněných průzkumů by v tuto chvíli ve francouzských parlamentních volbách výrazně zvítězilo centristické hnutí prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (LREM). Nové hnutí nově zvoleného centristického prezidenta má naději získat příští měsíc až třetinu hlasů. 

reklama

Macron chce výjimečný stav prodloužit do 1. listopadu, lidsko-právní organizace protestují

24.05. 12:31

Paříž - Ve Francii dnes dopoledne zasedala bezpečnostní rada státu. Prezident Emmanuel Macron chce prodloužit trvání výjimečného stavu v zemi až do 1. listopadu. To se nelíbí lidsko-právním organizacím, veřejnost s tím naopak souhlasí.

Macron otevřel první velké téma, chce reformovat pracovní právo

23.05. 19:56

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes otevřel otázku reformy pracovního práva, první velký projekt svého pětiletého volebním období. Záměry Elisejského paláce těší zaměstnavatele, naopak budí obavy odborů.

Macron bude kvůli atentátu volat Mayové, Trump je o dění v Británii průběžně informován.

23.05. 10:40

Paříž/Londýn - Nový francouzský prezident Emmanuel Macron zatelefonuje kvůli teroristickému útoku v Manchesteru britské premiérce Therese Mayové. Manchesterská policie zřídila na místním fotbalovém stadionu podpůrné středisko pro oběti teroristického útoku.

Putin zavítá příští týden do Paříže, setká se s Macronem

22.05. 10:58

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin navštíví 29. května Paříž, kde by se měl poprvé setkat se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Oba politici se nedávno telefonovali a ocenili přátelské vztahy obou zemí.

Macron popudilo novináře. Chce si diktovat, kdo s nám bude jezdit na cesty

19.05. 16:44

Paříž - Nový francouzský prezident Emmanuel Macron čelí kritice od novinářů za to, že si Elysejský palác chce pro cesty hlavy státu vybírat novináře.

Putin si telefonoval s Macronem, řeč byla o ukrajinské krizi

18.05. 16:33

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Oba ocenili "tradiční přátelské rusko-francouzské styky". Před volbami ve Francii přitom panovalo podezření, že se je Moskva pokusí ovlivnit. Macronův štáb několikrát napadli…

Nová francouzská vláda poprvé zasedla k jednání, už čelí tvrdé kritice

18.05. 15:55

Paříž - Ve Francii se dnes konalo první zasedání nové vlády konzervativce Édouarda Philippea. Prezident Emmanuel Macron se snaží stírat rozdíly mezi pravicí a levicí, zatím se mu to příliš nedaří. Až na centristy nejsou stávající velké strany, tedy Republikáni a socialisté, ze situace nadšení a své…

Emmanuel Macron podpořil kandidaturu Paříže na olympijské hry v roce 2024

18.05. 10:45

Paříž - Nový francouzský prezident Emmanuel Macron, který nastoupil do úřadu v neděli, vyjádřil plnou podporu kandidatuře Paříže na Letní olympijské hry 2024. Jediným soupeřem francouzské metropole je americké Los Angeles.

Francie už má novou vládu, polovinu postů budou zastávat ženy

17.05. 17:09

Paříž - Francie už má novou vládu v čele s premiérem Édouardem Philippem. V Kabinetu zasedne 22 ministrů. Muži i ženy v něm mají rovně zastoupení. Prezident Emmanuel Macron potřebuje zajistit v parlamentu funkční většinu a obklopuje se politiky z tradičních stran, Republikánů a Socialistické strany.

Nové složení francouzské vlády by mělo být známo, poprvé zasednu již zítra

16.05. 10:29

Paříž - Dnes večer má být oznámeno složení nové francouzské vlády. Šéf budoucího kabinetu Édouard Philipp jména svých ministrů stále konzultuje s prezidentem Emmanuelem Macronem.

Merkelová po schůzce s Macronem: Navážeme velmi úzkou spolupráci

15.05. 20:57

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Berlíně s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem dohodla na velmi úzké spolupráci.

Emmanuel Macron přijel do Německa, sešel se s Merkelovou

15.05. 18:49

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v podvečer v Berlíně s vojenskými poctami přivítala nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Macron na první zahraniční cestu vyrazí do Německa, čeká ho setkání s Merkelovou

15.05. 16:53

Berlín - Německá kancléřka se dnes večer v Berlíně sejde s novým francoouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Podle svých slov je ta poslední, kdo by ho měl poučovat o tom, jaké reformy Francie potřebuje.

Macron se oficiálně ujal funkce prezidentem Francie, v pondělí jmenuje nového premiéra

14.05. 13:00

Paříž - Liberál Emmanuel Macron (39) se stal nejmladším přímo zvoleným prezidentem Francie. Úřad mu dnes v Elysejském paláci v Paříži předal jeho socialistický předchůdce François Hollande. Nová hlava státu v pondělí jmenuje premiéra a v úterý oznámí složení nového kabinetu.

Emmanuel Macron se do své ženy zamiloval při zkoušení hry Milana Kundery

13.05. 11:23

Paříž - Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron přitahuje pozornost médií také díky své manželce Brigitte Trogneuxové, která je mnohem starší. Prý se do sebe zamilovali při školním představení hry Jakub a jeho pán. Jejím autorem je Milan Kundera.

Kraus nikoho nešetří: Já hňup, spustil. Pak se rozvyprávěl o EU, Havlovi a dalších

Aktualizovali jsme 12.5.2017, 22:14, 12.05. 09:18

Praha - Na úvod své pravidelné show se Jan Kraus tentokrát vrátil ve svým týden starým slovům o dění v české vládě. Pak se ale zaměřil na pro něj příjemnější věc - na volbu francouzského prezidenta. Poukázal také na to, že u nás by Emmanuel Macron neměl nejmenší šanci.

Hackerský útok na Macrona? Stopy vedou k neonacistům z USA

12.05. 18:20

Paříž - Stopa hackerského útoku, jehož terčem se těsně před prezidentskými volbami ve Francii stalo hnutí Emmanuela Macrona prý vede do USA. Prsty by v něm mohli mít američtí neonacisté  sympatizující s Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem. Francouzský prezident François Hollande slíbil, že…

Merkelová chce vyjít vstříc Macronovým plánům na reformy, mluví o společných investičních programech

12.05. 13:20

Berlín - S reformami nově zvoleného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona souhlasí německá kancléřka Angela Merkelová. Oba chtějí například posílit eurozónu. Před Macronem podle Berlína stojí velké úkoly.

EU se vyhnula kulce? Vojenský historik přináší zajímavou analýzu

12.05. 09:16

Emmanuel Macron nastoupil na dvůr Louvru, aby oslavil své působivé vítězství v nedělních francouzských prezidentských volbách, a uchýlil se nikoliv k Marseillaise, národní hymně, ale k Ódě na radost, hymně Evropské unie, připomíná vojenský historik a publicista Max Boot. V komentáři pro server…

Hnutí Emmanuela Macrona zveřejnilo kandidáty, expremiér Valls chybí

11.05. 19:26

Paříž - Hnutí En marche! (Vpřed!) voleného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona dnes představilo většinu kandidátů pro nadcházející parlamentní volby.  Strana představila 428 kandidátů. Je mezi nimi 214 mužů a 214 žen, oznámil tajemník hnutí Richard Ferrand.

Francouzská vláda v čele s premiérem Cazeneuvem podala po prezidentských volbách demisi

11.05. 08:01

Paříž – Francouzský premiér Bernard Cazeneuve a s ním i celá vláda ve středu formálně podala demisi do rukou dosluhujícího prezidenta Françoise Hollandea. Informoval o tom Elysejský palác.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací